Aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės prekybos santykiai

Data

2018 05 25

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Jungtinė Karalystė ruošiasi išstojimui iš Europos Sąjungos (ES), todėl svarbiu uždaviniu taps užtikrinti kuo sklandesnę prekybą tarp Jungtinės Karalystės ir ES. Šiuos aktualius klausimus, kurie susiję su tolimesne šalių prekyba ir investicijų pritraukimu, ūkio viceministras Marius Skuodis šiandien aptarė su Jungtinės Karalystės ministre, atsakinga už prekybą ir eksporto skatinimą, Baroness Rona Fairhead.

„Jungtinė Karalystė yra svarbi rinka Lietuvai, jos išstojimas iš ES yra didelis iššūkis. Mus sieja prekyba, investicijos bei emigravę piliečiai, todėl turime stengtis suvaldyti grėsmes ir išnaudoti egzistuojančias galimybes. Lietuva ir Jungtinė Karalystė turi ne vieną perspektyvią bendradarbiavimo sritį, todėl  sutarėme bendromis pastangomis sudaryti visas reikiamas sąlygas abiejų šalių verslo ryšių plėtrai“, – sako ūkio viceministras Marius Skuodis.

Susitikimo metu aptarta abiejų šalių ekonominė padėtis, Jungtinės Karalystės delegacija supažindinta su Vyriausybės pastangomis gerinti verslo aplinką, susitarta palaikyti nuolatinius kontaktus ir kartu ieškoti sprendimų dėl įmonėms kylančių problemų, ypač susijusių su Jungtinės Karalystės išstojimu iš ES. Ūkio viceministras M. Skuodis pakvietė Jungtinės Karalystės delegaciją apsilankyti rudenį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“.

Remiantis statistiniais duomenimis, jau pastebimas „Brexit“ poveikis Lietuvos eksportui. 2017 m. Lietuvos eksportas į Jungtinę Karalystę sumažėjo 3,7 proc., palyginti su 2016 m. – tikėtina, kad dėl esančio neapibrėžtumo, Lietuvos verslas pristabdė eksporto plėtrą į šią rinką. 2017 m.  prekių eksporto didžiausią dalį sudarė baldai  (178,6 mln. eurų), cheminiai produktai (125 mln.), maisto produktai (107,1 mln. eurų).  

Statistikos departamento duomenimis, 2017 m. pagal prekybos apyvartą Jungtinė Karalystė buvo 9 vietoje, pagal eksportą – 10, pagal importą – 9 vietoje.

2017 m. III ketv. pabaigoje Jungtinės Karalystės tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje sudarė 246,09 mln. eurų. Lietuvos tiesioginės investicijos Jungtinėje Karalystėje sudarė 50,91 mln. eurų.