Daugumos Registrų centro informacinių sistemų veikimas atkurtas, e. sveikatos paslaugų teikimą tikimasi atnaujinti artimiausiu metu

Data

2020 07 21

Įvertinimas
0
IMG_0976.JPG

Daugumos Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų veikla, sutrikusi dėl pirmadienio liūties padarinių, antradienio rytą buvo atnaujinta. Šiuo metu siekiama kuo greičiau atkurti e. sveikatos sistemos veiklą.

„Noriu visus nuraminti ir pranešti, kad visi duomenys yra saugūs, neprarasti ir bus atkurta prieiga prie jų. Didžiosios dalies Registrų centro paslaugų teikimas jau atnaujintas, pvz., gyventojų registro, tačiau iki šiol neveikia e. sveikatos sistema. Apgailestaujame dėl šios avarijos ir sudarytų kliūčių išrašyti elektroninius receptus ar nedarbingumo pažymas. Tikimės, kad artimiausiu metu pavyks atkurti šių paslaugų teikimą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Per pirmadienio vakarą sostinę užklupusią smarkią liūtį dėl vamzdžio trūkimo vanduo prasiskverbė į sostinės V. Kudirkos gatvėje esančias Registrų centro patalpas  ir buvo užlieta Registrų centro serverinė. Dėl to sutriko čia esančių serverių veikla ir laikinai neveikė įmonės tvarkomi registrai bei informacinės sistemos.

Registrų centro komanda visą naktį šalino liūties padarinius – daugumos registrų ir informacinių sistemų veiklą pavyko atkurti.