Institucijos kviečiamos peržiūrėti savo klientų aptarnavimo procesus ir juos tobulinti

Data

2018 08 23

Įvertinimas
1
2839_1dd01f4c13391020d69f541730b30fc2.jpg

Standartizuotas ir greitesnis klientų aptarnavimas, veiklos efektyvumo matavimas, darbuotojų kvalifikacijos kėlimas ir informacinių technologijų priemonių tobulinimas savivaldybėse, valstybės ir savivaldybių įmonėse smarkiai prisidėtų prie spartesnės verslo plėtros ir investuotojų pritraukimo. Todėl, siekdama tobulinti šiuos procesus, Ūkio ministerija parengė rekomendacines gaires, kurios padės institucijoms geriau tenkinti verslo klientų poreikius ir greičiau suteikti verslui reikalingą paslaugą.

„Šiandien gamybos projektą įgyvendinanti įmonė nuo įsikūrimo iki veiklos vykdymo pradžios gali užtrukti apie 500 dienų derindama dokumentus daugiau nei 80 institucijų. Tad klientų aptarnavimo gairių įgyvendinimas praktikoje leis verslui sumažinti administracinę naštą, sutaupyti laiko ir daugiau dėmesio skirti tiesioginei veiklai vykdyti. Efektyvus aptarnavimas taip pat prisidės ir prie šalies įvaizdžio gerinimo“, –  sako ūkio viceministras Marius Skuodis.

Savivaldybėms, valstybės ir savivaldybių įmonėms taip pat rekomenduojama gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą įgyvendinant vieno langelio principą ir integruojant visus susijusius procesus, teikti verslininkams konsultacijas ir tarpininkavimo paslaugas, o reikalingus duomenis gauti automatizuotomis sistemomis iš kitų institucijų. Verslo klientų aptarnavimo sistemos gairės parengtos atsižvelgus į  VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atliktą tyrimą ir nustatytas praktikoje investuotojams dažniausiai kylančias aptarnavimo problemas.

„Tikimės, kad ateityje pagal šį verslo klientų aptarnavimo modelį bus vertinamas savivaldybių, valstybės ir savivaldybių įmonių veiklos efektyvumas. Taigi jau dabar kviečiame institucijas įvertinti, kiek jų klientų aptarnavimo procesai atitinka parengtas rekomendacijas ir atitinkamai juos tobulinti“, – teigia ūkio viceministras Marius Skuodis.

Su verslo klientų aptarnavimo sistemos modeliu galite susipažinti adresu http://eimin.lrv.lt/uploads/eimin/documents/files/Investicijos/Verslo%20aptarnavimo%20standartas.pdf.