Lietuvos ir Izraelio ministrai aptarė dar aktyvesnio šalių bendradarbiavimo galimybes

Data

2020 06 04

Įvertinimas
0
izraelis.jpg

Šiandien laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas telefonu pasveikino pareigas pradėjusį eiti Izraelio turizmo ministrą Asafą Zamirą.

Ž. Vaičiūnas pasidžiaugė, kad turistų srautai iš Izraelio pastaruoju metu augo stulbinamais mastais – nuo 2015 m. turistų skaičius išaugo net 92 proc. Pernai Lietuvoje viešėjo daugiau kaip 30 tūkst. keliautojų iš Izraelio: tai rodo 16 proc. metinį augimą, kuris yra didžiausias šuolis tarp visų tolimųjų rinkų.

Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota kuo greičiau atnaujinti skrydžius tarp Tel Avivo ir Vilniaus. Izraelis – viena pirmųjų šalių, aktyviai pradėjusių keliavimo skatinimo iniciatyvas su kitomis šalimis. Lietuva taip pat siūlo atverti abiejų valstybių sienas ir sukurti tarpvalstybinį kelionių koridorių, kad abiejų valstybių piliečiams nebūtų taikomi kelionių apribojimai. Ž. Vaičiūnas pažymėjo, kad šie metai ypatingi – 2020-ieji paskelbti Vilniaus Gaono (300-osios gimimo metinės) ir Lietuvos žydų istorijos metais. Todėl tai puiki proga Izraelio turistams ištirti žydų paveldo maršrutus Vilniuje ir visoje Lietuvoje.

Pokalbio metu Ž. Vaičiūnas pakvietė A. Zamirą apsilankyti Lietuvoje, kai tik bus atnaujintos kelionės tarp valstybių.