Lietuvos ir Maltos ministrai aptarė bendradarbiavimo turizmo srityje galimybes

Data

2020 06 25

Įvertinimas
0
IMG_0693[1].jpg

Šiandien laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitikime su Maltos turizmo ir vartotojų teisių apsaugos ministre Julia Farrugia Portelli aptarė galimybę sukurti saugius turizmo koridorius tarp Lietuvos ir Maltos. Ministrai taip pat svarstė, kaip užtikrinti tiesioginį reguliarų susisiekimą oru tarp šalių. Tai turėtų didelę įtaką dvišalių ryšių turizmo srityje plėtrai ir turistų srautų augimui.

Pokalbio metu Ž. Vaičiūnas pažymėjo, kad Lietuvoje pasibaigus karantinui, nuo birželio 17 d. turistai iš Maltos gali atvykti į Lietuvą be jokių apribojimų. Malta yra žemos COVID-19 rizikos sąraše (šalys vertinamos kiekvieną pirmadienį), todėl Maltos piliečiams iš Maltos teritorijos į Lietuvą leidžiama atvykti oru, sausuma ar jūra. 

Ministras pakvietė Maltos atstovus atvykti į Lietuvą ir pasinaudoti mūsų siūloma nemokamos trečios nakvynės paslauga, kuri yra unikali Europoje. Šios priemonės tikslas – skatinti atvykstamąjį turizmą kompensuojant turistams dalį apgyvendinimo išlaidų Lietuvoje. Tokia priemone galėtų pasinaudoti tūkstančiai turistų.

Taip pat susitikimo metu Maltos atstovai pakviesti dalyvauti tarptautinėje turizmo parodoje „ADVENTUR“, kuri vyks 2021 metų sausio mėnesį Vilniuje. „ADVENTUR“ siūlo puikią platformą naujoms turizmo paslaugoms, vietovėms ir produktams pristatyti. Tai vieta, kurioje kasmet susitinka turizmo pramonės profesionalai iš įvairių pasaulio šalių.

Lietuva ir Malta yra Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) narės. Malta - viena mažiausių Europos Sąjungos šalių ir jos ekonomika yra priklausoma nuo turizmo.