Nacionalinio kokybės prizo konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Verslo dienos renginyje

Data

2011 11 29

Įvertinimas
0

Šiemet Nacionalinio kokybės prizo konkursą laimėjo AB „Warta Glass Panevėžys“, UAB „Arginta“ ir UAB „Veikmė“.

Nacionalinio kokybės prizo konkurso nugalėtojams apdovanojimai bus įteikti š. m. gruodžio 12 d. Ūkio ministerijos organizuojamame Verslo dienos renginyje.

Nacionaliniame kokybės prizo konkurse šalies įmonės vertinamos pagal devynis kriterijus, apimančius valdymo kokybę, klientų, darbuotojų poreikių patenkinimą, procesų valdymą, verslo rezultatus ir kitas sritis. Apdovanojimas liudija, kad jį gavusi įmonė atitinka itin aukštus bendrovės vadybos reikalavimus.

Didelių įmonių kategorijoje (daugiau kaip 250 darbuotojų) apdovanojimą pelnė AB „Warta Glass Panevėžys“. Bendrovė gamybinę veiklą pradėjo 1965 metais ir šiuo metu yra viena didžiausių įmonių Baltijos šalyse, gaminanti stiklo gaminius ir apdirbanti stiklą. 2007 m. įmonėje įdiegta integruota kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistema. Siekiama efektyviai išnaudoti turimus gamybos pajėgumus, gaminant klientų poreikius atitinkančią produkciją, modernizuoti gamybą, diegti naujas gamybos linijas, tobulinti gamybos technologijas.

Vidutinių įmonių (mažiau kaip 250 darbuotojų) kategorijoje apdovanojimą pelnė 1991 m. įkurta įmonė UAB „Arginta“. Bendrovės veiklos sritys apima nestandartinių gaminių projektavimą ir gamybą, vandentvarką ir atsinaujinančią energetiką. Perspektyvios idėjos per beveik 20 metų išaugo į didžiulę, rinkoje pirmaujančią ir ypač pelningai dirbančią įmonę. UAB „Arginta“ vadovaujasi pažangios gamybos („LEAN Manufacturing“) ir valdymo TOC („Theory of Constraints“) filosofija, taip pat veikia integruota kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistema, įdiegtas darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos standartas.

Mažų įmonių (mažiau kaip 50 darbuotojų) kategorijoje laimėtoju pripažinta UAB „Veikmė“. 1955 m. įkurta įmonė dirba statybų srityje. Bendrovė įvertinta kaip pasižyminti gera atliekamų darbų kokybe, kurią užtikrina įmonėje įdiegti kokybės vadybos, aplinkos apsaugos, darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos standartai. Pagal šiuos standartus bendrovėje sukurta integruota vadybos sistema, padedanti ne tik užtikrinti gaminamų produktų kokybę bei mažinti poveikį palinkai, bet ir taupyti išlaidas, didinti darbo efektyvumą, užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą, taip pat įgyvendinti suplanuotus kokybės politikos planus.

Nacionalinio kokybės prizo konkurso komisija teigiamai įvertinto ir kitas įmones: UAB „Kvalitetas“, UAB „Grinduva“ ir UAB „Skirnuva“.

Iš viso šiais metais Nacionalinio kokybės prizo konkursui paraiškas pateikė 10 įmonių. Nacionalinį kokybės prizą Ūkio ministerija ir Kokybės taryba teikia nuo 1998 metų. Šiemet Nacionalinio kokybės prizo konkursas organizuojamas 14-ąjį kartą. Šiuo konkursu siekiama skatinti įmones įgyvendinti veiksmingus kokybės vadybos metodus, didinti lietuviškų gaminių konkurencingumą Europos ir pasaulio šalių rinkose.