Skelbiama naujos rizikos kapitalo priemonės „Akceleravimo fondas“ valdytojų atranka

Data

2018 04 06

Įvertinimas
0
veiklaiStock_000011813847Small.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti naujos rizikos kapitalo priemonės „Akceleravimo fondas“ valdytojų atrankoje. Atrinkti du fondų valdytojai įsteigs po du rizikos kapitalo fondus – prieš-ankstyvosios stadijos (pre-seed) ir ankstyvosios stadijos (seed) fondus, skirtus startuoliams kurti ir vystyti. Priemonei „Akceleravimo fondas“ įgyvendinti skirta 14,48 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų.

„Įsteigti nauji rizikos kapitalo fondai padės pradedantiesiems verslininkams plėtoti idėjas, spręsti finansavimo, verslo administravimo, juridinius, žmogiškųjų išteklių ir kitus klausimus. Rizikos kapitalo fondo komanda tiesiogiai dalyvaus vystant startuolius, teiks praktinę verslo vystymo ir sprendimų priėmimo pagalbą. Taip pat iš atrinktų rizikos kapitalo fondų valdytojų bus tikimasi, kad jie pritrauks papildomo finansavimo iš nepriklausomų privačių investuotojų“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Rizikos kapitalo priemonė „Akceleravimo fondas“ sukurta atsižvelgiant į atliktą išankstinį rinkos vertinimą, kuris parodė, kad rinkoje trūksta finansinės priemonės, teikiančios akceleravimo paslaugas ir orientuotos į prieš-ankstyvosios ir ankstyvosios stadijos įmones.

Šią rizikos kapitalo priemonę įgyvendins „Verslo finansavimo fondo, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo“ (Verslo finansavimo fondo) valdytoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega”). Paraiškas tapti fondų valdytojais galima teikti iki š. m. gegužės 17 d. Daugiau informacijos http://invega.lt/lt/rizikos-kapitalo-investicijos/kvietimas/akceleravimo-fondas/.