Skelbiamas konkursas į komercijos atašė pareigas Rusijoje

Data

2018 03 07

Įvertinimas
0
darbo_skelbimas_tinklapiui_852px_536px.jpg

Ūkio ministerija paskelbė konkursą į Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Rusijos Federacijoje (Maskvoje). Konkurso metu atrinktas asmuo pakeis gegužės mėn. kadenciją baigiantį komercijos atašė Remigijų Kabečių.

„Rusija ir toliau išlieka svarbi šalies eksporto ir atvykstamojo turizmo rinka – pernai pakankamai sparčiai augo ir eksporto apimtys, ir iš Rusijos atvykstančių turistų skaičius. Tai rodo, kad Rusijos rinkoje yra potencialo ir Lietuva joje gali būti sėkminga žaidėja. Dėl to šioje rinkoje reikalingas ambicingas profesionalas, galintis aktyviai dalyvauti pritraukiant potencialių investuotojų, ginti mūsų verslininkų interesus ir skatinti atvykstamąjį turizmą“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Į komercijos atašė pareigas Rusijoje gali pretenduoti asmuo, turintis aukštąjį universitetinį magistro laipsnį ir ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį rinkodaros arba užsienio prekybos, arba darbo su investuotojais, arba verslo, arba tarptautinių santykių srityje. Taip pat pretenduojantieji į šią poziciją turi mokėti rusų kalbą įgudusio vartotojo C1 lygiu ir anglų kalbą pažengusio vartotojo B2 lygiu.

Komercijos atašė pareigybė – karjeros valstybės tarnautojo pozicija. Kandidatai, prieš teikdami prašymą dalyvauti konkurse, turi būti išlaikę bendrųjų gebėjimų testą Valstybės tarnybos departamente. Dokumentus galima teikti iki š. m. kovo 20 d. Išsamūs konkurso reikalavimai skelbiami adresu  http://ukmin.lrv.lt/konkursai.

Šiuo metu Ūkio ministerijos komercijos atašė tinklą sudaro 13 komercijos atašė, dirbančių Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge). Nuo š. m. birželio 1 d. vietoj komercijos atašė pareigybės Sankt Peterburge bus steigiama pareigybė Nyderlanduose.

Rusija lieka didžiausia Lietuvos prekybos partnerė. Statistikos departamento duomenimis, tarp 202 Lietuvos prekybos partnerių Rusija 2017 m. pagal prekybos apyvartą, eksportą ir importą buvo pirmoje vietoje. 2017 m. į Rusiją buvo eksportuota prekių už 3 938,2 mln. eurų, importuota – už 3 729,8 mln. eurų. Palyginti su 2016 m., eksportas į Rusiją 2017 m. padidėjo 29 proc., importas – 8,7 proc.

Pagal į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių Rusija užima trečią vietą ir nusileidžia tik Baltarusijai ir Vokietijai. 2017 metais Lietuvoje apsilankė beveik 163 tūkst. turistų iš Rusijos, palyginti su 2016 metais, šis skaičius išaugo 8,1 proc.

2017 m. pabaigoje Rusijos tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė 250,44 mln. eurų (1,7 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje), o tiesioginės Lietuvos investicijos Rusijoje 2017 m. pabaigoje sudarė 108,02 mln. eurų (3,9 proc. visų Lietuvos investicijų užsienyje).