Ūkio ministerija ieško komercijos atašė Nyderlanduose

Data

2018 04 05

Įvertinimas
0
darbo skelbimas_haga_WEB.jpg

Ūkio ministerija paskelbė konkursą Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigoms Nyderlandų Karalystėje (Hagoje). Ši atašė pareigybė steigiama vietoj komercijos atašė pareigybės Sankt Peterburge.  

„Nyderlandai yra ne tik svarbi užsienio prekybos partnerė, bet ir viena svarbiausių užsienio investuotojų. Pastaraisiais metais Lietuvoje padalinius įkūrė ne viena Nyderlanduose gerai žinoma informacinių technologijų bendrovė. Taigi šalies ekonominės diplomatijos stiprinimas šioje šalyje yra būtinas“, – sako  ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. 

2017 m. duomenimis, į Nyderlandus lietuviškos kilmės prekių iškeliauja už 2,5 karto didesnę vertę nei į Rusiją, o Nyderlandų rinka Lietuvos eksportuotojams yra trylika kartų didesnė už Sankt Peterburgo rinką.

Eiti komercijos atašė pareigas Nyderlanduose gali pretenduoti asmuo, turintis aukštąjį universitetinį magistro laipsnį socialinių mokslų studijų srityje (ekonomikos, politikos mokslų, vadybos ir verslo administravimo arba teisės studijų krypties) ir ne mažesnę kaip 5 metų darbo patirtį rinkodaros arba užsienio prekybos, arba darbo su investuotojais, arba verslo, arba tarptautinių santykių srityse. Taip pat pretenduojantieji į šią poziciją turi mokėti anglų kalbą įgudusio vartotojo C1 lygiu.

Komercijos atašė pareigybė – karjeros valstybės tarnautojo pozicija. Kandidatai, prieš teikdami prašymą dalyvauti konkurse, turi būti išlaikę bendrųjų gebėjimų testą Valstybės tarnybos departamente. Dokumentus galima teikti iki    š. m. balandžio 24 d. Išsamūs konkurso reikalavimai skelbiami adresu http://ukmin.lrv.lt/konkursai. 

Šiuo metu Ūkio ministerijos komercijos atašė tinklą sudaro 13 komercijos atašė, dirbančių Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge). Komercijos atašė pareigybės Sankt Peterburge neliks nuo š. m. birželio 1 d. Panaikinus komercijos atašė pareigybę Sankt Peterburge, šia rinka rūpinsis Maskvoje esantis komercijos atašė.

Nyderlandai 2017 m. tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekių prekybos apyvartą buvo 6, pagal eksportą – 9, o pagal importą – 6 vietoje. Nyderlandai yra antra šalis po Švedijos Karalystės pagal investicijų dydį Lietuvoje ir pirmoje vietoje pagal tiesiogines Lietuvos investicijas užsienyje.

2017 m. į Nyderlandus buvo eksportuota prekių už 929,4 mln. eurų, importuota – už 1 472,1 mln. eurų. Palyginti su 2016 m., eksportas į Nyderlandus 2017 m. padidėjo 31,4 proc., importas – 22,7 procento.

2017 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje Nyderlandų tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė 1 990,2 mln. eurų (13,6 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje), o tiesioginės Lietuvos investicijos Nyderlanduose 2017 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje sudarė 443,9 mln. eurų (16,1 proc. visų Lietuvos investicijų užsienyje).