Ūkio ministras įteikė apdovanojimus įmonėms už indėlį į šalies ekonomiką

Data

2011 12 13

Įvertinimas
0

 Iškilmingos ceremonijos metu ūkio ministras R. Žylius apdovanojo aštuonias labiausiai šalies verslui ir ūkio plėtrai nusipelniusias įmones. Kasmet organizuojami Ūkio ministerijos apdovanojimai skirti padėkoti verslininkams už jų indėlį į šalies ekonomiką ir paminėti Verslo dieną.

„Noriu padėkoti visiems verslo atstovams, kad nenuleidžia rankų ir turi idėjų bei ryžto jas įgyvendinti. Tikiuosi, kad Jūsų sėkmingi ir įkvepiantys verslo pavyzdžiai, indėlis plėtojant šalies ekonomiką ir kuriant naujas darbo vietas motyvuos kitus ir paskatins siekti užsibrėžtų tikslų taip kuriant savo ir kitų Lietuvos žmonių gerovę” – sakė ūkio ministras R. Žylius.

Pirmoji nominacija „Jaunas ir verslus“ buvo skirta apdovanoti jauną verslo talentą, sėkmingai įgyvendinusį verslo idėją. Juo tapo Rolandas Dranseika, UAB „Eldes“ vadovas. Jam vadovaujant įmonė pasiekė puikių ir įtikinamų rezultatų. Vien paskutiniais veiklos metais įmonė į rinką įvedė 5 naujus ir patobulintus belaidžius saugos ir automatizavimo produktus, prisitaikė prie rinkos pokyčių. Įmonė taip pat bendradarbiauja su aukštojo mokslo institucijomis ir taip prisideda prie žinių ir informacinės visuomenės plėtros.

Apdovanojimas nominacijoje „Verslo pirmokas“ atiteko UAB „Vavas“, kuri veiklą pradėjo vykdyti 2010 metų rugsėjo mėn. ir jau po pusantro mėnesio visuomenei pristatė projektą www.medinisarkliukas.lt. Šiuo projektu siekiama suburti visus Lietuvos medinių, kartoninių, lininių žaislų gamintojus į vieną vietą ir pasiūlyti pirkėjams aukštos kokybės gaminių. Įmonė 2012 m. planuoja su partneriu „Žaislų muziejus“ atidaryti šeimos edukacijos centrą.

Šiais metais įsteigtoje nominacijoje „Regiono vErSlo žvaigždė“ buvo siekiama apdovanoti įmonę, veiklą vykdančią probleminėje Lietuvos teritorijoje ir kurios Europos Sąjungos paramos lėšomis įgyvendinti projektai padidino regiono patrauklumą. Už tai buvo apdovanota Rokiškyje veikianti UAB „Rokvesta“, kuri vienintelė šalyje utilizuoja bioskaidžias atliekas ir riebalus, o maisto atliekų utilizacijos procesą panaudoja biodujoms ir elektrai gaminti.

Už apgyvendinimo sektoriaus, rengiantis Europos krepšinio čempionatui, Panevėžyje plėtrą ir modernizavimą, naujų turizmo paslaugų pasiūlą apdovanojimą gavo UAB „Via Unica“ nominacijoje „Lietuvą garsinantis turizmo projektas“. Įmonės valdomas keturių žvaigždučių viešbutis „Romantic“ per 2010-2011 m. pirmąjį pusmetį daugiau kaip 50 proc. praplėtė svečių apgyvendinimo galimybes, pristatė naujovę Lietuvoje – SPA, kuriame naudojamos lietuvių liaudies tradicijos ir priėmė 65 proc. daugiau vietos ir užsienio turistų.

Nominacijoje „Įmonė, kurioje gera dirbti“ Ūkio ministerijos apdovanojimu įvertinta AB „Lietuvos draudimas“, kuri didelį dėmesį skiria darbuotojų motyvacijai, lojalumo didinimui. „Lietuvos draudimo“ darbuotojams sudarytos sąlygos dirbti pagal lankstų darbo grafiką, o atokiau gyvenantiems suteikta galimybė dirbti iš namų. Geriausiems darbuotojams kompensuojama dalis mokesčio už studijas Lietuvoje. Bendrovė taip pat remia darbuotojus, savarankiškai kuriančius savo verslą.

UAB „Baltec CNC Technologies“ apdovanota nominacijoje „Inovatyvių sprendimų lyderis“. Įmonė nuo pat įsteigimo orientuojasi į inovacinius sprendimus tiek gamybos, tiek naujų produktų kūrimo procese. Šiuo metu įmonė vykdo du mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektus. Be to, įmonės iniciatyva buvo įkurtas sveikatingumo klasteris „iVita“. Naujausias įmonės projektas skirtas supažindinti interneto vartotojus su internete tykančiais pavojais bei padėti inovatyviai spręsti kompiuterio vartotojams kylančias problemas.

Nominacijoje „Drąsios investicijos“ buvo siekiama apdovanoti įmonę, kuri investavo į naujų produktų ar paslaugų kūrimą, įsteigė ilgalaikes darbo vietas. Laimėtoja šioje nominacijoje buvo pripažinta UAB „Stamita“, kuri įgyvendino investicinį projektą „Druskininkų uždarų kalnų slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga įrengimas“, į kurį investavo 66,2 mln. litų. Šio projekto įgyvendinimas gerokai praplėtė regiono ir Druskininkų miesto kaip aktyvaus poilsio ir sveikatingumo turizmo paslaugų spektrą, sumažino sezoniškumo įtaką.

Šių metų nominacijos „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“ laimėtoja tapo UAB „Retal Baltic“, gaminanti APET plėveles, HDPE kamštelius. Įmonė ne tik išsiskyrė savo eksporto apimtimi, tačiau taip pat atrado ir naujas rinkas. Bendrovė sėkmingai įgyvendino eksporto strategiją, kuri padėjo 2010 m. padidinti gamybos apimtis (73 proc.) bei apyvartą (93 proc.), o 2011 m. įmonė žengė į naujas rinkas – Ispaniją, Prancūziją, Šveicariją, Rusiją. 2012 m. „Retal Baltic“ planuoja investicijas į naują gamybinę įrangą, kuri leis padvigubinti gamybos apimtis ir apyvartą.

Renginio metu taip pat buvo apdovanoti ir Nacionalinės kokybės prizo konkurso laimėtojai, kuriais šiais metais pagal įmonių kategorijas tapo AB „Warta Glass Panevėžys“, UAB „Arginta“ ir UAB „Veikmė“.