Ūkio ministras: „Nepriklausomi valdybų nariai turi padėti pasiekti geriausius įmanomus VVĮ rezultatus“

Data

2018 06 15

Įvertinimas
0
2839_1dd01f4c13391020d69f541730b30fc2.jpg

Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdybose dalyvaujantys nepriklausomi valdybų nariai turi ne tik nustatyti skaidrumo ir į rezultatą orientuotos vadybos standartus, bet ir padėti valstybės valdomoms įmonėms pasiekti geriausius rezultatus, kokius tik leidžia jų turimi ištekliai. Tai susitikime su nepriklausomais Lietuvos valstybės valdomų įmonių kolegialių organų nariais teigė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Valstybės valdomos įmonės ilgus metus neišnaudojo turimų išteklių taip, kad pasiektų pačius geriausius finansinius rezultatus, kokius tik leidžia galimybės, ir svariai prisidėtų prie valstybės biudžeto. Patyrę nepriklausomi valdybų nariai ateidami į valstybės valdomas įmones atneša skaidrumo, žinių ir vadybos patirties. Visgi savo darbu jie taip pat turėtų užtikrinti, kad įmonės valdomas, tačiau visiems valstybės piliečiams priklausantis kapitalas būtų naudojamas efektyviai ir duotų geriausią įmanomą rezultatą“, – teigia V. Sinkevičius.

Ūkio ministerija ir toliau tobulina nepriklausomų valdybos narių atrankos reglamentavimą. Svarstoma galimybė parengti nepriklausomų valdybos narių veiklos pavyzdinę sutartį, suvienodinti valstybės įmonių ir bendrovių valdybos narių atlygio reguliavimą.

„Nepriklausomų valdybos narių atranka taip pat turėtų būti tobulinama – į ją įtraukiant personalo atrankos agentūras. Tai ne tik leistų vykdyti skaidrią atranką, bet ir aktyviau ieškoti valdybos narių ne tik renkantis iš norinčių, bet ir siūlant pozicijas profesionalams, kurie galėtų užimti valdybos narių pareigas pagal kompetenciją. Taip turėtumėme daugiau galimybių pritraukti pačių tinkamiausių žmonių“, – pastebi V. Sinkevičius.

Ministro teigimu, nepriklausomi valdybų nariai galėtų būti ir aktyviau įtraukiami į įmonių vadovų atrankos procesą.
Pastaraisiais metais Vyriausybė įgyvendino nemažai ženklių pokyčių siekdama efektyvinti VVĮ valdyseną. Vienas svarbiausių žingsnių – depolitizuotos valdybos, padidintas nepriklausomų narių skaičius VVĮ valdybose. 2015 m. pabaigoje turėjome 63 politinio pasitikėjimo narius, šių metų pradžioje – jau nė vieno; 2011 m. pradėjus rinkti nepriklausomus narius, š. m. gegužės mėn. duomenimis, VVĮ valdybose šiuo metu yra 108 nepriklausomi nariai.