Ūkio ministras pasveikino „Metų paslaugos“ apdovanojimų laureatus

Data

2013 12 12

Įvertinimas
0
ZEN_8793.jpg

Šiandien, gruodžio 12 d., Ūkio ministerijoje įvyko Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) surengta „Metų paslaugos“ apdovanojimų ceremonija, per kurią apdovanotos inovatyvias ir šiandienos rinkos ir vartotojų poreikius atitinkančias paslaugas teikiančios Lietuvos įmonės.

„Paslaugų sektoriaus indėlis į Lietuvos ekonomiką – ypač svarus. Tai vienas stabiliausiai augančių ekonomikos sektorių, skaičiuojant pridėtinę vertę procentais nuo šalies bendrojo vidaus produkto. Ūkio ministerija skatina Lietuvos įmones kurti konkurencingas, inovatyvias, aukštos pridėtinės vertės paslaugas, atitinkančias šiandienos rinkos ir vartotojų poreikius“, – sveikindamas renginio dalyvius ir apdovanojimų laureatus sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Šiais metais „Metų paslaugos“ pagrindine prizininke tapo UAB „Biotechpharma“, ji apdovanota už tarptautinių vaistų technologijų kūrimą ir biologinių vaistų medžiagos klinikiniams tyrimams gamybą. Papildomi apdovanojimai skirti: transporto sektoriuje – UAB  „Ruptela“ už  vairuotojų ekonomiško vairavimo sprendimus; IT sektoriuje – AB „Lietuvos paštas“ už elektroninių pranešimų ir elektroninių dokumentų fiziniams ir juridiniams asmenims pristatymo sistemą „E. pristatymas“; finansų sektoriuje – „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas už mobiliųjų mokėjimų sistemą.

Kartu su metų paslaugos konkursu paskelbtos ir dvi specialiosios nominacijos: „Metų vadybos inovacija“ ir „Intelektualiausia darbo vieta“.

Metų vadybos inovacijos kategorijoje nugalėjo „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas. Apdovanojimas „Metų vadybos inovacija“ skirtas už inovatyvų vadybos sprendimą, kuris didina įmonės veiklos efektyvumą ir našumą, mažina veiklos kaštus, didina paslaugų ir prekių kokybę, skatina darbuotojų motyvaciją, kitaip prisideda prie įmonės veiklos tobulinimo.

Intelektualiausios darbo vietos kategorijoje apdovanota Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla, įdiegusi virtualią dėstytojo auditoriją. Intelektualiausios darbo vietos apdovanojimas skirtas už technologiškai ir intelektualiai aprūpintą darbo vietą, leidžiančią kurti aukštos pridėtinės vertės paslaugas ir produktus, didinančią įmonės veiklos efektyvumą ir našumą, mažinančią veiklos kaštus, didinančią paslaugų ir prekių kokybę, įmonės ir jos teikiamų paslaugų konkurencingumą vietinėse ir tarptautinėse rinkose, skatinančią bendradarbiauti su mokslo institucijomis ir saugią darbuotojui.

Nominacijos „Metų paslauga“ tikslas – skatinti Lietuvos įmones kurti konkurencingas, aukštos pridėtinės vertės paslaugas, atitinkančias šiandienos vartotojų poreikius. Dalyvių paraiškos buvo suskirstytos į atskiras kategorijas pagal sektorius, pavyzdžiui, informacinių technologijų ir telekomunikacijų, finansų ir finansinio tarpininkavimo, transporto ir logistikos, mažmeninės prekybos, medicinos ir sveikatinimo, teisės, švietimo ir mokymo, mokslo tiriamųjų darbų, turizmo, inžinerijos, viešųjų ryšių, energetikos ir pan.

„Metų paslaugos“ konkurse galėjo dalyvauti visos Lietuvoje registruotos įmonės. Rinkdama „Metų paslaugą“ vertinimo komisija vadovavosi šiais kriterijais: sėkmingu paslaugos poreikio identifikavimu ir jos pritaikymu rinkai; paslaugos unikalumu ir inovatyvumu; paslaugos funkcionalumu; paslaugos konkurenciniais pranašumais, palyginti su analogiškomis arba panašiomis paslaugomis ir galimybėmis konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose, pamatuojamais efektyvumo rodikliais ir vartotojų pasitenkinimu.
 
 2013 m. nominantus rinko vertinimo komisija, kurią sudarė: LVK prezidentas Valdas Sutkus, LVK viceprezidentė, advokatų kontoros LAWIN partnerė Dovilė Burgienė, LVK prezidiumo narys, „VRP Hill + Knowlton Strategies“ valdybos pirmininkas Mykolas Katkus, advokatų kontoros SORAINEN vadovaujantis partneris Laimonas Skibarka, Gintautas Galvanauskas, „Danske Bank“ generalinis direktorius, nepriklausomas atstovas Mindaugas Glodas, prof. Asta Pundzienė, Kauno technologijos universiteto mokslo prorektorė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas.