Vyriausybė pritarė naujos verslo formos – mažosios bendrijos – koncepcijai

Data

2011 08 29

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybės pasitarime pritarta ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens – mažosios bendrijos (MB) – koncepcijai.

MB padės spartinti smulkiojo ir vidutinio verslo pradžią, leidžiant greitai ir minimaliais kaštais pradėti verslą bei efektyviai funkcionuoti ir konkuruoti rinkoje. MB užpildys nišą tarp individualios įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės ir bus orientuota į smulkaus, ypač šeimos, verslo poreikių tenkinimą. Tokios įmonės veikla bei apskaita bus gerokai paprastesnė.

Koncepcijoje numatyta, kad steigiant MB nebus taikomas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas. MB bus galima įsteigti elektroniniu būdu, taip pat bus nustatytas gerokai paprastesnis valdymas – sudaryta galimybė neskirti direktoriaus, nes valdymo organu galės būti dalyvių susirinkimas.

MB būtų leidžiama tvarkyti supaprastintą apskaitą, numatyta galimybė nerengti finansinių ataskaitų, daug veiklos nuostatų palikta bendrijos dalyvių savireguliacijai. Taip pat bus sudaryta galimybė MB dalyviams išsimokėti avansinį pelną.

Priėmus MB įstatymą bus parengtos pavyzdinės mažosios bendrijos steigimo sandorio ir nuostatų formos ir teisinių formų lyginamosios lentelės, kurios padės pradedantiems verslininkams apsispręsti dėl jų verslui tinkamiausios teisinės formos pasirinkimo.

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus pavesta Ūkio, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms parengti su šios koncepcijos įgyvendinimu susijusius įstatymus.