VšĮ „Keliauk Lietuvoje“

Nuo 2019 m. sausio 1 d. nutraukus likviduojamo Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos veiklą, šalies turizmo rinkodarą koordinuoja nauja viešoji įstaiga „Keliauk Lietuvoje“. Ji yra pavaldi Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijai.

„Keliauk Lietuvoje“ atlieka rinkodaros ir turizmo skatinimo funkcijas: įstaiga yra atsakinga už Lietuvos, kaip turistinės vietovės, žinomumo didinimą bei atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtrą.

Svarbiausias įvykdytos pertvarkos uždavinys – atskirti turizmo rinkodaros ir veiklos priežiūros funkcijas. Turizmo paslaugų teikėjų priežiūrą perėmė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Ji nuo š. m. sausio 1 d. yra atsakinga už:

  • kelionių organizatorių, kelionių pardavimo agentų, turizmo paslaugų rinkinių pardavėjų, apgyvendinimo paslaugų teikėjų veiklos priežiūrą;

  • kelionių organizatoriaus, gido ir apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo pažymėjimų išdavimą;

  • kelionių organizatorių, kelionių pardavimo agento ir turizmo paslaugų rinkinio pardavėjo deklaracijų ir ataskaitų priėmimą;

  • pranešimų apie neklasifikuojamųjų apgyvendinimo paslaugų teikimo priėmimą;

  • turistų interesų kelionių organizatoriaus ir (arba) turizmo paslaugų rinkinio pardavėjo nemokumo ar bankroto atvejais atstovavimą;

  • konsultacijų ir informacijos turizmo paslaugų teikėjų veiklos bei jų priežiūros klausimais teikimą, kitų prevencijos priemonių, skirtų užkirsti kelią galimiems turizmo paslaugų teikėjų veiklą reguliuojančių teisės aktų pažeidimams, įgyvendinimą.Dėl šių klausimų prašome į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kreiptis tel. (8 5) 262 6751, el. p. tarnyba@vvtat.lt ir prieziura@vvtat.lt.

  • Šalies turizmo politikos formavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo turizmo srityje funkcijos ir toliau priklauso Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriui.

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ įsikūrė Gedimino pr. 38, Vilniuje, el. p. info@Lithuania.travel, tel. + 370 698 03 509.

Šie pokyčiai patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 981 „Dėl viešosios įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ steigimo ir valstybės turto investavimo“ ir ūkio ministro 2018 m. spalio 5 d. įsakymu Nr. 4-608 „Dėl viešosios įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ steigimo akto ir įstatų patvirtinimo“.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-01-08