BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tvarumas

Klimato krizė kelia egzistencinį pavojų visai žmonijai, gyvūnijai bei augmenijai. Sumažinti neigiamą žmogaus veiklos įtaką aplinkai galime pakeičiant ir savo kasdienius įpročius. Ekonomikos ir inovacijų ministerija veiklą vykdo taikydama tvarumo bei žalumo principus. Didžiausią dėmesį skiriame dokumentų skaitmenizavimui, energijos išteklių taupymui, atliekų mažinimui bei rūšiavimo sistemos tobulinimui.

Su EIMIN tvarumo politikos gairėmis galite susipažinti čia.

Tvarumo principais grįsta veikla ministerijoje siekiame prisidėti prie aplinkos saugojimo – išsaugoti medžius, sumažinti kuro vartojimą ir išmetamų CO2 kiekį, sutaupyti elektros energijos ir vandens. Visi kartu mažais žingsniais galime pasiekti daugiau!

Ministerija nuolat peržiūri procesus, kad būtų galima dar labiau sumažinti popierinių dokumentų skaičių. Jau šiandien ministerijoje beveik neliko popierinių dokumentų – 99 proc. veiklos įsakymų ir net 95 proc. siunčiamų dokumentų pasirašoma el. parašu.

Ministerijos darbuotojai ir šiuo metu skatinami perpus sumažinti sunaudojamo popieriaus kiekį, susitikimuose naudotis tik kompiuteriu, atsisakyti spausdintos medžiagos susitikimams ir vizitams. Jeigu naudojamas, tai tik perdirbtas popierius.

Be to, kardinaliai sumažintas prenumeruojamų spausdintų leidinių kiekis. Dar 2021 m. buvo prenumeruojama 50 vnt. leidinių, o 2022 m. – tik 10 vnt. Planuojama, kad 2023 m. spausdintų leidinių kiekis bus sumažintas iki 5 vnt.

Didelė pažanga buvo padaryta pakeičiant ministerijos automobilių parką – 3 dyzeliniai automobiliai pakeisti į hibridinius. Ateityje planuojant keisti ministerijos automobilius, numatoma rinktis elektromobilius.

Prie ministerijos įrengti stovai darbuotojų dviračiams ir paspirtukams. Be to, jau ne vienerius metus darbuotojai skatinami dalyvauti nacionaliniuose iššūkiuose, pvz., Europos judumo savaitės, #walk15 ir kitose iniciatyvose. Taip raginama daugiau vaikščioti.

Jau šiuo metu ministerijos darbuotojai laikosi principo po darbo išjungti kompiuterius, spausdintuvus, kondicionierius ir kitus elektros įrenginius. Taupyti išteklius padeda ir įvesta nuotolinio darbo tvarka – visiems ministerijos darbuotojams suteikta galimybė dirbti iš namų 2 dienas per savaitę. Žiemos periodu darbuotojams bus sudarytos galimybės dirbti 4 darbo dienas iš namų.

Tačiau siekiant ženkliai sutaupyti elektros energijos, planuojama taikyti papildomas priemones. Visas ministerijos lempas numatoma pakeisti į taupesnes LED lempas, tualetuose įrengti LED lempas su judesio davikliu.

Siekdami maksimaliai sumažinti reprezentacinių dovanų kiekį, ministerijos užsakomos dovanos yra labai kruopščiai apgalvojamos, įvertinant tvarumą, praktiškumą bei būtinumą. Jau šiandien atsisakyta nepraktiškų, masinės gamybos daiktų. Vietoj jų pasirenkamos valgomos, skaitmeninės ar kitos praktiškos dovanos. Be to, dovanos perkamos pagal vienkartinį poreikį, o ne iš karto dideliu kiekiu. Naudojami tik perdirbami dovanų maišeliai.

Ministerija jau yra visiškai atsisakiusi plastikinių gėrimų buteliukų, kuriuos pakeitė vandens ąsočiai arba depozitiniai stikliniai buteliai. Paskaičiavome, kad per metus sunaudojama apie 2 500 vandens buteliukų, tad įgyvendinti pokyčiai leidžia reikšmingai sumažinti taršą. Taip pat visiškai atsisakyta ir vienkartinių maisto įrankių.

Be to, įvertinus tai, kad mėsos pramonė yra viena taršiausių gamtai, priimtas sprendimas atsisakyti užsakomo renginiams maisto, kuriame yra mėsos ir žuvies produktų. Vietoje jų renkamasi iš augalinės kilmės užkandžių.

Taip pat užsakant maitinimo paslaugas, siekiama bendradarbiauti tik su socialiai atsakingomis įmonėmis.

Visos ministerijos atliekos yra rūšiuojamos, o nereikalingi daiktai atiduodami antriniam panaudojimui. Be to, iki 2022 m. pabaigos numatyta iš vis atsisakyti šiukšliadėžių kabinetuose ir kiekviename aukšte įrengti rūšiavimo sistemas, kad rūšiuoti darbuotojams būtų dar patogiau ir paprasčiau.

Taip pat darbuotojai skatinami vieną kartą per metus peržiūrėti savo turimas kanceliarines priemones ir nereikalingas atiduoti antriniam panaudojimui.

Ministerijos nebereikalinga elektroninė įranga bei baldai perduodami perdirbimui, parduodami ar išvežami antriniam panaudojimui.

Žalieji pirkimai sudaro jau vis didesnę ministerijos vykdomų viešųjų pirkimų dalį – 2021 m. iš 12 pirkimų 5 buvo žalieji, o 2022 m. (I–III ketv.) iš 14 pirkimų pusę jų sudaro žalieji pirkimai.

Ministerijos siekis, kad 2023 m. visi jos vykdomi pirkimai būtų žalieji bei pagal galimybes kuo dažniau būtų taikomi socialiniai reikalavimai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-24