BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai (slėniai)

Lietuvos ilgalaikiuose strateginiuose dokumentuose pabrėžiama glaudesnės mokslo, studijų ir verslo sąveikos būtinybė. Siekiant paskatinti mokslo ir studijų sistemos ir ūkio sąveiką, perspektyvių technologijų kūrimą ir jų diegimą į imlų žinioms verslą, Lietuvoje pradėti kurti integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai (slėniai). 2007 m. kovo 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 321 patvirtinta (nauja redakcija 2012 m. spalio 24 d. nutarimas Nr. 1318)  Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepcija.

Pirmaujančių pasaulio šalių konkurencingumo strategijose svarbus vaidmuo skiriamas teritoriškai vientisiems mokslo, studijų ir inovatyvaus verslo junginiams. Tokiuose junginiuose telkiamos svarbiausios šalies mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo institucijos, vystomos žinių ir technologijų perdavimo iš viešojo sektoriaus į privatų verslą sistemos, sudaromos sąlygos kurtis žinioms imlaus verslo įmonėms. Vakarų šalyse tokie centrai pradėjo kurtis dar praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje (pavyzdžiui, garsusis JAV Silicio slėnis). Nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio tokie centrai išplito Vakarų Europoje, Skandinavijoje, Japonijoje, pastaruoju metu sparčiai kuriasi Kinijoje, kitose Tolimųjų Rytų šalyse ir visuose pasaulio regionuose, kuriuose sparčiausia mokslo ir technikos pažanga.

Lietuvoje šiuo metu aktyviai vyksta Slėnių kūrimosi procesas. Slėniuose bus sudaromos sąlygos kurtis verslo įmonių tyrimų padaliniams, mokslinių tyrimų rezultatų komercinimo pagrindu formuotis imlaus žinioms verslo įmonių pradmenims. Sėkmingas verslo ir mokslo bendradarbiavimas suartina verslą ir mokslinius tyrimus, padeda efektyviau naudoti turimus išteklius, žinios greičiau pritaikomos naujų produktų bei paslaugų kūrimui ir pateikimui rinkai.

Įgyvendindamas integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programas, ūkio ministras įsakymu patvirtino valstybės planuojamų slėnių projektų, siūlomų finansuoti pagal 2007–2013 metų Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ priemonę „Inogeb LT-2“, sąrašus:

Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) proveržio kryptys:

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2008 m. patvirtino 5 Slėnių plėtros programas: