Dažniausiai užduodami klausimai

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas pagalbos priemones galite rasti čia.

 

 

Dėl išmokos skyrimo reikia kreiptis į Užimtumo tarnybą. Išsamią informaciją apie išmokos skyrimo tvarką ir prašymo pildymą rasite čia

Galima teikti  paslaugas,  jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų. Pavyzdžiui, buitinės technikos remonto, autoservisų, drabužių taisymo ir pan. paslaugas. 

Nuo gruodžio 16 d. draudžiama:

 • teikti grožio paslaugas;
 • teikti kitas paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo;
 • apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

Išskyrus:

 • keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas;
 • advokatų teikiamas teisines paslaugas;
 • finansines paslaugas ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.

Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Apgyvendinimo paslaugos teikiamos:

 • viename kambaryje apgyvendinant ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius;
 • bendro naudojimo patalpose užtikrinant visų asmenų kaukių dėvėjimą ir laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių;
 • užtikrinant kitas OV sprendimu nustatytas sąlygas;

Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

 • Draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.
 • Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, fizinį aptarnavimą bibliotekose, užtikrinant OV sprendimu nustatytas sąlygas.

Nuo gruodžio 16 d. veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės. Išimtis padaryta ir laidojimo reikmenų parduotuvėms - leidžiama prekyba ne tik nuotoliniu būdu, bet gali veikti ir fizinės laidojimo reikmenų parduotuvės.

 • Draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla, išskyrus:
  • parduotuves (įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
  • maisto prekybą turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;
  • internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose;
  • lauko prekybą eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms.
 • Parduotuvėse, kurių veikla nedraudžiama:
  • turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Rekomenduojama:

 • visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.). Tai negalioja prekybai internetu.
 • padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys;
 • asmenims iš vieno šeimos ir (ar) namų ūkio lankytis po vieną;
 • nustatyti ilgesnį darbo laiką.

Prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, privaloma tiek darbuotojams, tiek klientams užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis bei užtikrinti Operacijų vadovo sprendimu nustatytas sąlygas prekybos vietoms.


 

Nuo gruodžio 16 d. prekiauti ne maisto prekėmis turguje ir kitose viešose prekybos vietose yra draudžiama.

Galima prekiauti maistu išsinešimui bei pristatyti jį fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais.

 

Nuo gruodžio 16 d. draudžiama teikti visas grožio paslaugas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teikia rekomendacijas, kaip nuo šio viruso apsisaugoti maistą tvarkančioms įmonėms. Daugiau skaitykite čia.

Kadangi Vyriausybės nutarimas reikalavimų atsėmimo punktui nenustato, todėl manytina, kad galimi įvairūs atsiėmimo punktai.

Jeigu fizinė parduotuvė, kurios veikla draudžiama, veikia kaip prekių atsiėmimo punktas, jokios kitos paslaugos pirkėjams, pvz., prekių eksponavimas, prekių apžiūra ir pan., negali būti teikiamos. Parduotuvė gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktas. Jeigu vykdoma internetinė prekyba, galimas bet koks atsiskaitymo būdas, taip pat ir atsiskaitymas atsiimant prekes atsiėmimo punkte.

 

Nuo gruodžio 16 dienos karantino metu gali veikti gyvūnų kirpyklos ir gali būti teikiamos gyvūnų gydymo ir sveikatinimo paslaugos, jei užtikrinamas bekontaktis gyvūno perdavimas arba iki 15 min. trunkantis kontaktas su klientu perduodant ir atsiimant gyvūną.

Apgvendinimo paslaugos gali būti teikiamos, kai kambaryje apgyvendinama viena šeima. Apgyvendinimo paslaugos negali būti teikiamos privatiems renginiams, šventėms ir kitiems susibūrimams organizuoti. Pažymėtina, kad iki sausio 31 d. taip pat galioja judėjimo tarp savivaldybių apribojimai.

Vyriausybė š.m. gruodžio 23 d. padarė išimtį laidojimo reikenų parduotuvėms - leidžiama prekyba ne tik nuotoliniu būdu, bet gali veikti ir fizinės laidojimo reikmenų parduotuvės), kuomet užtikrinamas bent 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos. Parduotuvėmis, šiuo atveju, laikomos stacionariais ar laikinais pastatais ir patalpomis (pvz. paviljonai ar kioskai).

Leidžiama teikti lombardų paslaugas, jeigu tai finansinės paslaugos. Jeigu lombardų paslaugos nepriskiriamos finansinių paslaugų kategorijai, tai tokiu atveju paslaugos galimos, jeigu kontaktas su klientu trunka iki 15 minučių. 

Prekyba gėlėmis galima, kai gėlės užsakomos telefonu ar internetu ir yra pristatomos į namus arba atsiimamos atsiėmimo punkte. Specialių reikalavimų prekių atsiėmimo punktų įrengimui nėra nustatyta, tad perduodant ir atsiimant prekes svarbiausia laikytis VESOC vadovo nurodytų priemonių ir atstumų reikalavimų.

Galima, jeigu tai nėra integruota teikiamos laisvalaikio ar poilsio paslaugos dalis, ir ja naudojasi tik viena šeima savo gyvenamosios savivaldybės ribose.

Nuo gruodžio 16 d. draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla, išskyrus:

 • maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais;
 • viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose;
 • viešojo maitinimo paslaugos teikiamos ugdymo, socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, tardymo izoliatoriuose, Užsieniečių registracijos centre ar kitose įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.

Tokios paslaugos galimos, jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų

Pataisytus ar taisytinus drabužius taip pat galima pristatyti ir/ar palikti atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų ir užtikrinant, kad prekių pridavimo ar atsiėmimo metu tarp asmenų nebūtų fizinio kontakto.

Paslauga, kurios metu nėra tiesioginio kontakto su klientu (taisoma kliento patalpose esanti įranga ar atliekami remonto darbai) galėtų būti teikiama. Su klientu tiesioginis kontaktas leidžiamas tik iki 15 minučių, pvz., įleidžiant į patalpą, parodant, kurioje vietoje yra aptarnaujama įranga.

Taip, jei paslauga vykdoma bekontakčiu būdu ir jei žmogus, atiduodamas / pasiimdamas automobilį, neužtrunka ilgiau nei 15 min.

Leidžiama teikti, kai  yra užtikrinamas ne ilgesnis kaip 15 min. kontaktas su klientu, pavyzdžiui, priimamas užsakymas, trumpa konsultacija ir paslauga vykdoma kai tiesioginio kontakto jau nėra.

Soliariumai gali vykdyti veiklą,  jei užtikrinamas ne ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo (soliariume – tarp kliento ir soliariumo administratoriaus ir (ar) kito soliariumo darbuotojo).

Galima,  jei užtikrinamas bekontaktis gyvūno perdavimas arba iki 15 min. trunkantis kontaktas su klientu perduodant ir atsiimant gyvūną.

Ne, nuo gruodžio 16 d. sporto klubų veikla nutraukiama. Sportuoti galima tik namuose arba, pvz., bėgioti lauke. 

Žaidimų kambariai veikti negali, nes draudžiama teikti laisvalaikio ir pramogų paslaugas.

Leidžiama tokios įrangos nuoma vienam šeimos ūkiui savo gyvenamosios savivaldybės ribose

Gali veikti, jei pagrindinė veikla yra pašarų gyvūnams, veterinarijos priemonių pardavimas. Tai reiškia, tokios prekės turi sudaryti daugiau kaip 50 proc. asortimento. 

Atsiskaityti galima tiek grynaisiais pinigais, tiek kortele. Tačiau jei įmanoma, rekomenduojama atsiskaityti mokėjimo kortele. 

Auklių veikla yra leidžiama, su sąlyga, kad auklė dirba nuolatos viename namų ūkyje ir gali būti traktuojama kaip integrali namų ūkio dalis, vadovaujantis LRV Nutarimo 2.1.8.1 papunkčiu, kad draudžiami daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.3 papunktyje numatyta, kad draudžiama teikti grožio paslaugas.

Atsižvelgiant į Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ pateikiamas grožio bei veido ir kūno priežiūros paslaugos apibrėžtis, purškiamo savaiminio įdegio paslaugos yra laikomos grožio paslaugomis (veido ir kūno priežiūros paslaugomis). Todėl šių paslaugų teikti karantino laikotarpiu negalima.

Maisto papildai yra maisto produktai, todėl jais prekiauti galima.

Dovanų pakavimo paslauga galima, jeigu kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo trunka iki 15 minučių. Vis dėlto išsirinkti ne maisto prekę vartotojas gali tik nuotoliniu būdu, užsisakydamas ją internetu ar telefonu.

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 1226  2.2.3 papunkčiu draudžiama teikti grožio paslaugas. Pagal Lietuvos higienos normą HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, grožio paslaugoms priskiriamos plaukų priežiūros, veido ir kūno priežiūros, nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo paslaugos. Todėl šiuo metu tatuiravimo paslaugos negalimos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-06