BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dažniausiai užduodami klausimai

Nuo kovo 5 d. Vyriausybės sprendimu nebetaikomas 15 kv. m. bendro ploto reikalavimas vienam lankytojui prekybos vietose, esančiose uždarose erdvėse.  Privalomos medicininės kaukės arba respiratoriai. Rekomenduojamas 2 m atstumas tarp paslaugų gavėjų, pertvarų įrengimas tarp paslaugų gavėjų ir tiekėjų.

Teikiant paslaugas keliami šie reikalavimai:

 • Privalomos medicininės kaukės arba respiratoriai.
 • Bent 2 m atstumas tarp paslaugų gavėjų.
 • Bent 2 m atstumas arba pertvara tarp paslaugų teikėjų darbo vietų.

Komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti vieši renginiai galės vykti tik užtikrinus valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tai yra asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi sąlygas, kitus visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kitus reikalavimus.  Šiuos reikalavimus rasite čia

Pagrindiniai reikalavimai šie:

 • Uždarose erdvėse privalomi respiratoriai arba medicininės kaukės , atvirose erdvėse  jie rekomenduojami, jei neišlaikomas saugus atstumas. Kaukių visiškai nedėvėti leidžiama jaunesniems nei 6 metų asmenims ar neįgaliesiems.
 • Rekomenduojamas srautų skirstymas 

Respiratoriai arba medicininės kaukės yra privalomos kino teatruose, komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešosiose vietose iš anksto numatytu laiku, išskyrus asmenines šventes.

Lankytojams privalomos kaukės arba respiratoriai būnant ne prie stalo, išskyrus vartojant maistą bei gėrimus. 

Grožio salonuose ir kirpyklose gali lankytis visi asmenys, paslaugų teikėjams išlaikant šiuos reikalavimus:

 • Privalomos medicininės kaukės arba respiratoriai.
 • Bent 2 m atstumas tarp paslaugų gavėjų.
 • Bent 2 m atstumas arba pertvara tarp paslaugų teikėjų darbo vietų.

Nuo vasario 5 d. neformaliam vaikų švietimui taikomi šie reikalavimai:

 • Privalomos medicininės kaukės arba respiratoriai.
 • Vykdant veiklas privaloma laikytis grupių izoliacijos principo.
 • Esant galimybei išlaikomas bent 2 m atstumas.

Rekomenduojamas nuotolinis darbas.

Privalomos medicininės kaukės arba respiratoriai aptarnaujant klientus, bendrose patalpose ir darbo vietose, jei patalpoje daugiau nei vienas asmuo. Taip pat turi būti užtikrinamas darbuotojų srautų valdymas.

Privalomo profilaktinio darbuotojų testavimo dėl koronaviruso nebėra. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-07