BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dažniausiai užduodami klausimai

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Numatytos šios išimtys, kai Galimybių paso nebus reikalaujama:

 • prekyba parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija neviršija 1 500 kv. m, arba esančios prekybos centre, kurio bendras prekybos plotas yra ne didesnis kaip 1 500 kv. m.;
 • nuotolinė prekyba (internetinė ar vykdoma kitomis ryšio priemonėmis) ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose;
 • smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min.;
 • laidojimo paslaugos ir laidojimo reikmenų parduotuvės;
 • muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas;
 • bibliotekų (knygų pasiėmimo ir grąžinimo tikslais) ir knygų atsiėmimo punktų paslaugos;
 • asmens sveikatos priežiūros paslaugos (pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, įskaitant testavimą);
 • socialinės paslaugos;
 • psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugos;
 • asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančių ar globos įstaigose gyvenančių terminalinės būklės asmenų, nepilnamečių iki 14 metų bei nėščiųjų lankymas;
 • veterinarijos paslaugos;
 • keleivių vežimo transportu paslaugos;
 • keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugos;
 • teisinių paslaugų (notarų, antstolių, privalomos mediacijos, advokatų, teikiančių teisines paslaugas pagal advokato ir kliento sutartį bei advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą) teikimas ir teismų veikla;
 • veikla, susijusi su vaiko teisių apsauga;
 • valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių teikiamos paslaugos, kurių dėl jų specifikos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu (paslaugų sąrašą tvirtina institucijos, įstaigos ar įmonės vadovas);
 • kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016–2023 m. veiksmų planą;
 • asmenų aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis Techninės pagalbos neįgaliesiems centre prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir savivaldybių įstaigose, kurioms priskirta ši funkcija;
 • asmeninės pagalbos teikimas neįgaliems asmenims, kai tokį poreikį nustato savivaldybių paskirti socialiniai darbuotojai;
 • pagalba smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims;
 • pagalba nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis asmenims;
 • veikla, susijusi su neteisėtų migrantų priėmimu;
 • atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba ir ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų;
 • finansinės paslaugos, kai teikiamas pensijų ar kitų socialinių išmokų išmokėjimas ir pristatymas, kitos būtinosios finansinės ir privalomojo draudimo paslaugos, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min., taip pat elektroninių ryšių paslaugos, kurios reikalingos norint įgyti galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis;
 • ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, pirminis profesinis mokymas, neformalusis vaikų švietimas ir švietimo pagalba.

Reikalavimai paslaugoms ir ūkinei veiklai nustatyti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose.

 

Be galimybių paso nuo rugsėjo 13 bus galima lankytis tik būtinąsias prekes parduodančiose vietose: maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimo vietose, jei jų plotas neviršija 1500 kv. metrų, ir jei jos turi atskirą įėjimą iš lauko.

Mažos parduotuvės, užsiimančios nebūtinųjų prekių prekyba, taip pat privalės priimti tik lankytojus su Galimybių pasu.

Didesniuose nei 1500 kv. m. prekybos centruose bus aptarnaujami tik Galimybių pasą turintys lankytojai. 

Į prekybos centre esančius banko, pašto skyrius, vaistines, optikas ir kt. nebus galima patekti be Galimybių paso, jei tokios vietos neturi atskiro įėjimo.

Reikalavimus paslaugoms, prekybos, pramogų vietoms rasite čia.    

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Išimtis numatyta smulkaus remonto paslaugų užsakymui, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min. 

Taip pat išimtis taikoma finansinėms paslaugoms, kai išmokamos ir pristatomos pensijos ar kitos socialinės išmokos, kitos būtinosios finansinės ir privalomojo draudimo paslaugos, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min., taip pat elektroninių ryšių paslaugos, kurios reikalingos norint įgyti galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis.

Jei šių paslaugų teikimo vietos yra prekybos centruose, didesniuose nei 1500 kv.m., patekimas į šias paslaugų teikimo vietas turi būti užtikrintas taip, kad nesimaišytų asmenų, turinčių GP ir neturinčių GP srautai.

Prekyba atvirose turgaus erdvėse neribojama.

Galimybių paso taip pat nebus reikalaujama parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1500 kv. m, arba esančios prekybos centre, kurio plotas neviršija 1500 kv. m.

Reikalavimai paslaugoms ir ūkinei veiklai nustatyti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose.

Reikalavimus paslaugoms, prekybos, pramogų vietoms rasite čia.   

 

Nuo rugsėjo 13 neturintieji Galimybių paso gyventojai galės lankytis lauko kavinėse, tačiau restoranų ir kavinių viduje bus aptarnaujami tik Galimybių paso kriterijus atitinkantys lankytojai. 

Neturint Galimybių paso, lauko kavinėje prie vieno staliuko  galės sėdėti ne daugiau kaip 5 asmenys, išskyrus vienos šeimos arba vieno namų ūkių narius. Yra rekomenduojama, bet neprivaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Laikytis 2 m atstumo nuo kitų lankytojų būtina.

Viešojo maitinimo įstaigų viduje, kur aptarnaujami tik Galimybių pasą turintys klientai,  žmonių skaičius prie stalo nėra ribojamas.

Tose viešojo maitinimo įstaigose, kuriose aptarnaujami tik Galimybių pasą turintys klientai, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas nesėdint prie stalo, saugaus 2 m atstumo laikymasis nuo kitų lankytojų yra rekomenduojami.

Taip, asmenys, neturintys Galimybių paso, galės užsisakyti maisto išsinešti. Maistą pasiimti bus galima specialiai tam įrengtose patalpose ar vietose, atskirtose nuo patalpų, kuriose aptarnaujami klientai, turintys Galimybių pasą. Tuo siekiama valdyti Galimybių pasą turinčių ir neturinčių žmonių srautus.

Atvykus pasiimti maisto išsinešti, Galimybių paso neturintiems klientams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Jei atvykus užsakymo dar reikia šiek tiek lukterti – tai daryti ne ilgiau nei 15 min. arba palaukti kitoje erdvėje (pvz., lauke). Taip pat, įėjus į patalpas, būtina laikytis saugaus 2 m atstumo.

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. Baseinai, sporto klubai ir kitos laisvalaikio paslaugos į šias išimtis nepatenka, tad čia lankytis galės tik Galimybių pasą turintys asmenys. 

 

Degalinės yra traktuojamos kaip būtinosios paslaugos ir joms yra taikoma išimtis - čia bus aptarnaujami visi lankytojai. 
 

Į prekybos centrą be Galimybių paso galima patekti, kai prekybos centro bendras prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m. Tačiau tokiu atveju, be Galimybių paso galima bus apsilankyti tik prekybos centre esančiose maisto prekių, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų ir trąšų parduotuvėse.

Keleivių vežimo viešuoju transportu, specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais paslaugos nuo rugsėjo 13 d. teikiamos visiems – turintiems Galimybių pasą ir jo neturintiems užtikrinant sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio valstybės operacijų vadovo sprendime Nr. V-1251 nustatytus reikalavimus.

Taigi ir nuo rugsėjo 13 d. privaloma užtikrinti visas reikalingas epidemiologines saugos priemones, t. y. užtikrinti saugų atstumą tarp keleivių, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir pan.), dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo rugsėjo 13 d. viešojo transporto paslaugos teikiamos asmenims ir neturintiems Galimybių paso, kaukės viešajame transporte bus privalomos visiems vyresniems nei 6 metų asmenims. Kaukių dėvėti neprivaloma neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Keliaujant taksi ar kitų pavėžėjų transportu, kaukes privaloma dėvėti tiek vairuotojui, tiek vyresniems nei 6 metų keleiviams. 

 

 

Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose – taip. Vis dėlto, šis reikalavimas netaikomas atvirose viešose erdvėse organizuojamuose nekomerciniuose renginiuose, įskaitant valstybės švenčių ir atmintinų dienų renginius, kurie trunka iki 2 valandų.

Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, nuo sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei aptarnaujantis personalas privalo renginiuose uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. 

Respiratorius galima nusiimti kino salėje vartojant maistą ir gėrimus.

Nuo  sausio 24 d. kino teatrų salėse, kuriose yra valgoma ir geriama, tarp žiūrovų turi būti palikta bent viena laisva kėdė.

Maitinimas renginiuose gali būti organizuojamas tam skirtose vietose, laikantis visų saugumo reikalavimų:

• bufetuose/baruose privaloma lankytojams matomoje vietoje pateikti informaciją, įspėjančią, kad maistą ir gėrimus iš bufeto/baro išsinešti draudžiama;

• užtikrinti, kad maistas ir gėrimai nebūtų vartojami salėje stebint renginį, tam neskirtose vietose.

Valgyti salėje galima renginiuose, kuriuose dalyvauja mažiau nei 500 dalyvių ir (ar) žiūrovų.

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Grožio salonai ir kirpyklos į numatytas išimtis nepatenka, tad čia gali lankytis tik Galimybių pasą turintys asmenys. 

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Išimtis numatyta tik lauke vykstančioms veikloms. Be Galimybių paso atvirose erdvėse gali būti teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba ir ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų;

Taip pat be Galimybių paso galimas muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas.

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Neformalusis vaikų švietimas patenka į numatytas išimtis, tad vaikų būreliai gali būti organizuojami be Galimybių paso. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-10