Ribojimai

Š. m. birželio 10 d. Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas atšaukti karantiną nuo 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val., tačiau palikta paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Vyriausybė paliko (neatšaukė) ir paskelbtą trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį. 

Nuo birželio 17 d. paslaugos teikiamos, prekyba viešose prekybos vietose, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų darbo veikla, kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiai turi būti organizuojami ir vykdomi laikantis žmonių srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos bei asmens apsaugos priemonių naudojimo sąlygų.

Renginiuose pamažu kas dvi savaites bus didinamas juose galinčių dalyvauti asmenų skaičius. 

Nuo birželio 17 iki 30 d.:

  • Renginiai gali būti organizuojami ir vykdomi atvirose erdvėse, juose dalyvaujant iki 700 žiūrovų ir (ar) dalyvių, o uždarose erdvėse - iki 150 (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo).

Liepos 1-16 d.:

  • Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti iki 1000 dalyvių, uždarose erdvėse – iki 200.

Nuo rugpjūčio 1d.:

  • Apsaugines veido kaukes vėl bus privaloma dėvėti viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. 

Nuo rugpjūčio 21d.:

  • Kultūros ir sporto renginiams taikomas žiūrovų ir dalyvių skaičiaus ribojimas nesikeičia – atviroje erdvėje organizuojamame renginyje arba susibūrime gali dalyvauti 1000 žmonių, uždaroje erdvėje – 600 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo). Žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
  • Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones nuo penktadienio taip pat galios uždarose ir atvirose erdvėse esančiose prekybos, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybų metu.
  • Kavinėse tiek lauko, tiek vidaus privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis socialinio atstumo. Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones nuo penktadienio galios einant į kavinę ir užsisakant maistą, o jas nusiimti galima tik valgant ir geriant.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-08-21