BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Gyventojų dažniausiai užduodami klausimai

Galimybių pasas yra pagalbinė priemonė kovoje su pandemija, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis saviizoliacijos režimo sergant COVID-19 liga. 

Galimybių pasas generuojamas ir užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytiems arba šia liga persirgusiems Lietuvos piliečiams.

Norint gauti Galimybių pasą, duomenys apie vakcinaciją ar persirgimą užsienyje turi būtų suvesti į e. sveikatos sistemą – dokumentų originalus gyventojai turi pateikti vakcinacijos centrui arba sveikatos priežiūros įstaigai.

Galimybių pasą gali gauti paskiepyti Lietuvos piliečiai, jei abu skiepai gauti užsienyje ir suvesti į užsienio skiepų posistemę, taip pat jei vienas skiepas gautas užsienyje, o kitas – Lietuvoje arba jei persirgimo faktas yra patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu.  

Jeigu asmuo užsienyje gavo tik vieną iš dviejų vakcinos dozių, pateikus patvirtinantį dokumentą, šie duomenys taip pat bus įvedami į specialiai sukurtą e. sveikatos posistemę. Pirma vakcinos doze užsienyje paskiepytas gyventojas galės registruotis antrai vakcinos dozei Lietuvoje, laikydamasis gamintojo nustatyto intervalo tarp dviejų skiepų. Jeigu pirma vakcinos dozė gauta Lietuvoje, o antra – užsienyje, Galimybių pasas bus sugeneruotas, jei nuo skiepo bus praėjęs nustatytas dienų skaičius.

Žinotina, kad galima perkelti tik Europos Sąjungoje registruotomis vakcinomis („Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“) paskiepytų asmenų duomenis.

Galimybių pasas galios 210 dienų po užsienyje gauto teigiamo PGR nustatymo datos. Galimybių paso QR kodą reikia atnaujinti kas 60 dienų.

Elektroninę bankininkystę turintiems asmenims Galimybių pasą galima gauti iš interneto svetainės gpasas.lt, taip pat  vaistinėse, pašto skyriuose, „Sodroje“ ir Registrų centro padaliniuose.

Užsienyje paskiepytiems arba persirgusiems Lietuvos gyventojams taip pat yra sudaryta galimybė gauti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose privaloma dėvėti kaukes ir asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Nuo rugsėjo 13 d., visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose privaloma dėvėti kaukes ir asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Primename, kad be Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai.

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus Galimybių paso kriterijus, nebegalioja neigiamas antigeno testo rezultatas. Galimybių pasą galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

 

 

KONTAKTINĖS PASLAUGOS, kurias gali gauti asmenys, neturintys Galimybių paso

Nuo rugsėjo 13 d. Galimybių pasas galioja:

 • kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  •  praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  •  praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
  • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai;
 • kai asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir:
  • diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas) arba
  • asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina (įsigalioja nuo š.m. rugpjūčio 16 d.). Svarbu: mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami.
 • asmuo, kuriam atlikus mokamą COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą;
 • yra vaikas iki 16 metų.

Galimybių pasas – tai asmeniui suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema. Jame pateikti tik tie duomenys, kurie reikalingi žmogaus tapatybei nustatyti. Nuskaičius gautą QR kodą, žmogaus tapatybė patikrinta su asmens dokumentu. 

Pagal šiuo metu galiojančias Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoje Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Juos galima turėti telefone arba atspausdintus.

Tačiau rekomenduojama naudoti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskenuoti QR kodą.

Galimybių pasą galite atsisiųsti čia.

Instrukciją kaip atsisiųsti Galimybių pasą rasite čia.

Nėščiosios Galimybių pasui gauti gali pasiskiepyti arba atlikti nemokamą PGR tyrimą, kuris galioja 72 val. 

Lietuvos akušerių ginekologų draugija (LAGD), įvertinusi naujausią mokslinę informaciją, kitų pasaulio specialistų bei atsakingų organizacijų rekomendacijas, teigia, kad skiepytis nuo COVID-19 saugu ir netgi rekomenduojama. Visoms nėščiosioms rekomenduojama skiepytis COVID-19 mRNR vakcinomis – „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“). Tai galima daryti bet kuriuo nėštumo trečdaliu. Tos pačios vakcinos rekomenduojamos ir žindyvėms. Plačiau skaitykite čia.

Nemokamą PGR tyrimą, pateikus nėščiosios kortelę, galima atlikti savivaldybių mobiliuose punktuose.

Tyrimui registruotis reikės kaip ir anksčiau per www.1808.lt arba telefonu 1808.   

 

Žindyvėms suteikiamas Galimybių pasas jeigu:

 • yra pasiskiepijusios nuo COVID-19:
 1. „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer") ar „Spikevax“ (gamintojas „Moderna") vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo;
 2. „Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
 3. „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo ir iš karto po antros dozės suleidimo;
 4. prieš tai persirgo COVID-19 ir praėjo 2 savaitės po pirmos bet kurios vakcinos dozės suleidimo.
 • yra persirgusios COVID-19 - praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos;
 • turi neigiamą mokamą SARS-Cov-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 72 valandas nuo ėminio paėmimo momento;

Svarbu: Išimtis dėl nemokamo testavimo, norint gauti Galimybių pasą, žindyvėms nėra taikoma.

 • turi teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

 

Lietuvos akušerių ginekologų draugija (LAGD), įvertinusi naujausią mokslinę informaciją, kitų pasaulio specialistų bei atsakingų organizacijų rekomendacijas, teigia, kad skiepytis nuo COVID-19 saugu ir netgi rekomenduojama. Visoms nėščiosioms rekomenduojama skiepytis COVID-19 mRNR vakcinomis – „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“). Tai galima daryti bet kuriuo nėštumo trečdaliu. Tos pačios vakcinos rekomenduojamos ir žindyvėms. Plačiau skaitykite čia.

Visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 d. atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti Galimybių pasą. Į Galimybių pasą įtraukti COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologinių imunologinių tyrimų rezultatai (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2).

Serologinis antikūnų tyrimas galioja 60 dienų, po to jį galima kartoti.  

Svarbu: mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami.

 

Mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami.

Žmonės, nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, popierinį paso variantą gali gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose, „Sodros“ padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose ir vaistinėse, kurios savanoriškai nuspręs teikti šią paslaugą.

Taip pat pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti patiems, gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga.

Galimybių pasą už kitus asmenis, pavyzdžiui, vaikus nuo 16 metų, kurie neturi e. bankininkystės ar e. parašo, gali atsiimti jų artimieji. Asmenims iki 18 metų E. sveikatos sistemoje yra automatiškai sukurtas atstovavimas – vaikų tėvai yra paskirti jų atstovais ir gali tvarkyti savo vaikų paskyras. Taigi norint atsiimti Galimybių pasą už savo vaikus tėvai turėtų atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį.

Asmens atstovas, kreipdamasis dėl Galimybių paso išspausdinimo, be kitų atstovo teisę patvirtinančių dokumentų (notarinio įgaliojimo, supaprastinto įgaliojimo administracinėms paslaugoms gauti (įgaliojimas patvirtintas organizacijos, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena fizinis asmuo, pirmininko, seniūnijos, kuriai priskirtoje teritorijoje gyvena fizinis asmuo, seniūno ar informacinių technologijų priemonėmis sudaryto įgaliojimo), gali pateikti atstovaujamo asmens rašytinį sutikimą, kuriame turi būti nurodyta:

 • asmens, kuris duoda rašytinį sutikimą, vardas, pavardė, asmens kodas;
 • atstovo, kuriam suteikiama teisė atstovauti asmenį kreipiantis dėl Galimybių paso išspausdinimo, vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas;
 • atstovo teisė atstovauti asmenį ir kreiptis dėl Galimybių paso išspausdinimo paslaugos asmens vardu.

Rašytinis sutikimas turi būti asmens pasirašytas ir nurodyta sutikimo pasirašymo data.

Kartu su rašytiniu prašymu atstovas turi pateikti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Sutikimo šalbloną galite atsisiųsti čia.

Asmens atstovas, kreipdamasis dėl Galimybių paso išspausdinimo, be kitų atstovo teisę patvirtinančių dokumentų (notarinio įgaliojimo, supaprastinto įgaliojimo administracinėms paslaugoms gauti (įgaliojimas patvirtintas organizacijos, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena fizinis asmuo, pirmininko, seniūnijos, kuriai priskirtoje teritorijoje gyvena fizinis asmuo, seniūno ar informacinių technologijų priemonėmis sudaryto įgaliojimo), gali pateikti atstovaujamo asmens rašytinį sutikimą, kuriame turi būti nurodyta:

 • asmens, kuris duoda rašytinį sutikimą, vardas, pavardė, asmens kodas;
 • atstovo, kuriam suteikiama teisė atstovauti asmenį kreipiantis dėl Galimybių paso išspausdinimo, vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas;
 • atstovo teisė atstovauti asmenį ir kreiptis dėl Galimybių paso išspausdinimo paslaugos asmens vardu.

Rašytinis sutikimas turi būti asmens pasirašytas ir nurodyta sutikimo pasirašymo data.

Kartu su rašytiniu prašymu atstovas turi pateikti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Sutikimo šalbloną galite atsisiųsti čia.

Taip, ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima naudoti kaip alternatyvą Galimybių pasui.

Taip pat asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti patiems, gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga.

Ne, kartu su Galimybių pasu gali reikėti pateikti asmens tapatybės dokumentą, bet jokių kitų papildomų dokumentų su savimi turėti nereikia.Galimybių pasas naudoja šiuose išrašuose esančius duomenis, bet tų išrašų žmonėms papildomai su savimi turėti nereikia.

Žmonės, nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, popierinį paso variantą gali gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose. Jų šalyje yra 50. Taip pat pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti patiems, gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga.

Nuo rugpjūčio 10 d. atsisiųsto Galimybių paso galiojimo terminas ilginimas iki 2 mėnesių. Tai reiškia, kad Galimybių paso QR kodą reikia atnaujinti kas 60 dienų.

Svarbu: atnaujintas Galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto 2 mėnesių galiojimo termino, galioja pagal numatytas Galimybių paso išdavimo terminus: 210 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos, 60 dienų atlikus serologinį antikūnų testą, 72 valandas atlikus COVID-19 SARS-CoV-2 PGR tyrimą. Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant Galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis. Tai reiškia, kad atsisiuntus Galimybių pasą praėjus 200 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos, jis galios 10 d., o norėdami prasitęsti Galimybių paso galiojimą turėsite atlikti serologinį antikūnų testą, skiepytis arba darytis PGR tyrimus.

Laboratorinių tyrimų galiojimo terminai:

 • 72 valandos (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus COVID-19 SARS-CoV-2 PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.
 • 60 dienų atlikus serologinį antikūnų testą.

Galimybių pasas išduodamas asmenims nuo 16 metų.

Vaikams iki 16 metų nereikia testuotis ir turėti Galimybių paso. Jiems reikalingas tik asmens dokumentas.

Nuo gruodžio 1 d. Galimybių pasą galima gauti atlikus mokamą PGR tyrimą, kuris galioja 72 val. Mobiliuose punktuose nebus galimybės atlikti mokamo tyrimo.  

Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose galės atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Tokiems asmenims testuotis, norint gauti Galimybių pasą, bus būtina, bet PGR tyrimas bus nemokamas ir atliekamas mobiliuose punktuose.  

Tyrimui registruotis reikės kaip ir anksčiau per www.1808.lt arba telefonu 1808.   

 

Galimybių pasas galioja 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą. Atlikti tyrimą galima tik PRIVAČIOSE gydymo įstaigose ir laboratorijose, paslauga mokama. Mobiliuose punktuose nėra galimybės atlikti mokamo tyrimo.  

Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose galės atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Tokiems asmenims testuotis, norint gauti Galimybių pasą, bus būtina, bet PGR tyrimas bus nemokamas ir atliekamas mobiliuose punktuose.  

Tyrimui registruotis reikės kaip ir anksčiau per www.1808.lt arba telefonu 1808.   

PGR tyrimą asmuo gali atlikti tik privačiose sveikatos priežiūros įstaigose – paslauga yra mokama.

Nemokamą PGR tyrimą savivaldybių mobiliuose punktuose galės atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Tokiems asmenims testuotis, norint gauti Galimybių pasą, bus būtina, bet PGR tyrimas bus nemokamas ir atliekamas mobiliuose punktuose.  

Tyrimui registruotis reikės kaip ir anksčiau per www.1808.lt arba telefonu 1808.   

Nemokamą PGR tyrimą savivaldybių mobiliuose punktuose gali atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Kol kas neplanuojama, kad bus ribojamas testų skaičius žmogui. Mobiliuose punktuose atliekamus tyrimus kompensuos valstybė.

Už privačiose sveikatos priežiūros įstaigose atliktus tyrimus moka pats asmuo.

Pagal šiuo metu galiojančias taisykles Galimybių pasas generuojamas tik mokamų PGR tyrimų (su neigiamu rezultatu) pagrindu. Išskyrus tuos atvejus, kai yra alergija arba imunizacija, neatlikta dėl kontraindikacijų. Tai neužkerta kelio asmenims darytis nemokamų PGR testų ar greitųjų antigenų testų, jų rezultatus galima matyti E. sveikatos sistemoje, tačiau jų pagrindu Galimybių pasas nėra formuojamas.

Jeigu asmuo savo paciento paskyroje mato, kad yra išrašai apie persirgimą arba skiepą nuo COVID-19 ligos, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį ar praėjo pakankamai laiko pagal nustatytą algoritmą, t.y. ar asmuo jau gali būti laikomas turintis pakankamą imunitetą ir jam gali būti leidžiamos kontaktinės veiklos.

Duomenų tikslumas E. sveikatos sistemoje yra kritiškai svarbus, todėl reikėtų atkreipti dėmesį ar visi medicininiai įrašai yra korektiški, pavyzdžiui, diagnozėje įrašyta COVID-19 liga, tiksliai nurodytos vakcinos. Pastebėjus netikslumų ar kilus klausimų, patartina kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Jeigu vis dėlto manoma, kad visi duomenys yra užfiksuoti teisingai, tačiau Galimybių paso vis tiek nepavyksta gauti, galima kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. paštu e.sveikata@registrucentras.lt.

Galimybių pasui patikrinti ypatingos įrangos nereikės – jame esantį kodą bus galima nuskaityti telefonu ar planšete. Tikrinančioji pusė nuskenuos asmens pateiktą QR kodą ir ekrane matys žalią arba raudoną spalvą (jeigu Galimybių pasas galioja, – žalią, jeigu ne, – raudoną). 

Galimybių paso tikrinančiajai pusei ekrane rodomas toks pat Galimybių pasas, kaip ir jį pateikusiojo, t.y. QR kodas ir asmens informacija (vardas, pavardė, gimimo data).

Prireikus žmogaus tapatybę galima patikrinti paprašius asmens dokumento. 

Nuo šių metų gegužės 24 d. Galimybių pasas įsigalios Lietuvoje, bet ne kitose užsienio valstybėse.

Norint iš užsienio grįžusiems lietuviams gauti Galimybių pasą, jų duomenys apie vakcinaciją ar persirgimą užsienyje turi būti suvesti į Lietuvos e. sveikatos sistemą – dokumentų originalus gyventojai turi pateikti vakcinacijos centrui arba sveikatos priežiūros įstaigai.

Galimybių pasą gali gauti paskiepyti Lietuvos piliečiai, jei abu skiepai gauti užsienyje ir suvesti į užsienio skiepų posistemę, taip pat jei vienas skiepas gautas užsienyje, o kitas – Lietuvoje arba jei persirgimo faktas yra patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu.  

Jeigu asmuo užsienyje gavo tik vieną iš dviejų vakcinos dozių, pateikus patvirtinantį dokumentą, šie duomenys taip pat bus įvedami į specialiai sukurtą e. sveikatos posistemę. Pirma vakcinos doze užsienyje paskiepytas gyventojas galės registruotis antrai vakcinos dozei Lietuvoje, laikydamasis gamintojo nustatyto intervalo tarp dviejų skiepų. Jeigu pirma vakcinos dozė gauta Lietuvoje, o antra – užsienyje, Galimybių pasas bus sugeneruotas, jei nuo skiepo bus praėjęs nustatytas dienų skaičius.

Žinotina, kad galima perkelti tik Europos Sąjungoje registruotomis vakcinomis („Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“) paskiepytų asmenų duomenis.

Galimybių pasą gali gauti visi žmonės, kurie turi Lietuvoje suteiktą asmens kodą ir kurių duomenys (apie vakcinaciją, testavimą ir persirgimą) yra įkelti į Lietuvos sveikatos elektroninę sistemą. Užsieniečiai, turintys leidimą gyventi Lietuvoje, užsiregistravę Migracijos tarnyboje, gauna lietuvišką asmens kodą.  

Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose ir gauti Galimybių pasą, gali asmenys turintys Lietuvos Respublikos asmens kodą ir kurių asmens duomenys yra įvesti į e-sveikatos sistemą. Tai gali būti ir LR piliečiai ir užsieniečiai, gavę leidimus gyventi Lietuvoje ir sugeneruotą asmens kodą. 

Svarbu: Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose galės atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Jeigu asmuo neturi Lietuvos Respublikos asmens kodo ir nori naudotis Galimybių paso veiklomis gali:

 • Testuotis privačiose įstaigose savo lėšomis, kur gaus neigiamo testo išrašą;
 • Pateikti dokumentus įrodančius vakcinavimo/persirgimo faktą;
 • Naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.

 

Užsienio turistams vietoj Galimybių paso galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas bei atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją ar persirgimą COVID-19 liudijantys dokumentai.

Užsieniečiai gali gauti daugiau paslaugų ir su savo lėšomis Lietuvoje atliktu neigiamu PGR testu.

Ar iš užsienio atvykę asmenys turi tinkamus dokumentus, kad galėtų pasinaudoti Galimybių paso lengvatomis ir atitinka Galimybių paso gavimo taisykles, tikrina paslaugas teikiantys asmenys. Tikrinant gali būti prašoma kartu pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Galimybių paso galiojimas fiksuojamas nuo paslaugos pradžios momento. Taigi, jei tikrinimo metu (renginio pradžioje) Galimybių pasas dar buvo galiojantis, asmuo gali naudotis paslaugomis net ir pasibaigus testo galiojimui, pavyzdžiui, likti renginyje iki jo pabaigos, tačiau su sąlyga, kad, pasibaigus Galimybių paso galiojimui, asmuo nepaliks paslaugos teikimo vietos.

Bus atliekama tik viena tvarkymo operacija – peržiūra, kitos asmens duomenų tvarkymo operacijos (rinkimas, saugojimas ir kt.) negalimos.

Vyriausybės Nutarimas Nr. 152, nei valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai nereguliuoja asmeninių švenčių, tačiau jei asmeninė šventė vyksta viešojo maitinimo įstaigoje ar apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įstaigoje uždaroje erdvėje, tokios paslaugos gali būti teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo atitinka Galimybių paso kriterijus.

Tokiu atveju taikomas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 13 d. sprendimas Nr. V-1863 „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 13 d. sprendimas Nr. V-1864 „Dėl kontaktiniu būdu teikiamų paslaugų, ūkinės veiklos vykdymo būtinų sąlygų“.

 

Kad asmenys be Galimybių paso nepatektų į veiklos vykdymo vietą, kurioje pagal LRV nutarimą gali būti aptarnaujami tik asmenys su Galimybių pasu, turi užtikrinti veiklos vykdytojas.

Atsakomybė veiklos vykdytojui – vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalimi, visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas, sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Už dokumentų klastojimą gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju kviečiama policija.

Pasiskiepijus trečia doze, apie tai informacija bus generuojama ir Galimybių pase ir ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime, tačiau jų galiojimo sąlygos nesikeis.

Galimybių pasas ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po pilnos vakcinacijos galioja neribotą laiką, todėl sustiprinančioji vakcinos doze šių dokumentų galiojimui įtakos neturi.

Nėra numatyta kontakto trukmė, o tik kontakto faktas.

Išimtys taikomos tik šioms veikloms (tik šios veiklos galimos be Galimybių paso):

31.3. smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min.;

31.24. finansinės paslaugos, kai išmokamos ir pristatomos pensijos ar kitos socialinės išmokos, kitos būtinosios finansinės ir privalomojo draudimo paslaugos, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min., taip pat elektroninių ryšių paslaugos, kurios reikalingos norint įgyti galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis.

 

Jei šių paslaugų teikimo vietos yra prekybos centruose, didesniuose nei 1500 kv.m., patekimas į šias paslaugų teikimo vietas turi būti užtikrintas taip, kad nesimaišytų asmenų, turinčių Galimybių pasus ir neturinčių Galimybių pasų srautai.

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose privaloma dėvėti kaukes ir asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Kad asmenys be Galimybių paso nepatektų į veiklos vykdymo vietą, kurioje pagal LRV nutarimą gali būti aptarnaujami tik asmenys su Galimybių pasu, turi užtikrinti veiklos vykdytojas.

Atsakomybė veiklos vykdytojui – vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalimi, visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas, sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Už dokumentų klastojimą gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju kviečiama policija.

Jeigu prekybos centro bendras prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m ir jame vykdomos Nutarimo Nr. 152 31.1 papunktyje nurodytos veiklos, į prekybos centrą galima bus patekti be Galimybių paso.

Kitais atvejais prekybos centre, kurio plotas didesnis nei 1 500 kv. m. bus aptarnaujami asmenys tik su Galimybių pasu.

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose privaloma dėvėti kaukes ir asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Galimybių pasas nėra reikalingas teikiant paslaugas, vykdant prekybą ar ūkinę veiklą atvirose erdvėse visais atvejai, nepriklausomai nuo to, kiek asmenų yra aptarnaujama. Asmenų skaičiaus ribojimas iki 500 taikomas tik atvirose erdvėse organizuojamiems komerciniams ir nekomerciniams kultūros, pramogų, sporto renginiams, šventėms, mugėms, festivaliams ar kitiems tam tikrą laiką trunkantiems organizuotiems žmonių susibūrimams viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Asmenys be Galimybių paso viešojo maitinimo įstaigose gali būti aptarnaujami tik atvirose erdvėse.

Jei viešojo maitinimo įstaigose aptarnaujami klientai tiek su Galimybių pasu, tiek be jo, prie vieno stalo gali būti ne daugiau nei 5 asmenys (išskyrus šeimos narius ar vieno namų ūkio narius), nepriklausomai ar jie turi Galimybių pasą ar jo neturi.

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose privaloma dėvėti kaukes ir asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Viešojo maitinimo įstaigose, aptarnaujančiose tik klientus, turinčius Galimybių pasą, žmonių skaičius prie stalo nėra ribojamas.

Negali, kadangi Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios  visos kontaktinės paslaugos teikiamos tik asmenims, kurie atitinka galimybių pasui keliamus kriterijus. Nepaisant to, kad sporto klube lankytojai nekontaktuoja su klubo darbuotojais, tačiau jie kontaktuoja su kitais asmenimis. 

Galimybių pasas ar jam prilygintas dokumentas turi būti patikrintas registracijos į apgyvendinimo įstaigą metu. Registracijos metu svečias turi būti informuotas, kad jo galimybių pasas turi galioti visos viešnagės metu.

Negali, kadangi viešojo maitinimo įstaigų viduje paslaugos teikiamos tik asmenims, kurie atitinka galimybių pasui keliamus kriterijus. Nepaisant to, kad viešojo maitinimo įstaigoje lankytojai nekontaktuoja su įstaigos darbuotojais, tačiau jie kontaktuoja su kitais asmenimis. 

Gali. Iš tokio asmens Galimybių pasas nėra nereikalaujamas, bet tokiam asmeniui negali būti teikiamos jokios kontaktinės paslaugos.

Taip. Galimybių pasas degalinėse nėra reikalaujamas, kadangi degalinės prekiauja maistu ir nėra didesnės kaip 1500 kv. m. Lankantis degalinėse būtina laikytis kitų nustatytų reikalavimų: dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas ir kt.

Taip, suaugusiųjų neformalusis švietimas vykdomas, kai dalyvauja asmenys, kurie atitinka galimybių pasui keliamus kriterijus.

Galimybių paso reikalavimas taikomas kontaktinių paslaugų teikimui. Jei mėgėjų grupė tik nuomojasi patalpas ir kontakto su nuomotoju treniruočių metu nėra – Galimybių paso nereikia. Jei yra samdomas treneris ir jis treniruoja mėgėjus, jis gali teikti paslaugą (treniruoti) tik asmenis su Galimybių pasu.

Ne, žmonių skaičiaus ribojimas taikomas tik komerciniams ir nekomerciniams kultūros, pramogų, sporto renginiams, šventėms, mugėms, festivaliams ar kitiems tam tikrą laiką trunkantiems organizuotiems žmonių susibūrimams viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Jei kultūros ir meno veikla organizuojama kaip ugdymo proceso sudedamoji dalis (pvz., teikiant Kultūros paso paslaugas), užsiėmimuose vykdomuose kultūros ir meno įstaigos uždarose erdvėse vienu metu gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 asmenų, išskyrus atvejus, kai visi dalyviai ir darbuotojai atitinka galimybių pasui keliamus reikalavimus (t. y. pasiskiepiję viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų, persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) arba turi neigiamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti, atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento), rezultatą).

Jeigu renginys nėra organizuojamas kaip ugdymo proceso sudedamoji dalis (pvz., teikiant Kultūros paso paslaugas), renginiuose uždarose erdvėse, kurie gali būti organizuojami tik su GP*, žiūrovų skaičius nėra ribojamas. Tokiems renginiams taikomi ir kiti  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime Nr. V-854 „Dėl renginių organizavimo būtinų sąlygų“ nustatyti reikalavimai.

Ne. Keleivių vežimo viešuoju transportu, specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais paslaugos nuo rugsėjo 13 d. teikiamos visiems – turintiems Galimybių pasą ir jo neturintiems užtikrinant sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio valstybės operacijų vadovo sprendime Nr. V-1251 nustatytus reikalavimus. Taigi ir nuo rugsėjo 13 d. privaloma užtikrinti visas reikalingas epidemiologines saugos priemones, t. y. užtikrinti saugų atstumą tarp keleivių, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir pan.), dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Viešajame transporte kaukės privalomos visiems vyresniems nei 6 metų asmenims. Kaukių dėvėti neprivaloma neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Keliaujant taksi ar kitų pavėžėjų transportu, kaukes privaloma dėvėti tiek vairuotojui, tiek vyresniems nei 6 metų keleiviams.

Taip, jei turės Galimybių pasą. Iki 2021 m. spalio 15 d. tęstinio profesinio mokymo programų mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai galės nemokamai atlikti profilaktinius tyrimus dėl COVID-19 ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio tyrimo atlikimo ir, jei rezultatai bus neigiami, taip pat galės lankyti paskaitas kontaktiniu būdu.

Ne. Galimybių pasą nuo rugsėjo 13 d. gali gauti tik pasiskiepiję, COVID-19 liga persirgę, turintys neigiamą PGR tyrimo arba SARS-CoV-2 (koronaviruso) antigeno testo atsakymą, arba turintys teigiamą antikūnų tyrimo rezultatą. Galimybių pasas, suformuotas turint neigiamą PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo rezultatą galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Studentai, neturintys Galimybių paso, nes nėra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ar persirgę COVID-19 liga, nuo rugsėjo 13 d. iki spalio 15 d. turi galimybę nemokamai atlikti periodinį profilaktinį testavimą kas 7-10 dienų (3-4 kartus per mėnesį) greitaisiais antigeno testais. Taip užtikrinamas kokybiškas ugdymo procesas – tam, kad būtų galima eiti į paskaitas, nebereikia atlikti PGR tyrimo ar antigeno testo kas 48 val. Galimybių pasui gauti. Užtenka kas 7-10 dienų periodiškai profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-21