BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Gyventojų dažniausiai užduodami klausimai

Galimybių pasas yra pagalbinė priemonė kovoje su pandemija, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis saviizoliacijos režimo sergant COVID-19 liga. 

Galimybių pasas galioja tiems asmenims, kurie:

 • yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
  • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 13 savaičių iki antrosios vakcinos dozės. Taip pat iš karto po antrosios dozės;
  • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą.
 • persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas). Jeigu žmogus persirgo COVID-19, bet nesikreipė į šeimos gydytoją, ir jo ligos istorijoje sirgimo faktas nėra fiksuotas, jis negalės gauti Galimybių paso.;
 • atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą. Svarbu: Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigenų testais.
 • yra vaikai iki 16 metų. Asmenims iki 16 metų Galimybių paso nereikia, švelnesnėmis karantino sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą.

Galimybių pasas – tai asmeniui suteikiamas QR kodas, kurį gaus žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Šį kodą bus galima ir atsispausdinti.

Galimybių pasas bus susietas su e-sveikata sistema. Jame bus pateikti tik tie duomenys, kurie reikalingi žmogaus tapatybei nustatyti. Nuskaičius gautą QR kodą, žmogaus tapatybė bus patikrinta su asmens dokumentu. 

Galimybių pasą galite atsisiųsti čia.

Instrukciją kaip atsisiųsti Galimybių pasą rasite čia.

Žmonės, kurie nesinaudoja įvairiomis šiuolaikinėmis technologijomis, galės atsispausdinti Galimybių paso popierinį variantą, kuris leis jiems dalyvauti įvairiuose renginiuose ar lankytis viešojo maitinimo įstaigose. Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, popierinį paso variantą galės gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose. Jų šalyje yra 50.

Nota bene – lietuvišką Galimybių pasą galima turėti tik tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e.sveikatoje, t.y. juos suvedė Lietuvos sveikatos priežiūros specialistai.

Ne, kartu su Galimybių pasu gali reikėti pateikti asmens tapatybės dokumentą, bet jokių kitų papildomų dokumentų su savimi turėti nereikia. Medicininiai išrašai nėra Galimybių pasas. Galimybių pasas naudoja šiuose išrašuose esančius duomenis, bet tų išrašų žmonėms papildomai su savimi turėti nereikia.

Bus atliekama tik viena tvarkymo operacija – peržiūra, kitos asmens duomenų tvarkymo operacijos (rinkimas, saugojimas ir kt.) negalimos.

Šiuo metu Galimybių paso QR kodą reikia atnaujinti kas 7 dienas. Taip yra todėl, kad žmogaus statusas nuolat keičiasi – spartėjant vakcinavimo tempams, iš testuojamo, jis gali tapti vakcinuotu. Taip pat gali nustoti galioti persirgimo laikotarpius. Tačiau besikeičiant situacijai, daugėjant paskiepytų, bus svarstoma tai keisti ir ilginti Galimybių paso galiojimo terminus.

Vaikams iki 16 metų nereikia testuotis ir turėti Galimybių paso. Jiems reikalingas tik asmens dokumentas. Galimybių pasas bus išduodamas asmenims nuo 16 metų.

Galimybių pasą už kitus asmenis, pavyzdžiui, vaikus nuo 16 metų, kurie neturi e. bankininkystės ar e. parašo, gali atsiimti jų artimieji. Asmenims iki 18 metų E. sveikatos sistemoje yra automatiškai sukurtas atstovavimas – vaikų tėvai yra paskirti jų atstovais ir gali tvarkyti savo vaikų paskyras. Taigi norint atsiimti Galimybių pasą už savo vaikus tėvai turėtų atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką asmenims iki 16 metų yra numatyta švelnesnėmis karantino sąlygomis naudotis be Galimybių paso, pateikus amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą. Siekiant stebėti šalies epidemiologinę situaciją šioje amžiaus grupėje, testavimas mokyklose išlieka.

Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas Galimybių pasui gauti yra vykdomas tik greitaisiais antigenų testais. Atkreipiame dėmesį, kad Galimybių pasui antigeno testas galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento.

Asmuo, norintis atlikti PGR testą ir turėti Galimybių pasą 72 valandas nuo ėminio paėmimo momento, tai gali padaryti savo lėšomis privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Duomenis į E.sveikatos sistemą apie neigiamą PGR ar greitojo testo rezultatą turi įvesti testą atlikę specialistai (laboratorijos). Jiems tai padarius, duomenis iškart matomi E.sveikatoje. Duomenys iš E.sveikatos į Galimybių paso platformą atnaujinami reguliariai, tačiau duomenų perdavimas gali užtrukti.

Duomenų atnaujinimas Galimybių paso sistemoje vyks kas valandą.

Galimybių pasas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

Galimybių pasas pradeda galioti nuo ėminio paėmimo momento, t.y. nuo testo atlikimo, bet ne nuo testo rezultatų įvedimo į E. sveikatos sistemą. 

Svarbu: Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigenų testais.

Galimybių pasas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigenų testais.

COVID-19 testą bus galima atlikti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose arba kitose savivaldybių nustatytose testavimosi vietose, pvz. specialiuose punktuose ir kitur. Taip pat gyventojai galės ir savo lėšomis pasidaryti testus privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Svarbu: Nemokamai savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas tik greitaisiais antigenų testais. 

 PGR tyrimą asmuo gali atlikti tik privačiose sveikatos priežiūros įstaigose – paslauga yra mokama.

Kol kas neplanuojama, kad bus ribojamas testų skaičius žmogui. Mobiliuose punktuose atliekamus tyrimus kompensuos valstybė. Už privačiose sveikatos priežiūros įstaigose atliktus tyrimus moka pats asmuo.

Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose ir gauti Galimybių pasą, gali asmenys turintys Lietuvos Respublikos asmens kodą. Tai gali būti ir LR piliečiai ir užsieniečiai, gavę leidimus gyventi Lietuvoje ir sugeneruotą asmens kodą.

Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigenų testais.

Kiekviena savivaldybė savarankiškai sprendžia dėl testavimo masto didinimo, atsižvelgdama į savo poreikius ir galimybes. Tačiau prireikus gyventojai gali atlikti testus ir savo lėšomis privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba kitoje artimiausioje savivaldybėje, jeigu yra vietų. 

Svarbu: savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigenų testais. PGR tyrimą asmuo gali atlikti tik privačiose sveikatos priežiūros įstaigose – paslauga yra mokama.

Taip, antigeno testo rezultatai yra įvedami į E. sveikatos sistemą ir ten esantys duomenys gali būti naudojami tiek Galimybių pasui, tiek ir kitiems tikslams, pavyzdžiui, teikiant pažymą darbovietei. 

Šiuo metu antikūnų testo rezultatas nesuteikia galimybių naudotis Galimybių paso lengvatomis, tačiau tai planuojama padaryti ateityje. 

Jeigu asmuo savo paciento paskyroje mato, kad yra išrašai apie persirgimą arba skiepą nuo COVID-19 ligos, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį ar praėjo pakankamai laiko pagal nustatytą algoritmą, t.y. ar asmuo jau gali būti laikomas turintis pakankamą imunitetą ir jam gali būti leidžiamos kontaktinės veiklos.

Duomenų tikslumas E. sveikatos sistemoje yra kritiškai svarbus, todėl reikėtų atkreipti dėmesį ar visi medicininiai įrašai yra korektiški, pavyzdžiui, diagnozėje įrašyta COVID-19 liga, tiksliai nurodytos vakcinos. Pastebėjus netikslumų ar kilus klausimų, patartina kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Jeigu vis dėlto manoma, kad visi duomenys yra užfiksuoti teisingai, tačiau Galimybių paso vis tiek nepavyksta gauti, galima kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. paštu e.sveikata@registrucentras.lt.

Galimybių pasui patikrinti ypatingos įrangos nereikės – jame esantį kodą bus galima nuskaityti telefonu ar planšete. Tikrinančioji pusė nuskenuos asmens pateiktą QR kodą ir ekrane matys žalią arba raudoną spalvą (jeigu Galimybių pasas galioja, – žalią, jeigu ne, – raudoną). 

Galimybių paso tikrinančiajai pusei ekrane rodomas toks pat Galimybių pasas, kaip ir jį pateikusiojo, t.y. QR kodas ir asmens informacija (vardas, pavardė, gimimo data).

Prireikus žmogaus tapatybę galima patikrinti paprašius asmens dokumento. 

Nuo šių metų gegužės 24 d. Galimybių pasas įsigalios Lietuvoje, bet ne kitose užsienio valstybėse.

Iš užsienio grįžusiems tautiečiams vietoj Galimybių paso galios atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją liudijantys dokumentai, taip pat tos šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19.  Nuo teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų. Taip pat neigiamą PGR (galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento) arba greitojo antigeno (galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento) testo rezultatą liudijantys dokumentai.

Lietuvos pilietis, gyvenantis užsienyje, atlikęs COVID-19 testą Lietuvoje ir gavęs neigiamą tyrimo rezultatą, galės jį pateikti tikrintojui atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu, norėdamas pasinaudoti Galimybių paso teikiamomis galimybėmis. 

Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose ir gauti Galimybių pasą, gali asmenys turintys Lietuvos Respublikos asmens kodą ir kurių asmens duomenys yra įvesti į e-sveikatos sistemą. Tai gali būti ir LR piliečiai ir užsieniečiai, gavę leidimus gyventi Lietuvoje ir sugeneruotą asmens kodą.

Jeigu asmuo neturi Lietuvos Respublikos asmens kodo ir nori naudotis Galimybių paso veiklomis gali:

 • Testuotis privačiose įstaigose savo lėšomis, kur gaus neigiamo testo išrašą;
 • Pateikti dokumentus įrodančius vakcinavimo/persirgimo faktą;

Galimybių pasą galės gauti visi žmonės, kurie turi Lietuvoje suteiktą asmens kodą ir kurių duomenys (apie vakcinaciją, testavimą ir persirgimą) yra įkelti į Lietuvos sveikatos elektroninę sistemą. Galimybių pasas bus susietas su šia sistema, ir duomenys Galimybių pasui generuojami šios sistemos pagrindu. Užsieniečiai, atvykę gyventi į Lietuvą ir turintys leidimą, užsiregistravę Migracijos tarnyboje, gauna lietuvišką asmens kodą.  

Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose ir gauti Galimybių pasą, gali asmenys turintys Lietuvos Respublikos asmens kodą ir kurių asmens duomenys yra įvesti į e-sveikatos sistemą. Tai gali būti ir LR piliečiai ir užsieniečiai, gavę leidimus gyventi Lietuvoje ir sugeneruotą asmens kodą.

Jeigu asmuo neturi Lietuvos Respublikos asmens kodo ir nori naudotis Galimybių paso veiklomis gali:

 • Testuotis privačiose įstaigose savo lėšomis, kur gaus neigiamo testo išrašą;
 • Pateikti dokumentus įrodančius vakcinavimo/persirgimo faktą;
 • Naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.

 

Užsienio turistams vietoj Galimybių paso galios ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas bei atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją ar persirgimą Covid-19 liudijantys dokumentai.

Užsieniečiai galės gauti daugiau paslaugų ir su neigiamu Lietuvoje atliktu koronaviruso testu, tačiau jį turės daryti savo lėšomis. 

Ar iš užsienio atvykę asmenys turi tinkamus dokumentus, kad galėtų pasinaudoti Galimybių paso lengvatomis ir atitinka Galimybių paso gavimo taisykles, tikrins paslaugas teikiantys asmenys. Tikrinant gali būti prašoma kartu pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Svarbu pažymėti, kad tai yra pereinamasis laikotarpis iki kol startuos Europos Sąjungos Skaitmeninis COVID pažymėjimas. 

Taip, tačiau kol kas Galimybių paso tikrinimas yra paprastesnis – jis vyksta elektroniniu būdu, nuskaičius QR kodą. Tuo metu europinis pažymėjimas iki oficialaus jo veikimo pradžios peržiūrimas, tikrintojui analizuojant jame pateiktą informaciją.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra skirtas užtikrinti saugų keliavimą tarp valstybių, o Galimybių pasas yra skirtas atverti veiklas valstybės viduje.

Nors Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima naudoti ir Lietuvoje, naudojimui šalies viduje patogesnis ir rekomenduotinas yra Galimybių pasas, kadangi mobilios programėlės pagalba tikrinimas ir atsakymo pateikimas dėl galimybės pasinaudoti švelnesnėmis karantino režimo priemonėmis atliekamas greičiau ir paprasčiau. ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo domenų atitikimas Galimybių paso reikalavimams turės būti atliktas tikrintojo be mobiliosios programėlės pagalbos, t. y. taip pat kaip kitą skiepą dėl COVID-19, persirgimą COVID-19 liga ar neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį dokumentą. 

Galimybių paso ir ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo skirtumai:

Galimybių pasas išduodamas praėjus:
•    4 sav. po pirmosios „Vaxzevria“ vakcinos dozės;
•    praėjus vienai savaitei po antros „Moderna“ vakcinos dozės suleidimo.
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas – praėjus:
•    15 dienų po „Vaxzevria“ antrosios dozės suleidimo;
•    14 parų po antrosios „Moderna“ vakcinos dozės suleidimo.
Galimybių pase persirgimas COVID-19 liga užfiksuojamas po teigiamo PGR tyrimo ar greitojo antigeno testo rezultatų. ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime  persirgimas COVID-19 liga užfiksuojamas tik po teigiamo PGR tyrimo rezultato.
Galimybių pase naudojamas neigiamas PGR tyrimo atsakymas galioja 72 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo), neigiamas greitojo antigeno testo rezultatas – 24 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo). 

Nuo birželio 17 d.  greitasis antigeno testas galios 48 val. (vietoje 24 val.).

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime naudojamas neigiamas PGR tyrimo ar greitojo antigeno testo rezultatas galioja 72 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).
Galimybių pasą reikia atnaujinti kas 7 dienas, kadangi paso galiojimas nustatytas pačiame dokumente. ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atnaujinti nereikia, jo galiojimas bus tikrinamas verifikavimo programėlėje.

Planuojama, kad ateityje Galimybių pasas bus integruotas į ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, kurio įteisinimą visos ES mastu pasiūlė Europos Komisija. Tokiu būdu šis dokumentas galiotų visoje ES.

Nuo pirmadienio (birželio 7 d.) popietės Lietuvoje galima išsiimti Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Visose ES valstybėse narėse jis bus prieinamas nuo 2021 m. liepos 1 d. Plačiau apie ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą skaitykite čia.

Turint Galimybių pasą galima lankytis viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų viduje. 

Turint Galimybių pasą galima dalyvauti uždarose patalpose iki 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių talpinančiuose renginiuose, o atvirose erdvėse vyksiančiuose renginiuose žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius nebebus ribojamas. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų. Uždarose erdvėse renginių metu dėvimos kaukės.

Galimybių pasas leis įvairias laisvalaikio pramogose tiek lauke (pvz. plaukioti pramoginiais laivais), tiek viduje (pvz. žaisti biliardą ar boulingą). Galimybių pasą žmonės turės pateikti prieš lankydamiesi renginyje ar maitinimo įstaigoje. Saugios veiklos reikalavimai bus nustatyti operacijų vadovo sprendimu.

Taip pat galės būti teikiamos visos laisvalaikio, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugos. 

Su Galimybių pasu taip pat darbuotojai galės grįžti į darbo vietas. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje darbo funkcijas bus galima atlikti darbo vietoje, kai jas atliks Galimybių pasą turintys asmenys.

Nuo birželio 1 d. turint Galimybių pasą galima dalyvauti uždarose patalpose iki 2000 žiūrovų ir (ar) dalyvių talpinančiuose renginiuose, o atvirose erdvėse vyksiančiuose renginiuose žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius nebebus ribojamas. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų. Uždarose erdvėse renginių metu dėvimos kaukės.

Nuo birželio 1 d. turint Galimybių pasą galima dalyvauti uždarose patalpose iki 2000 žiūrovų ir (ar) dalyvių talpinančiuose renginiuose, o atvirose erdvėse vyksiančiuose renginiuose žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius nebebus ribojamas. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų. Uždarose erdvėse renginių metu dėvimos kaukės.

Neturintiems Galimybių paso galios šie ribojimai: uždaroje patalpoje – iki 250 žmonių, renginį stebint tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildant ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų. Atviroje erdvėje – žmonių skaičius neribojamas, renginį stebint tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos). Uždarose ir atvirose erdvėse  renginių metu dėvimos kaukės.

Galimybių paso galiojimas fiksuojamas nuo paslaugos pradžios momento. Taigi, jei tikrinimo metu (renginio pradžioje ar atėjus į kavinę) Galimybių pasas dar buvo galiojantis, asmuo gali naudotis paslaugomis net ir pasibaigus testo galiojimui, pavyzdžiui, likti renginyje iki jo pabaigos ar baigti vakarieniauti, tačiau su sąlyga, kad, pasibaigus Galimybių paso galiojimui, asmuo nepaliks paslaugos teikimo vietos.

Kai kartu būna tik asmenys, turintys Galimybių pasą, jų skaičius neribojamas. 

Be Galimybių paso privačiose ir viešose uždarose vietose asmenų kontaktai ribojami iki 10 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių, o atvirose vietose – asmenų skaičius neribojamas.

Testavimo atveju SARS-CoV-2 PGR tyrimas galios 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento), o antigeno testas -  48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) nuo neigiamo testo rezultato.

 

Už tai, kad visi svečiai turi Galimybių pasą ir gali dalyvauti šventėje, atsako paslaugas suteikiantys asmenys: jei tai restoranas – atsako jo savininkas, jei renginys – renginio organizatorius. Patalpų nuomos ar subnuomos asmeninėms šventėms atveju (vestuvėms ir pan.) turėtų būti sudaryta nuomos sutartis, kurioje atsakomybė numatyta šventės organizatoriui. Jei nuomos sutarties nėra, už tai, kad visi asmenys turės Galimybių pasą bus atsakingas patalpų savininkas. Taip pat policija turės galimybę tikrinti, ar Galimybių pasas yra galiojantis.

Nuo gegužės 24 d. baseinai, pirtys ir sporto klubai galės pasirinkti: be apribojimų atsidaryti su Galimybių pasu arba be jo.

Be Galimybių paso turės būti užtikrinamas 20 m2 paslaugos teikimo plotas vienam paslaugos gavėjui.

Plotas vienam lankytojui sporto klubuose nebus ribojamas, kai juose lankosi tik turintys Galimybių pasą. 

Nuo birželio 17 d. viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų darbo laikas neribojamas.

Į restoranų, kavinių, naktinių klubų, lošimo namų vidų bus leidžiami tik turintieji Galimybių pasą ir jaunesni nei 16 metų, jei įėjimas galimas. Aptarnaujant lankytojus viduje prie vieno staliuko galės sėdėti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus vienos šeimos ir vieno namų ūkio narius. Valgyti ar gerti stovint draudžiama. Tarp skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito  turi būti nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu, o jei yra pertvaros – užtenka 1 metro atstumo. Visi reikalavimai viešojo maitinimo įstaigoms aptarnaujat asmenis su Galimybių pasu skelbiami čia.

Galimybių pasas yra papildoma priemonė, leidžianti žmonėms pasinaudoti platesniu paslaugų ratu. Dauguma paslaugų ir toliau prieinamos be Galimybių paso, tačiau su tam tikrais Vyriausybės patvirtintais apribojimais. Pasinaudoti apgyvendinimo paslaugomis vienai šeimai Galimybių pasas nėra būtinas, taip pat apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų patalpose gali būti teikiamos maitinimo paslaugos švediško stalo principu be Galimybių paso. Galimybių pasas reikalingas tik tuo atveju, jei viename kambaryje bus apgyvendinami skirtingų šeimų nariai.

Kita, pavyzdžiui, baseinų ar pirčių, veikla priklausys nuo apgyvendinimo įstaigos pasirinktos politikos: taikyti Galimybių pasą, kai neribojamas asmenų skaičius, ar jo netaikyti, bet riboti lankytojų skaičių. Galimybių paso taip pat prireiks, jei norima pietauti ne lauke, o restorano ar kavinės viduje, dalyvaujant asmeninėse šventėse išnuomotose patalpose, pavyzdžiui, kaimo turizmo sodybose, taip pat didesniuose renginiuose viduje ir lauke, lankantis boulingo klubuose ir pan.

Uždaruose muziejuose, galerijose ir kitose ekspozicinėse erdvėse, taip pat bibliotekose, skaityklose Galimybių pasą turinčių lankytojų skaičius neribojamas. Lankantis žmonėms be Galimybių paso, viduje reikės užtikrinti 10 m2 plotą vienam asmeniui. Lauke esančiose erdvėse lankytojų skaičius neribojamas.

Šiuo metu yra išlikęs ribojamas tik keliaujant miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu, o miesto transporte leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei tarp asmenų užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas. Kitais atvejais ribojimų nenumatyta.

Taip, asmuo turintis Galimybių pasą, gali lankyti pacientus ligoninėse.

Nuo gegužės 24 d. darbuotojai su Galimybių pasu galės grįžti iš nuotolino darbo į darbo vietas tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Darbdaviai turės galimybę patikrinti Galimybių paso galiojimą.

Atnaujinus kontaktinį darbą vadovas turi:

 • pagal galimybes organizuoti darbą pamainomis, kurių darbuotojai nesikeičia ir nesimaišo;
 • užtikrinti, kad darbuotojai, susirinkimuose, bendro naudojimo patalpose ir darbo vietose, kuriose dirba daugiau nei po vieną darbuotoją, dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones;
 • apriboti darbuotojų fizinį kontaktą su lankytojais, išlaikant ne mažesnį nei 2 metrų atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis.

Plačiau apie rekomendacijas darbo vietai skaitykite čia.

Didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėję asmenys bei iš asmenys, grįžę / atvykę iš užsienio valstybių, įtrauktų į šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, sąrašą ar šalių, priskiriamų raudonai ar pilkai zonai pagal Sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą (toliau – Paveiktų šalių sąrašas), privalo izoliuotis, nepaisant gauto neigiamo SARS-CoV-2 testo rezultato, ir negali naudotis Galimybių paso teikiamais privalumais, kol nesibaigs privalomos izoliacijos laikotarpis.

Iš užsienio valstybių, įtrauktų į šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, sąrašą ar šalių, priskiriamų raudonai ar pilkai zonai pagal Paveiktų šalių sąrašą, į Lietuvą grįžę keliautojai privalo izoliuotis 10 dienų (su galimybe trumpinti izoliaciją), 72 val. prieš atvykimą turi atlikti testą. Testą dėl COVID-19 privaloma turėti visiems į Lietuvą atvykstantiems asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai. Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje. Visi keliautojai turi nepamiršti užpildyti informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje.

Izoliacijos išimtys gali būti taikomos tam tikrų profesijų atstovams, taip pat asmenims, kuriems 180 dienų laikotarpiu laboratoriškai (atlikus PGR ar antigeno testus) patvirtinta COVID-19 liga bei pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims.

Paskiepytiems ir persirgusiems asmenims privaloma turėti neigiamą tyrimo rezultatą  ir izoliuotis, jeigu asmuo 14 dienų laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą, lankėse šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.

Vaikai:

 • vaikams iki 7 m. izoliacija netaikoma;
 • izoliacija netaikoma vaikams nuo 7 iki 16 metų, turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
 • jei vaikas 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką lankėsi šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, jam izoliuotis reikės nepriklausomai nuo amžiaus ar tyrimo rezultatų.

 

Skiepyti ar persirgę 180 dienų laikotarpiu vaikai ar jų šeimos nariai gali nesiizoliuoti. Paskiepytiems ir persirgusiems asmenims privaloma turėti neigiamą tyrimo rezultatą  ir izoliuotis, jeigu asmuo 14 dienų laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą, lankėse šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.

 • vaikams iki 7 m. izoliacija netaikoma;
 • izoliacija netaikoma vaikams nuo 7 iki 16 metų, turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
 • jei vaikas 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką lankėsi šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, jam izoliuotis reikės nepriklausomai nuo amžiaus ar tyrimo rezultatų.

Taikoma 14 dienų izoliacija nuo paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas iki 10 dienų, ne anksčiau, kaip 7 izoliavimo dieną atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai. Jei tyrimas atliktas ir gautas neigiamas rezultatas izoliacijos pradžioje (iki 7 izoliavimo dienos), asmuo neįgyja teisės susitrumpinti izoliacijos laikotarpį. Tai reiškia, kad asmuo turi toliau izoliuotis ir negali naudotis Galimybių paso teikiamais privalumais.

Izoliacijos išimtys gali būti taikomos asmenims, kuriems 90 dienų laikotarpiu laboratoriškai (atlikus PGR ar antigeno testus) patvirtinta COVID-19 liga bei pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. Taip pat asmenims, kurie turi teigiamą anti-S, anti-S1 arba anti-RBD SARS-CoV-2 IgG tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų. Jei šie asmenys turėjo didelės rizikos sąlytį, jie turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu persirgau@nvsc.lt, kad izoliacija būtų atšaukta.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-27