BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Verslo atstovų dažniausiai užduodami klausimai

Galimybių pasas yra pagalbinė priemonė kovoje su pandemija, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis saviizoliacijos režimo sergant COVID-19 liga.

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. uždarose patalpose visi privalo dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Nuo rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Nuo rugsėjo 13 d., visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Nuo gruodžio 28 d. šalies gyventojams, pasiskiepijusiems pagal pilną vakcinacijos planą prieš daugiau nei 7 mėn., Galimybių pasas arba jam alternatyvūs dokumentai nebegalios. Atsižvelgiant į planuojamus pokyčius, gyventojams, kuriems jau atėjo laikas skiepytis sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze, rekomenduojama registruotis vakcinai ir pasiskiepyti.

 

KONTAKTINĖS PASLAUGOS, kurias gali gauti asmenys, neturintys Galimybių paso

Ne, Galimybių pasas naudoja E. sveikatoje esančius duomenis, bet tų išrašų žmonėms papildomai su savimi turėti nereikia. Kartu su Galimybių pasu tikrinančioji pusė gali papildomai paprašyti tik asmens tapatybės dokumento, kad įsitikintų, jog Galimybių pasą pateikė tas asmuo, kuriam jis ir priklauso, o ne pvz. draugas.

Asmenys, neturintys prisijungimo prie E. sveikatos sistemos, gali naudoti vakcinaciją, persirgimą arba negiamą testą įrodančius dokumentus kaip alternatyvą Galimybių pasui. Taip pat galioja ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.

Nuo rugsėjo 4 dienos tokia galimybė numatoma. Tik su Galimybių pasu dirbančios viešojo maitinimo įstaigos gali priimti ir Galimybių paso neturinčius žmones, atėjusius atsiimti užsakyto maisto išsinešti tam paskirtose patalpose ar vietose, atskirtose nuo patalpų, kuriose aptarnaujami klientai, turintys Galimybių pasą.

Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Nuo lapkričio 15 d. uždarose patalpose visiems, vyresniems nei 6 metų asmenims, privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Veikloms, kurios būtų vykdomos be Galimybių paso, epidemiologinės saugos priemonės (kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, srautų valdymas ir kt.) – privalomos.

Galimybių paso tikrinančioji pusė turi nuskenuoti asmens pateiktą QR kodą ir įsitikinti, kad jo Galimybių pasas yra galiojantis ir kontaktinės veiklos asmeniui yra leidžiamos. Nuskaičius gautą QR kodą tikrintojas ekrane mato žalią arba raudoną spalvą (jeigu Galimybių pasas galioja – žalią, jeigu ne, – raudoną).  Tikrintojas gali papildomai paprašyti asmens tapatybės dokumento, kad įsitikintų, jog Galimybių pasą pateikė tas asmuo, kuriam jis priklauso.

Tikrinant Galimybių paso galiojimą yra atliekama tik viena tvarkymo operacija – peržiūra, kitos asmens duomenų tvarkymo operacijos (rinkimas, saugojimas ir kt.) negalimos.

Ar iš užsienio atvykę asmenys turi tinkamus dokumentus, kad galėtų pasinaudoti Galimybių paso lengvatomis ir atitinka Galimybių paso gavimo taisykles, tikrina paslaugas teikiantys asmenys. Tikrinant gali būti prašoma kartu pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Taip, ES skaitmeninį COVID pažymėjimą galima naudoti kaip alternatyvą Galimybių pasui.

Galimybių paso galiojimas fiksuojamas nuo paslaugos pradžios momento. Taigi, jei tikrinimo metu (renginio pradžioje) Galimybių pasas dar buvo galiojantis, asmuo gali naudotis paslaugomis net ir pasibaigus testo galiojimui, pavyzdžiui, likti renginyje iki jo pabaigos, tačiau su sąlyga, kad, pasibaigus Galimybių paso galiojimui, asmuo nepaliks paslaugos teikimo vietos.

Kavinės gali dirbti joms įprastu laiku. Nuo rugsėjo 13-osios visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Nuo lapkričio 15 d. visiems, vyresniems nei 6 metų asmenims, uždarose patalpose privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Asmenys be Galimybių paso viešojo maitinimo įstaigose gali būti aptarnaujami tik atvirose erdvėse.

Jei viešojo maitinimo įstaigose aptarnaujami klientai tiek su Galimybių pasu, tiek be jo, prie vieno stalo gali būti ne daugiau nei 5 asmenys (išskyrus šeimos narius ar vieno namų ūkio narius), nepriklausomai ar jie turi Galimybių pasą ar jo neturi.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

Viešojo maitinimo įstaigose, aptarnauti klientus tiek su Galimybių pasu, tiek be jo, yra leidžiama tik atvirose erdvėse.

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. uždarose patalpose visiems privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. ir asmenims.  Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį) ir sėdint prie stalo.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

Ne, teikti maitinimą savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai, yra draudžiama.

Asmenys be Galimybių paso viešojo maitinimo įstaigose gali būti aptarnaujami tik atvirose erdvėse.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. uždarose patalpose visiems privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį) ir sėdint prie stalo.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

Viešojo maitinimo įstaigose, aptarnaujančiose tik klientus, turinčius Galimybių pasą, žmonių skaičius prie stalo nėra ribojamas.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

 

Taip, teikti maitinimą savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai, yra leistina.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

 

Taip, asmenys, neturintys Galimybių paso, galės užsisakyti maisto išsinešti. Maistą pasiimti bus galima specialiai tam įrengtose patalpose ar vietose, atskirtose nuo patalpų, kuriose aptarnaujami klientai, turintys Galimybių pasą. Tuo siekiama valdyti Galimybių pasą turinčių ir neturinčių žmonių srautus.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

Taip, atvykus pasiimti maisto išsinešti, Galimybių paso neturintiems klientams privaloma dėvėti medicininę veido kaukę arba respiratorių. Jei atvykus užsakymo dar reikia šiek tiek lukterti – tai daryti ne ilgiau nei 15 min. arba palaukti kitoje erdvėje (pvz., lauke). Taip pat, įėjus į patalpas, būtina laikytis saugaus 2 m atstumo.

Operacijų vadovo sprendimą „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ rasite čia.

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą būtina pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) paslaugų gavėjui apie tai, kad šioje paslaugų teikimo vietoje aptarnaujami tik asmenys, atitinkantys Galimybių paso nurodytus kriterijus.

Galimybių paso tikrinimas turi būti atliekamas paslaugų teikimo vietos viduje netoli įėjimo į ją  įrengtose vietose, jeigu to dėl objektyvių aplinkybių negalima atlikti lauke, ir kai užtikrinama, kad iš tokios vietos, neatlikus patikrinimo, nebus galima patekti toliau į paslaugų teikimo vietas.

Jeigu paslaugų teikimo vietose, prekybos centruose, veiklą vykdo keli paslaugų teikėjai, aptarnaujantys asmenis, turinčius Galimybių pasus, ir asmenis, neturinčius Galimybių pasų, Nutarimo Nr. 152  3.1.1 papunktyje nurodytų kriterijų, šių asmenų srautai bendrose paslaugų teikimo vietų, prekybos centro erdvėse (pvz., prekybos centro koridoriuose, vestibiuliuose ir kt.) būtų atskirti. Nesant galimybės atskirti srautų, turi būti užtikrinta, kad į bendras paslaugų teikimo vietos (-ų), prekybos centro erdves patektų tik asmenys, atitinkantys Nutarimo 3.1.1 papunktyje nurodytus kriterijus (paslaugų teikimo vietos viduje netoli įėjimo į ją gali būti įrengtos vietos, kur atliekamas paslaugų gavėjų tikrinimas dėl atitikimo Nutarimo 3.1.1 papunktyje nurodytiems kriterijams, kai to dėl objektyvių aplinkybių negalima atlikti lauke, ir kai užtikrinama, kad iš tokios vietos, neatlikus patikrinimo, nebus galima patekti toliau į paslaugų teikimo vietas).

Prie įėjimo arba paslaugų gavėjui užėjus į paslaugų teikimo, prekybos vykdymo vietą. Kai to dėl objektyvių aplinkybių negalima atlikti, paslaugų teikimo, prekybos vietos viduje netoli įėjimo gali būti įrengta vieta, kur atliekamas tikrinimas. Tokiu atveju turi būti užtikrinama, kad  iš tokios vietos, neatlikus patikrinimo, asmuo nepateks toliau į paslaugų teikimo, prekybos vykdymo vietą.

Informacija apie tai, kad paslaugų teikimo vietoje paslaugos teikiamos tik asmenims su Galimybių pasu, turi būti iškabinta prie įėjimo į paslaugos teikimo vietą, pvz., ant durų, kitoje paslaugos gavėjams matomoje vietoje.

Tinka ir vizualinė patikra, nes ne tik Galimybių pasas yra priimamas, bet ir kiti dokumentai: ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas ar kitas ne ES šalies skaitmeninis pažymėjimas, patvirtinantis skiepijimo ar persirgimo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) faktą, asmens sveikatos priežiūros įstaigų išduotos pažymos, išrašai iš e.sveikatos.

Jei prekyba vykdoma nuotoliniu būdu, o atsiimti prekę gali asmenys ir su Galimybiu pasu, ir be jo, prekės atsiėmimo vietose turi būti užtikrintas privalomas medicininių veido kaukių arba respiratorių kaukių dėvėjimas (šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį) ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių laikymasis, tokios atsiėmimo vietos negali būti ten, kur lankosi asmenys tik su Galimybių pasu.

Atsiėmimo punktuose draudžiama prekyba ar kita nesusijusi su nuotoline prekyba veikla.

Prekių užsakymas atsiėmimo vietoje nėra leidžiamas.

 

Galima, tačiau privalo būti aptarnaujami tik Galimybių pasus turintys asmenys. Atsiskaitymas turėtų vykti be kontakto su pardavėju.

Nėra numatyta kontakto trukmė, o tik kontakto faktas.

Išimtys taikomos tik šioms veikloms (tik šios veiklos galimos be Galimybių paso):

31.3. smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min.;

31.24. finansinės paslaugos, kai išmokamos ir pristatomos pensijos ar kitos socialinės išmokos, kitos būtinosios finansinės ir privalomojo draudimo paslaugos, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min., taip pat elektroninių ryšių paslaugos, kurios reikalingos norint įgyti galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis.

Jei šių paslaugų teikimo vietos yra prekybos centruose, didesniuose nei 1500 kv.m., patekimas į šias paslaugų teikimo vietas turi būti užtikrintas taip, kad nesimaišytų asmenų, turinčių Galimybių pasus ir neturinčių Galimybių pasų srautai.

LRV nutarime Nr. 152 nurodytomis „kontaktiniu būdu teikiamomis paslaugomis“ laikytinos visos „gyvai“ (ne nuotoliu, telefoninio ar elektroniniu ryšio, ar vaizdo transliacijų priemonėmis) teikiamos paslaugos, kurių metu yra kontaktas (nebūtinai artimas fizinis) su paslaugos gavėju, tai yra kai aptarnaujamas klientas (pvz., kliento aptarnavimas banke, batų taisykloje ar kt.).

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti medicininę veido kaukę arba respiratorių. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį) ir sėdint prie stalo.

Už aptarnaujamų asmenų atitikties įvertinimą LRV nutarimo Nr. 152  3.1.1 papunktyje nurodytiems kriterijams atsakingas veiklos vykdytojas, paslaugų teikėjas.

Kad asmenys be Galimybių paso nepatektų į veiklos vykdymo vietą, kurioje pagal LRV nutarimą gali būti aptarnaujami tik asmenys su Galimybių pasu, turi užtikrinti veiklos vykdytojas.

Atsakomybė veiklos vykdytojui – vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalimi, visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas, sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Už dokumentų klastojimą gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju kviečiama policija.

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti medicininę veido kaukę arba respiratorių. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Darbuotojams Galimybių paso turėti neprivaloma.

Neprivalo testuotis asmenys, jei jie nėra šio prekybos centro darbuotojai ir nevykdo veiklos, kurios darbuotojai privalo periodiškai profilaktiškai testuotis vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 544.

Darbuotojams Galimybių paso turėti neprivaloma.

Mažmeninės prekybos darbuotojai privalo periodiškai profilaktiškai testuotis vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 544.

Jeigu prekybos centro bendras prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m ir jame vykdomos Nutarimo Nr. 152 31.1 papunktyje nurodytos veiklos, į prekybos centrą galima bus patekti be Galimybių paso.

Kitais atvejais prekybos centre, kurio plotas didesnis nei 1 500 kv. m. bus aptarnaujami asmenys tik su Galimybių pasu.

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti medicininę veido kaukę arba respiratorių. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti medicininę veido kaukę arba respiratorių. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Galimybių pasas nėra reikalingas teikiant paslaugas, vykdant prekybą ar ūkinę veiklą atvirose erdvėse visais atvejais, nepriklausomai nuo to, kiek asmenų yra aptarnaujama. Asmenų skaičiaus ribojimas iki 500 taikomas tik atvirose erdvėse organizuojamiems komerciniams ir nekomerciniams kultūros, pramogų, sporto renginiams, šventėms, mugėms, festivaliams ar kitiems tam tikrą laiką trunkantiems organizuotiems žmonių susibūrimams viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Negali, kadangi Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13-osios visos kontaktinės paslaugos teikiamos tik asmenims, kurie atitinka Galimybių pasui keliamus kriterijus. Nepaisant to, kad sporto klube lankytojai nekontaktuoja su klubo darbuotojais, tačiau jie kontaktuoja su kitais asmenimis.

Negali, kadangi viešojo maitinimo įstaigų viduje paslaugos teikiamos tik asmenims, kurie atitinka Galimybių pasui keliamus kriterijus. Nepaisant to, kad viešojo maitinimo įstaigoje lankytojai nekontaktuoja su įstaigos darbuotojais, tačiau jie kontaktuoja su kitais asmenimis.

Galimybių pasas ar jam prilygintas dokumentas turi būti patikrintas registracijos į apgyvendinimo įstaigą metu. Registracijos metu svečias turi būti informuotas, kad jo Galimybių pasas turi galioti visos viešnagės metu.

Gali. Iš tokio asmens Galimybių pasas nėra nereikalaujamas, bet tokiam asmeniui negali būti teikiamos jokios kontaktinės paslaugos (maitinimo bendrose patalpose, kirpyklos, SPA, sporto klubo ir pan.).

Taip. Galimybių pasas degalinėse nėra reikalaujamas, kadangi degalinės prekiauja maistu ir nėra didesnės kaip 1500 kv. m. Lankantis degalinėse būtina laikytis kitų nustatytų reikalavimų: dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas ir kt.

Taip, suaugusiųjų neformalusis švietimas vykdomas, kai dalyvauja asmenys, kurie atitinka Galimybių pasui keliamus kriterijus.

Galimybių paso reikalavimas taikomas kontaktinių paslaugų teikimui. Jei mėgėjų grupė tik nuomojasi patalpas ir kontakto su nuomotoju treniruočių metu nėra – Galimybių paso nereikia. Jei yra samdomas treneris ir jis treniruoja mėgėjus, jis gali teikti paslaugą (treniruoti) tik asmenis su Galimybių pasu.

Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose – taip. Vis dėlto, šis reikalavimas netaikomas atvirose viešose erdvėse organizuojamuose nekomerciniuose renginiuose, įskaitant valstybės švenčių ir atmintinų dienų renginius, kurie trunka iki 2 valandų.

Maitinimas renginiuose gali būti organizuojamas tam skirtose vietose, laikantis visų saugumo reikalavimų:

  • bufetuose/baruose privaloma lankytojams matomoje vietoje pateikti informaciją, įspėjančią, kad maistą ir gėrimus iš bufeto/baro išsinešti draudžiama;
  • užtikrinti, kad maistas ir gėrimai nebūtų vartojami salėje stebint renginį, tam neskirtose vietose. Valgyti salėje galima renginiuose, kuriuose dalyvauja mažiau nei 500 dalyvių ir (ar) žiūrovų.

Renginiuose uždarose erdvėse, kuriuose dalyvauja mažiau nei 500 dalyvių ir (ar) žiūrovų, reikalavimai dėl srautų valdymo yra rekomenduojami, visais kitais atvejais – privalomi.

Srautams valdyti taikomos priemonės:

  • būtų ribojami žiūrovų ir (ar) dalyvių lankytojų srautai;
  • užtikrinti, kad žiūrovai ir (ar) dalyviai vietose, kuriose susidaro eilės ar kitose renginio erdvėse, esančiose uždarose erdvėse, būtų išlaikomas saugus ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp asmenų ar asmenų grupių;
  • renginio vietose, kuriose susidaro eilė, pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių lankytojų ir užtikrinti šio reikalavimo laikymąsi;
  • žiūrovų ir (ar) dalyvių srautai prieš ir po renginio valdomi pasitelkiant informacines priemones, žmogiškuosius resursus (apsaugos darbuotojus, personalą), fizinėmis priemonėmis (tvorelėmis, rodyklėmis, kt.);
  • sureguliuoti žiūrovų srautus taip, kad nesikirstų skirtinguose sektoriuose ir skirtinguose aukštuose vietas turinčių viename renginyje dalyvaujančių žiūrovų srautai arba atskirų renginių žiūrovų srautai, jeigu pastate organizuojami keli renginiai;
  • renginiuose, kuriuose žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius viršija 500, žiūrovams ir (ar) dalyviams skirta erdvė turi būti padalinta į sektorius, viename sektoriuje gali būti ne daugiau, kaip 500 žiūrovų ir (ar) dalyvių. Žiūrovų ir (ar) dalyvių srautai valdomi taip, kad skirtingų sektorių srautai nesusikirstų;
  • užtikrinti, kad nuo scenos iki pirmos eilės, kurioje sodinami ar renginį stebi žiūrovai, būtų išlaikytas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas;
  • viešojo maitinimo vietas įrengti taip, kad juose būtų aptarnaujami tik tam tikro sektoriaus, tam tikro aukšto žiūrovai.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-18