BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


PRIEMONĖS VERSLUI

Paskolos bus teikiamos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bei didelėms įmonėms, nukentėjusioms nuo Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą pasekmių. Tam numatyta skirti 50 mln. eurų.

Kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas artimiausiu metu. Plačiau apie priemonę - čia

Parama teikiama kaip garantijos apyvartinėms ir investicinėms paskoloms bei finansinės nuomos (lizingo) sandoriams.
Priemonė įgyvendinama per INVEGA.
Su priemonės sąlygomis galima susipažinti čia.

Ukrainos verslams, kurie po šių metų vasario 24 d. nusprendė pradėti veiklą mūsų šalyje, Lietuva mokės subsidijas už įsikūrimą ir darbo vietų kūrimą. 

Už verslo įsteigimą Lietuvoje numatyta vienkartinė 10 000 eurų, o už vienos naujos darbo vietos įsteigimą – 5 000 eurų subsidija. Vienam pareiškėjui gali būti skiriama subsidija ne daugiau kaip už 10 darbo vietų, skirtų pagrindinei jo ekonominei veiklai vykdyti, įsteigimą. 

Priemonę administruoja VšĮ „Investuok Lietuvoje“, visa informacija - čia
Paraiškas galima teikti nuo 2022 birželio 21 d. iki 2022 m. lapkričio 1 d. 


 

Nuo liepos 1 dienos bus kompensuojamos trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimo išlaidos.  Tai numato Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotos ir Seimo priimtos Užimtumo įstatymo pataisos

Vienkartinė kompensacija padengti dalį persikėlimo išlaidų į Lietuvą atvykstančiam darbuotojui sudarys apie 3 tūkst. eurų (4,1 MMA). Įmonėms padengiamos aukštos kvalifikacijos darbuotojų paieškos užsienyje išlaidos – iki 5,2 tūkst. eurų (7,1 MMA). 

Vienkartines išmokas galės gauti iš užsienio pritraukiamiems labai aukštos kvalifikacijos biotechnologijų, inžinerijos, informacinių technologijų, fizinių mokslų specialistams, taip pat – juos įdarbinančios įmonės. 

Finansinėmis paskatomis galės naudotis seniau išvykę ir į Lietuvą grįžtantys ypač trūkstamų profesijų mūsų šalies piliečiai, kiti iš užsienio atvykę nišiniai specialistai. Rusijai užpuolus Ukrainą, priemonė pritaikyta ir nuo karo bėgantiems specialistams iš Ukrainos.

Lietuvos verslas, kuris patyrė sunkumų dėl Kinijos veiksmų, gali teikti paskolų paraiškas gauti apyvartinių lėšų. 
Verslas galės gauti iki 5 mln. eurų, o įmonių grupės – iki 10 mln. eurų dydžio paskolas. Iš viso tam numatyta skirti 130 mln. eurų.  
Paskolas administruoja ir teikia UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).  
Daugiau informacijos ir paraiškos pildymas - čia

Priemonė skirta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, Ukrainos piliečiams ir verslams. Paskolos skiriamos naujo verslo pradžiai arba apyvartinėms lėšoms.
Paskolos sutartis gali būti pasirašyta ne vėliau kaip iki 2023 m. birželio 30 d.
Detaliai apie priemonę - čia.

Priemonė skirta nuo COVID-19 pandemijos ir nuo Kinijos spaudimo nukentėjusiems Lietuvos verslams gauti lengvatines paskolas apyvartinėms lėšoms arba lengvatines paskolas investiciniams projektams įgyvendinti.
Detaliai apie priemonę čia.
Paraiškas gauti paskolą reikia pildyti INVEGOS svetainėje.

 

Leidžia plėsti eksporto rinkas ir didinti eksporto apimtis minimalizuojant potencialią riziką dėl pirkėjų nemokumo
Detaliai apie priemonę - čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Paskolos, lizingo, faktoringo sandoriai SVV subjektams apyvartai ir investicijoms.
Detaliai apie priemonę – čia.

Galima susigrąžinti dalį lėšų už sumokėtas paskolos palūkanas ir šias lėšas skirti kitiems verslo poreikiams.
Nuo 2022 m. sausio 1 d. kompensuojamos tik investicinių paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) sutarčių palūkanos.  Paraiškas galima teikti iki 2022 m. spalio 31 d.
Detaliai apie priemonę – čia.

Paskolos, skolos vertybiniai popieriai, akcijos ir mišrios priemonės.
Pagalbos verslui fondas investuoja į vidutines ir stambias įmones, kurių veikla yra paveikta COVID-19 protrūkio ir kurių veiklos nutraukimas ar sutrikdymas gali turėti įtaką kitų verslo subjektų veiklos tvarumui, taip pat turėti reikšmingų socialinių ir ekonominių pasekmių. Pagalbos verslo fondą valdo Valstybinė investicijų valdymo agentūra – VIVA. Daugiau informacijos: https://www.lpvf.lt/.

Verslui galioja ir visos ankstesnės "Invega" pagalbos priemonės.
Apie jas daugiau čia.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-21