BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


1 mlrd. eurų ekonomikai: skelbiamas 10 mln. eurų kvietimas pramonės įmonėms

Data

2022 11 18

Įvertinimas
0
solar-panel-gffd8a52cc_1280.png

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš suplanuotų 1 mlrd. eurų ekonomikai skelbia 10 mln. eurų vertės kvietimą atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) diegimui pramonėms įmonėms Vidurio ir vakarų Lietuvos regione.

„Norime paskatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos. Kartu tai galimybė verslams, kurie dar neturi įsidiegę jokių atsinaujinančių energijos išteklių pajėgumų, persitvarkyti ir sumažinti savo išlaidas energetiniams ištekliams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Didžiausia galima projektui gauti finansavimo lėšų suma yra 300 000 Eur, mažiausia – 20  000 Eur. Projektai turės būti įgyvendinti per dvejus metus. Tinkamos finansuoti išlaidos – įranga ir įrenginiai, būtini AEI gamybai, generuojamai iš saulės energijos.

„Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms paskirstysime iki 6 mln. eurų, o didelėms įmonėms iki 4 mln. eurų finansavimą atsinaujinančių energijos išteklių gamybos įrenginiams diegti. Kviečiu pramonės sektoriaus atstovus aktyviai naudotis investicijomis į verslo ateitį“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis. 

Didelės įmonės ne anksčiau kaip prieš 2 metus turės būti atlikusios privalomąjį energijos vartojimo auditą ir papildomąjį energijos vartojimo auditą, jeigu tokio audito atlikimo tikslingumas buvo nustatytas privalomojo audito metu. 

Mažos, labai mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) energijos vartojimo auditą turi būti atlikusios ne anksčiau kaip prieš 2 metus.

Paraiškas Inovacijų agentūrai verslo atstovai gali teikti iki 2023 m. vasario 28 d. Išsamios priemonės sąlygos skelbiamos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos planuoja paskelbti priemonių kvietimus, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų – apie 170 mln. eurų – bus skirta įvairiems investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius išteklius, siekiant atsisakyti iškastinio kuro naudojimo, taip pat tiek mažų, tiek vidutinių ir didelių įmonių veiklai efektyvinti.