BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: Modernizavimo fondui jau pateikta paraiškų už 2,3 mln. eurų

Data

2022 11 28

Įvertinimas
0
money-gdac58253b_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš Europos Sąjungos Modernizavimo fondo spalį paskelbė  du kvietimus pramonės įmonėms: energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti įmonėse numatyta 30 mln. eurų, o atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti – 10 mln. eurų. 

Jau pateiktos 2 paraiškos diegti atsinaujinančius energijos išteklius, kurių vertė – 2,3 mln. eurų. 

„Energijos kainų šuoliai, dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą smarkiai išaugusios iškastinio kuro kainos akivaizdžiai parodo, kaip svarbu, kad pramonė kuo sparčiau pereitų prie atsinaujinančių išteklių ir diegtų efektyvesnio energijos vartojimo technologijas. Lietuvos ekonomikai gyvybiškai svarbu užsitikrinti, kad pramonė būtų atspari energijos kainų svyravimams ir nepriklausoma nuo rusiško kuro“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Finansavimo paraiškas pagal Modernizavimo fondo kvietimus iki 2023 m. sausio 2 d. priima ir projektus administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Visos kvietimų finansavimo sąlygos buvo suderintos su suinteresuotomis šalimis ir socialiniais partneriais.  

„Šios investicijos ne tik turės tiesioginį teigiamą poveikį ekonomikos stabilumui, bet ir neabejotinai sumažins neigiamą pramonės poveikį aplinkai ir užtikrins aplinkos apsaugos tvarumą“,  – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos ekonomikai stiprinti yra suplanavusi beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų – apie 170 mln. eurų – bus skirta įvairiems mažų, vidutinių ir didelių įmonių investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius išteklius, siekiant efektyvinti veiklą ir atsisakyti iškastinio kuro naudojimo.