BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: praktinių technologinių žinių ir sprendimų pasikeitimo platformai sukurti – 3,5 mln. eurų investicijų

Data

2023 06 05

Įvertinimas
0
industry-2630319_960_720.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva bus pradėta kurti praktinių technologinių žinių ir sprendimų apsikeitimo platforma „Industry 4.0 Lab“, kuri prisidės prie Lietuvos pramonės sektoriaus perorientavimo į žiedinę ekonomiką. Šiai platformai kurti Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 3,5 mln. eurų.

„Lietuva yra pramoninė valstybė, kurios apdirbamosios pramonės indėlis sudaro apie 20 proc. BVP, tačiau tik 25,2 proc. įmonių savo veikloje diegia aplinkosaugines inovacijas. Vis dėlto, norėdami išlikti konkurencingi ir sumažinti pramonės keliamą taršą, turime pagal galimybes anksčiau pereiti prie žiedinės ekonomikos. Platformos „Industry 4.0 Lab“ sukūrimas ir įveiklinimas teikiant tikslines konsultacijas leis pagreitinti šią Lietuvos pramonės transformaciją – neabejojame, kad 2030 m. aplinkosaugines inovacijas diegusių įmonių skaičius išaugs iki 35,5 proc.“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Platformos įgyvendinimą koordinuos Inovacijų agentūra, o kurs projekto partneriai – Lietuvoje veikiantys Europos skaitmeniniai inovacijų centrai.

Numatyta, kad „Industry 4.0 Lab“ infrastruktūrai sukurti bus skiriamas iki 1 mln. eurų finansavimas, o konsultacinei veiklai pramonės sektoriui vykdyti – ne mažiau kaip 2,5 mln. eurų finansavimas.

„Ši platforma apims tiek infrastruktūros kūrimo, tiek ir konsultavimo paslaugas. Sukurta infrastruktūra užtikrins viešą į žiedinės ekonomikos technologinius sprendimus orientuotą virtualių gamybinių linijų demonstravimą. Konsultavimo paslaugos sudarys galimybę Lietuvos pramonės įmonėms greičiau diegti jas transformuojančias ir klimato kaitą mažinančias technologijas. Be to, konsultacijų metu bus rengiami inovacijų auditai ir teikiamos skaitmeninių inovacijų diegimo rekomendacijos“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Europos skaitmeniniai inovacijų centrai atliks pagrindinį vaidmenį įgyvendinant „Skaitmeninės Europos“ programą: skatins dirbtinio intelekto ir didelio našumo kompiuterių taikymą, užtikrins kibernetinį saugumą, taip pat spartins kitų pramonės skaitmeninimo technologijų diegimą, ypač MVĮ bei Europos viešojo sektoriaus organizacijose.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos įgyvendins priemones, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė įgyvendinama pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, kurį finansuoja Europos Sąjungos priemonė „NextGenerationEU“.