BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: pratęsiamas terminas teikti paraiškas įmonių energiniam efektyvumui didinti

Data

2023 01 03

Įvertinimas
0
windmill-g0ca366116_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki sausio 30 dienos pratęsė terminą teikti paraiškas investiciniams verslo projektams, kurie orientuoti į pramonės energijos vartojimo efektyvumą didinančių gamybos technologijų diegimą.  

Iš Modernizavimo fondo lėšų finansavimas skiriamas apdirbamosios pramonės įmonėms, kurios dalyvauja apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje.

„Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuota energetinė krizė Europoje, kiti veiksniai akivaizdžiai parodė, kaip svarbu kuo greičiau ir sklandžiau pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos. Mūsų pramonei gyvybiškai svarbu būti atspariai energijos kainų svyravimams, todėl siekiame padėti pramonei sparčiau  padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir pratęsėme paraiškų priėmimo terminą – šiuo metu bendra gautų paraiškų suma sudaro beveik 13 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.  

Energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti pramonės įmonėse numatyta paskirstyti 30 mln. eurų. Maksimalus subsidijos dydis – 10 mln. eurų. Finansuojama iki 30 proc. išlaidų didelėms pramonės įmonėms, o mažesnėms įmonėms šis intensyvumas gali būti didinamas 10 procentinių punktų. 

Šiems projektams numatytos lėšos yra dalis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos suplanuoto 1 mlrd. eurų priemonių paketo šalies ekonomikai stiprinti.

Paraiškas iki 2023 m. sausio 30 d. priima ir projektus administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra. Visa informacija apie pratęstą kvietimą skelbiama čia. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos ekonomikai stiprinti yra suplanavusi beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų – apie 170 mln. eurų – bus skirta įvairiems investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius išteklius, atsisakant iškastinio kuro naudojimo, veiklai efektyvinti tiek mažoms, tiek vidutinėms ir didelėms įmonėms.