BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: viešam aptarimui pateiktas 77,7 mln. eurų vertės misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų finansavimo sąlygų aprašas

Data

2022 10 19

Įvertinimas
0
Misijos.jpg

Iš ekonomikai numatytų 1 mlrd. eurų misijomis grįstoms mokslo ir inovacijų programoms bus skirta 77,7 mln. eurų. Ruošiantis šio naujo visuomenei svarbių problemų sprendimo finansavimo įrankio startui, viešam aptarimui pateiktas šio projekto finansavimo sąlygų aprašas.

„Rengiamės šio naujo įrankio startui, kuriuo sieksime kryptingai investuoti į mokslą ir inovacijas bei kartu spręsti aktualias visuomenės problemas. Norime kompleksiškai stiprini mūsų šalies mokslo ir verslo partnerystę ir paspartinti inovatyvių paslaugų bei produktų vystymąsi. Projektų atranką ketiname paskelbti dar šiais metais, mūsų tikslas – kad šis procesas vyktų kuo sklandžiau. Verslo ir mokslo atstovai jau dabar gali susipažinti su finansavimo sąlygomis, išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Džiaugiuosi, kad mokslas kartu su verslu sutelks pajėgas spręsti aktualias visuomenei problemas trijose prioritetinėse srityse – inovacijoms sveikatai, klimatui neutraliai Lietuvai ir informacinėms technologijoms. Tikimės, kad šio projekto metu steigiamuose kompetencijų centruose gims mokslo žiniomis grįsti produktai, kurie prisidės prie aukštos pridėtinės vertės kūrimo ir Lietuvos ekonomikos konkurencingumo. Siekiame sudaryti sąlygas konkuruoti globaliai bei sutelkti partnerius spręsti aktualias visuomenės problemas, panaudojant mokslo žinias“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Apraše nustatytos pagrindinės misijų finansavimo sąlygos: tinkamos veiklos, pareiškėjai, partneriai, finansavimo intensyvumas, atsiskaitymo rodikliai ir pan. Pastabas ir komentarus dėl aprašo galima teikti iki spalio 31 dienos čia. Patvirtintu aprašu,  įgyvendindama priemonę, vadovausis viešoji įstaiga Inovacijų agentūra.

Šias misijas Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijuoja kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 77,7 mln. eurų finansavimas iš Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF)  bus paskirstytas trims misijų temoms: saugiai ir įtraukiai e. visuomenei, sumaniai ir klimatui neutraliai Lietuvai bei inovacijoms sveikatai gerinti.

Misijų programų koncepcija remiasi nauja Europos Komisijos praktika nukreipti mokslo ir inovacijų sritį spręsti visuomenės iššūkius. Misijas įgyvendins konkurso būdu atrinkti konsorciumai, sudaryti iš mokslo ir studijų institucijų bei verslo subjektų. Į konsorciumus galės įsitraukti ir kiti dalyviai, pavyzdžiui, nevyriausybinės organizacijos, verslo asociacijos.

Pagal misijų programas bus skatinami bendri mokslo ir verslo projektai, plėtojamos ar komercinamos startuolių ir verslo idėjos, atliekami moksliniai tyrimai, tobulinami įgūdžiai, užpildomos esamos paslaugų ir infrastruktūros spragos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai. Projektai turės būti įgyvendinti per trejus metus.

Viešoji įstaiga Inovacijų agentūra bus atsakinga už verslo ir mokslo konsorciumų sutelkimą, geriausių ir perspektyviausių konsorciumų atranką bei viso misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų projekto įgyvendinimo kuravimą. Inovacijų agentūra po projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo nustatys misijas įgyvendinsiančių konsorciumų atrankos taisykles, kuriomis vadovausis atrinkdama konsorciumus. Taisyklėse bus nustatyti konsorciumų atrankos ir veiklų vertinimo kriterijai, konsorciumų įsipareigojimai ir pan.