BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: paskelbtas kvietimas sukurti elektroninių sąskaitų faktūrų mainų įrankį

Data

2022 11 08

Įvertinimas
0
pexels-marek-levak-2265488.jpg

Iš ekonomikai numatytų 1 mlrd. eurų Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia teikti projektų įgyvendinimo planus sukurti elektroninių sąskaitų faktūrų mainų įrankį.

„Šio technologinio sprendimo sukūrimas leis plačiu mastu siųsti, gauti ir apdoroti elektronines sąskaitas faktūras pagal Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartą. Priemonė bus ne tik nemokama ir patogiai prieinama bei įsidiegiama į įmonių apskaitos sistemas, bet ir padės įgyvendinti sklandų ir harmoningą įmonių keitimąsi europinį standartą atitinkančiomis elektroninėmis sąskaitomis faktūromis“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šiam elektroninių sąskaitų faktūrų mainų įrankio  sukūrimui numatyta skirti 628 tūkst. eurų, bus finansuojama iki 100 proc. visų projekto išlaidų. Projekto veiklos turi būti įgyvendintos iki 2023 m. rugsėjo 1 d., o projekto vykdytojas turės užtikrinti šio technologinio sprendimo priežiūros darbus 2 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos.

Sukurtas informacinis technologinis sprendimas bus nemokamai prieinamas verslui ne mažiau kaip 5 metus.

Visos priemonės sąlygos skelbiamos čia. Projektų įgyvendinimo planus iki š. m. gruodžio 9 dienos priima Centrinė projektų valdymo agentūra.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 metų pabaigos planuoja pradėti taikyti priemones, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų 320 mln. eurų numatyta valstybės ir verslo skaitmeninimui. Didžioji dalis lėšų bus skirtos efektyviam valstybės informacinių išteklių valdymui ir paslaugų skaitmeninimui, duomenų  valdymo reformai, inovatyviems technologiniams sprendimams kurti.