BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


91 Lietuvos įmonė pasidalino beveik pusę milijardo litų

Data

2010 12 30

Įvertinimas
0

91 šalies gamybos įmonei skirta beveik pusės milijardo litų suma įmonių technologijų modernizavimui ir gamybos linijų atnaujinimui. Tokia galimybė buvo sudaryta Ūkio ministerijai paskelbus du kvietimus teikti paraiškas pagal Europos Sąjungos (ES) paramos priemonę „Lyderis LT“.

„Lyderis“ buvo viena aktualiausių ES paramos priemonių ir ją įgyvendinome su kaupu. Verslui paskirstėme netgi daugiau lėšų, nei buvo numatyta pradžioje. O kadangi priemonė sulaukė didelio susidomėjimo ir ne visoms teigiamai įvertintoms paraiškoms užteko lėšų, dalis jų buvo įtrauktos į rezervinių projektų sąrašą“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Priemonei „Lyderis LT“ skirtos lėšos yra išnaudotos, o priemonės rezervinio sąrašo galiojimo laikas baigsis 2010 m. gruodžio 31 d. 2011 metais verslas galės naudotis kitomis ES paramos priemonėmis.

Ūkio ministro įsakymais 110 projektų, kuriuos įgyvendina 91 įmonė pagal priemonę „Lyderis LT“ skirta 438,38 mln. Lt ES paramos. 90 projektų vykdo mažos ir vidutinės įmonės, 20 projektų – didelės šalies įmonės.

Priemone „Lyderis LT“ skiriamos paramos tikslas – paskatinti įmones įsigyti naujas gamybos technologines linijas arba modernizuoti esamas gamybos technologines linijas ir taip sudaryti palankias sąlygas įmonių darbo našumui ir eksportui didinti, kuriant aukštesnės pridėtinės vertės produktus.

Pagal šią priemonę finansuojamos veiklos, susijusios su naujų gamybos technologinių linijų įsigijimu ir įdiegimu, esamų gamybos technologinių linijų modernizavimu, įmonės vidinių inžinerinių tinklų, kurių reikia naujoms gamybos technologinėms linijoms diegti ar esamoms modernizuoti, įrengimu.