BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė Joniškyje pristatys verslo finansavimo galimybes

Data

2022 08 16

Įvertinimas
1
laptop-3196481_960_720.jpg

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei viceministras Vincas Jurgutis Joniškyje vietos verslininkams ir valdžios atstovams pristato pagalbos priemones verslui ir finansavimo galimybes. Taip pat vizito metu bus aptartos rajone vykdomos privačios verslo investicijos ir iniciatyvos.

„Nors šalies verslas gan sėkmingai atlaiko pastaraisiais metais kylančius iššūkius, esame pasirengę padėti pokyčių siekiančioms ir persitvarkančioms įmonėms. Jau rudenį Lietuvos verslai galės pradėti naudotis naujo etapo Europos Sąjungos (ES) paramos fondų priemonėmis. Iš viso keleriems artimiausiems metams tam turime beveik 1 mlrd. eurų. Daug investicijų bus skirta įmonių modernizavimui, skaitmeninimui, darbuotojų įgūdžių tobulinimui, energijos efektyvumo didinimui. Tai turėtų tapti nauju postūmiu verslui tapti modernesniam ir auginti veiklos efektyvumą“, – sako A. Armonaitė.

Susitikimų metu bus pristatoma ne tik būsima ES fondų parama, bet ir INVEGOS administruojamos paramos priemonės, kuriomis  verslas gali naudotis jau dabar. Per pirmąjį 2022 m. pusmetį INVEGA skyrė beveik 160 mln. Eur finansavimą bei parėmė daugiau kaip 2500 Lietuvos verslų.

Pasak A. Armonaitės, parama pasinaudoti galėtų kur kas daugiau įmonių, todėl priemonės išsamiau pristatomos mažesniuose miestuose veikiančio verslo atstovams, kad jie būtų aktyvesni.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolat vertina situaciją, kad padėtų verslui spręsti šiandien kylančius globalius iššūkius. Šiuo metu rengiama nauja pagalbos priemonė, skirta ekonomikai remti reaguojant į karo Ukrainoje sukeltą krizę. Esant būtinybei, ministerija yra pasirengusi parengti ir kitas naujas paramos verslui priemones.

Darbo vizito metu A. Armonaitė ir V. Jurgutis susitiks su Joniškio rajono savivaldybės administracija, vietos verslo atstovais, bendrovės „Biometana“ vadovybe ir apsilankys kogeneracinėje jėgainėje. Pokalbių metu taip pat bus aptarti investicijų ir talentų pritraukimo, eksporto skatinimo, verslo aplinkos gerinimo klausimai.