BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Klaipėdoje už 50 mln. eurų bus kuriamas Pramonės inovacijų parkas“

Data

2021 11 30

Įvertinimas
0
vmg-technics-rd-park-87938653.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija su tarptautine investicine VMG grupės įmone „VMG Technics“ pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį.  Ši įmonė Klaipėdoje kuria Pramonės inovacijų parką, į kurį investuos iki 50 mln. eurų ir sukurs apie 150 naujų darbo vietų.

Tai jau trečiasis Lietuvoje investicijų projektas, kuriam suteiktas stambaus projekto statusas. Jis bus įgyvendinamas pasinaudojus ministerijos inicijuota žaliojo koridoriaus iniciatyva stambiems investuotojams.

„Ši investicija yra reikšminga tiek Klaipėdos regionui, tiek visai Lietuva – pramonės parkas pretenduoja tapti moderniausias Baltijos šalyse, todėl neabejotinai prisidės prie šalies konkurencingumo didinimo, skatins verslo ir mokslo  bendradarbiavimą ir leis kurti naujas aukštos pridėtinės vertės darbo vietas“,  – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Naujojo projekto tikslas – įkurti inovatyvų technologijų parką „VMG Technics R&D Park“ , kuriame bus kuriami ir diegiami pramonės automatizavimo ir robotizavimo sprendimai ir su jais susijusios paslaugos. Čia taip pat planuojama įkurti mokymo erdvę, kurioje veiks pramonės inovacijų laboratorija ir bus ugdomi nauji specialistai. Šią veiklą planuojama vykdyti bendradarbiaujant su šalies aukštojo ir profesinio mokymo įstaigomis. Pramonės inovacijų parkas statomas Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius–Klaipėda.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. pradėtas taikyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas žaliojo koridoriaus reguliavimas sudaro palankesnes sąlygas Lietuvoje įgyvendinti stambius investicinius projektus: numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms.

Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau yra patenkinusi paraiškas dėl 6 stambių projektų, kurių planuojamų investicijų bendra suma siekia 386 mln. eurų. Įgyvendinus šiuos projektus, turėtų atsirasti daugiau kaip 1800 naujų darbo vietų.

Žaliojo koridoriaus iniciatyva numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. eurų (Vilniuje – 30 mln. eurų) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas stambaus investicinio projekto statusas, leidžiantis kur kas lengviau ir greičiau įsikurti. Kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas. 

Žaliąjį koridorių stambiems projektams Investuotojų forumas („Baltic Investors Forum“) pripažino geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti.