BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė kviečia Lietuvos ir Belgijos verslus aktyviau investuoti į energetiką

Data

2022 10 25

Įvertinimas
0
belgium-4204748_1280.jpg

Lietuvos ir Belgijos ekonominiai santykiai turėtų tapti dar aktyvesni, o abiejų šalių verslininkai galėtų tikėtis sėkmės bendradarbiaudami biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos ir kitų inovatyvių verslų srityje. Taip teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, antradienį Vilniuje atidarydama Lietuvos ir Belgijos verslo forumą.  

Šis verslo forumas Vilniuje surengtas Lietuvos ir Belgijos diplomatinių santykių užmezgimo šimtmečio jubiliejaus proga. Jame dalyvavo Belgijos karalius Filipas, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei Belgijos ir Lietuvos verslo, įvairių valdžios institucijų atstovai ir vadovai. 

„Europą pastaruoju metu krečia pačios įvairiausios krizės, Rusijos agresija prieš Ukrainą ir iš to kylantys energetiniai trikdžiai. Tai galimybė mums visiems permąstyti ir pakeisti Europos energetinę politiką, skirti gerokai daugiau dėmesio atsinaujinantiems energijos ištekliams, alternatyvioms kuro rūšims“, – kreipdamasi į forumo dalyvius kalbėjo ministrė.

A. Armonaitė pabrėžė, kad kiekviena krizė atneša ne tik išbandymų, bet ir galimybę dar labiau sutvirtinti ryšius su tas pačias vertybes išpažįstančiais draugais. Liberali demokratija, pagarba privačiai nuosavybei, rinkos ekonomikai, žmogaus teisėms – tai vertybės, kurios vienija Lietuvos ir Belgijos žmones bei verslus. 

Lietuva Belgiją visuomet laikė viena iš prioritetinių rinkų lietuviškų prekių eksportui ir atvykstamajam turizmui. Prekyba tarp abiejų šalių praėjusiais metais siekė 1,6 mlrd. eurų ir, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo beveik penktadaliu. Belgijos verslai mūsų šalyje yra investavę kiek daugiau kaip 200 mln. eurų.  

Lietuva siekia aktyvinti abiejų šalių įmonių kooperaciją biotechnologijų, lazerių, atsinaujinančios energetikos, finansinių technologijų ir kitų aukštųjų technologijų verslų srityse.  

„Lietuva yra moderni, progresyvi ir ambicinga šalis, pastaraisiais nestabiliais metais demonstruojanti gerus ekonominius rezultatus ir atsparumą“, – pabrėžė A. Armonaitė.  

Ekonominio bendradarbiavimo projektus ministrė A. Armonaitė antradienį aptars susitikime su Flandrijos ministru pirmininku Janu Jambonu. Ji taip pat supažindins Belgijos karališkąją šeimą su Lietuvos mokslo pasiekimais Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke.