BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Lietuva Izraeliui turi daug pasiūlymų aukštųjų technologijų srityje“

Data

2022 03 30

Įvertinimas
0
biotech.jpg

Su Izraelio verslininkais susitikusi Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pakvietė šios šalies įmones aktyvesniam bendradarbiavimui aukštųjų technologijų verslo srityje.

„Turime didžiulį potencialą plėsti ekonominę partnerystę su Izraeliu, kuri yra viena inovatyviausių ir pažangiausių valstybių pasaulyje. Izraelio ekonomikos pagrindą sudaro aukštosios technologijos, o Lietuva turi daug ką pasiūlyti šioje srityje, pradedant biotechnologijomis, lazeriais ir baigiant kibernetinio saugumo, kosmoso ir gynybos sičių technologijomis“,  – sako A. Armonaitė.

Vizito metu A. Armonaitė susitiko su didžiausio Izraelio aviacijos ir kosmoso gamintojo „Israel Aerospace Industries“, gynybos pramonės įmonės „SK Group", geriamojo vandens prietaisų gamybos „Watergen“ vadovybe bei kitais Izraelio verslininkais ir potencialiais investuotojais, kuriems pristatė Lietuvos investicinį klimatą ir aptarė galimybes skatinti verslo ryšius. Pasak ministrės, Lietuvoje veikia keletas pasaulyje žinomų Izraelio įmonių finansinių, kibernetinių technologijų ir kituose sektoriuose, šalis yra suinteresuota pritraukti kur kas daugiau novatoriškų įmonių. Tam galėtų padėti abiejų šalių investicijų agentūrų bendradarbiavimas. „Watergen“, kurios sukurti aparatai išgauna geriamąjį vandenį iš oro, norėtų vystyti gamybą Europos Sąjungoje. Ministrė pakvietė verslininkus įsikurti Lietuvoje.  

A. Armonaitės teigimu, Lietuva turi puikų potencialą kosmoso pramonėje – Lietuvoje sukurti sprendimai jai taikomi globaliu mastu, o daugelis Lietuvos įmonių jau dirba su NASA, Europos kosmoso agentūra ir kitomis su kosmoso sritimi susijusiomis organizacijomis. Lietuva ypač stipti mažųjų palydovų, optoelektronikos technologijų srityse ir norėtų užmegzti bendradarbiavimą su Izraelio gynybos pramonės įmonėmis, tyrimų centrais.

Taip pat ministrė didžiules bendradarbiavimo galimybes mato lazerių sektoriuje – tai pagrindinė Lietuvos aukštųjų technologijų pramonės šaka, kurioje Lietuva demonstruoja didžiulius laimėjimus – kasmet augina pardavimą ir į užsienio šalis eksportuoja 90 proc. produkcijos. Lazerių gaminius Lietuva eksportuoja į daugiau nei  100 pasaulio šalių, įskaitant pagrindines laboratorijas ir tyrimų centrus ES, JAV ir Japonijoje. Lietuva daug ką gali pasiūlyti gyvybės mokslų srityje, kuri yra vienas sparčiausiai besivystančių Lietuvos pramonės sektorių.  

Glaudesnės bendradarbiavimo iniciatyvos buvo aptartos ir ministrės susitikime su Palestinos ekonomikos ministru Khalidu Osaily. A. Armonaitė pažymėjo, kad Lietuva suinteresuota stiprinti ekonominį bendradarbiavimą su Palestina įvairių sektorių, ypač informacinių ir ryšių technologijų, fintech, inovacijų ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

Dvišalė Lietuvos ir Izraelio prekyba praėjusiais metais sudarė 101 mln. eurų – eksportas 75 mln. eurų, importas 27 mln. eurų. Tiesioginės Izraelio investicijos Lietuvoje siekia beveik 60 mln. eurų.