BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Lietuva Sakartvelui gali padėti plačiau atverti Europos Sąjungos rinką“

Data

2023 02 03

Įvertinimas
0
pasira6ymas.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, šiandien susitikusi su Sakartvelo ekonomikos ir darnios plėtros ministru, vicepremjeru Levanu Davitašvili, pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai remia Sakartvelo europinės ir transatlantinės integracijos pastangas. Ministrės teigimu, palanki mūsų šalies investicinė ir verslo aplinka gali padėti Sakartvelo startuoliams ir verslams plačiau atverti Europos Sąjungos rinką.

Šiandien įvykusiame Lietuvos ir Sakartvelo tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdyje buvo pabrėžta, kad tai puiki proga peržiūrėti dvišalę darbotvarkę ir ieškoti naujų bendradarbiavimo sričių.

„Nors Lietuvą ir Sakartvelą skiria apie 3000 kilometrų, esame tautos, vertinančios laisvę ir drąsiai už ją kovojančios. Mūsų šalių potencialas didžiulis, todėl turėtume stengtis dar tvirčiau sujungti ir stiprinti savo ekonomikas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Ji pabrėžė, kad Lietuva atvira bendradarbiavimui inovacijų, skaitmeninimo, aukštųjų technologijų ir kitose srityse, kurios yra svarbios kiekvienos šalies ekonominiam ir socialiniam vystymuisi. Tai skatina valdžios skaidrumą, inovatyvių sprendimų viešajame sektoriuje diegimą ir mažina biurokratinę naštą.

Pasak ministrės, dėl savo politinio ir ekonominio stabilumo, narystės Europos Sąjungoje ir euro zonoje bei eksportuojančioms Sakartvelo įmonėms palankios verslo ir reguliavimo aplinkos Lietuva galėtų tapti veiklai vykdyti patrauklia vieta – tai suteiktų prieigą prie daugiau nei 500 mln. gyventojų turinčios Europos Sąjungos rinkos.  

Lietuvoje nuosekliai plečiamos skaitmeninės paslaugos, įsikuria daug tarptautinių paslaugų centrų ir tai gali sukurti pridėtinę vertę į eksporto rinkas orientuotam Sakartvelo verslui.

Lietuva siūlo patrauklias sąlygas inovatyviems Sakartvelo startuoliams augti, susitikti su  potencialiais partneriais, technologijų talentais ir tapti europinės startuolių bendruomenės dalimi.

Pasak A. Armonaitės, taip pat turėtume didinti informuotumą apie mūsų šalių potencialą rengdami dvišales prekybos misijas, verslo forumus ir susitikimus, taip pat dalyvaudami specializuotose parodose ir mugėse, dalindamiesi prekybos bei verslumo srities patirtimi ir informacija. Posėdyje buvo aptarta ir dvišalio turizmo skatinimo svarba. 

2022 m. sausio–lapkričio mėn., palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, dvišalės prekybos apyvarta su Sakartvelu išaugo beveik 49 proc. ir sudarė apie 116 mln. eurų. Tiesioginės Sakartvelo investicijos Lietuvoje siekia apie 9,4 mln. eurų.  

Dabartinį prekybos mastą galėtų padidinti ir prekių, kuriomis prekiaujama tarp dviejų šalių, asortimento išplėtimas. Pavyzdžiui, Lietuva yra pasirengusi Sakartvelo rinkai pasiūlyti platų lietuviškų produktų asortimentą: mėsos ir pieno gaminių, konditerijos gaminių, grūdų gaminių, alaus, gyvulių pašarams naudojamų preparatų ir kitų žemės ūkio produktų.