BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Lietuva turi būti atvira inovatyvioms ekonomikos formoms“

Data

2021 04 06

Įvertinimas
0
global.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė prestižiniame Pasaulio technologijų valdymo lyderių susirinkime akcentavo Lietuvos lyderystę fintech srityje. Nors Lietuvos proveržis fintech sektoriuje leidžia mums konkuruoti globalioje finansinių paslaugų rinkoje ir yra svarbus ekonomikos augimo variklis, tačiau, pasak ministrės, turime ir toliau būti atviri inovatyvioms ekonomikos formoms.

„Lietuva turi nemiegoti ant laurų ir pritraukti decentralizuotų finansų sektorių, ieškoti naujų galimybių tokiose progresyviose srityse kaip wealthtech. Finansinių technologijų ekosistema skatina būti lankstesnį ir viešąjį sektorių. Todėl svarbu, kad Vyriausybė ir Lietuvos bankas būtų atviri pokalbiams su inovatyvių finansinių sektorių atstovais, konsultuotųsi ir kartu kurtų bendradarbiavimo platformas. Laimės tos vyriausybės, kurios pasitelks technologinę transformaciją, o ne bijos jos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Lietuva laikoma ketvirtu geriausiu fintech centru pasaulyje ir užima pirmą vietą Europos Sąjungoje pagal išduotų licencijų skaičių. Nepaisant pandemijos, 2020-aisiais Lietuvos fintech sektorius augo. Metų pabaigoje šiame sektoriuje dirbo apie 4000 žmonių – 18 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Pernai Lietuva pritraukė tokius tarptautinius žaidėjus kaip „Mambu“, „Curve“, „Stanhope Financial“, o vietiniai startuoliai, pavyzdžiui, „Transfergo“, „Paysolut“, „Ondato“, sėkmingai augo.

Per pastaruosius penkerius metus fintech startuolių skaičius išaugo penkis kartus, o mūsų šalyje įsikūrė tokios pasaulyje žinomos įmonės kaip „Revolut“, „Shift4Payments“, „Revel Systems“ ir kitos.

Elitinis Pasaulio ekonomikos forumas technologijų lyderių susitikimą organizuoja pirmą kartą. A. Armonaitė – vienintelė pakviesta dalyvauti Lietuvos Vyriausybės atstovė. Susitikimo metu ekonomikos ir inovacijų ministrė su žinoma žurnaliste Angie Lau ir kriptofinansų pionierės platformos „MakerDAO“ įkūrėju Rune Christensenu dalyvavo diskusijoje apie „blockchain“ principu pagrįstų finansavimo formų ekosistemos augimą.