BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Lietuva turi stiprinti šalies gynybos pramonę“

Data

2022 10 14

Įvertinimas
0
service-g7c4de1bf7_1920.jpg

Ukrainos gynybai naudojamą įrangą gaminančioje Lietuvos įmonėje „NT Service“ penktadienį apsilankiusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė būtinybę stiprinti Lietuvos gynybos pramonę, nes įvairių karinių gaminių paklausa dėl Rusijos agresijos bus vis didesnė. 

„Augant Ukrainai tiekiamos ginkluotės paklausai labai svarbus tampa ir Lietuvos indėlis į Ukrainos gynybą. Lietuviški bendrovės „NT Service“ gaminami priešdroniniai šautuvai yra labai laukiami Ukrainos karių. Tai yra labai geras Lietuvos gamintojų įvertinimas“, – sakė ministrė A. Armonaitė.

Telekomunikacijų, visuomenės saugumo ir gynybos pramonėje su viešuoju ir privačiu sektoriumi dirbanti „NT Service“  gamina šiuolaikinius nešiojamus radioelektronikos kompleksus, kurie padeda blokuoti bepiločių skraidyklių (dronų) valdymą, navigaciją ir vaizdo perdavimą. Ukrainos kariai šią įrangą naudoja prieš Rusijos dronus. Priešdroninę įrangą įmonė eksportuoja į daugiau kaip 10 užsienio šalių. Ji yra įtraukta į jungtinį NATO katalogą NMCRL.

Pasak A. Armonaitės, karas Ukrainoje parodė, kad Lietuvai yra labai svarbu šalyje visokeriopai skatinti ir plėtoti gynybos pramonę. Tai didina šalies gynybinį pajėgumą, konkurencingumą ir sukuria aukštos pridėtinės vertės produktus bei naujas darbo vietas.

„Džiugu, kad atsiranda tokių įmonių, kurios Lietuvoje imasi kurti gynybai skirtą efektyvią įrangą, kuri jau padėjo mūsų pasieniečiams Baltarusijos režimo organizuotos hibridinės emigrantų atakos prieš Lietuvą metu. O dabar ši lietuviška įranga padeda Ukrainos kariams kovoti su priešų bepilotėmis skraidyklėmis – sutrikdo ir blokuoja jų valdymą. Tai geras pavyzdys, kaip galima ieškoti ir atrasti naujų verslo nišų, ir mes pasirengę visokeriopai tai skatinti“, – sako A. Armonaitė.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės tarptautinį konkurencingumą didintų konkurencingų, gynybai ir saugumui skirtų produktų ir technologijų kūrimas, gamyba bei eksportas. Tai leistų integruotis į ES ir NATO valstybių narių gynybos ir saugumo pramonės pridėtinės vertės grandines.

Rugsėjį Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš Krašto apsaugos ministerijos perėmė Gynybos investicijų fondą, per kurį bus skatinama eksperimentinė plėtra ir inovacijų veiklos gynybos ir saugumo srityje bei įgyvendinama finansinė priemonė „MILInvest“.  Ši rizikos kapitalo priemonė leis technologiškai inovatyvioms jaunoms įmonėms, veikiančioms gynybos ir saugumo srityje, pritraukti privačių lėšų ir užsitikrinti reikalingą finansavimą.

2022 m. birželį Paryžiuje vyko didžiausia Europoje gynybos ir saugumo pramonės paroda „Eurosatory 2022”. Joje pirmą kartą Lietuva turėjo nacionalinį stendą, kurį finansavo Krašto apsaugos ministerija kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Parodoje 11 Lietuvos įmonių, tarp jų ir „NT Service“, pristatė savo vystomus naujausius gynybos produktus, vyko dvišaliai susitikimai su gynybos įmonių atstovais iš Prancūzijos, JAV, Vokietijos, Turkijos, Čekijos, Švedijos ir kitų šalių.