BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Lietuvos verslai norėtų dirbti su Lenkijos gynybos pramonės sektoriumi“

Data

2022 09 16

Įvertinimas
3
3.JPG

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį Vilniuje su Lenkijos ekonominės plėtros ir technologijų ministru Waldemaru Buda aparė, kaip gilinti bendradarbiavimą gynybos ir energetikos sektoriuose, kad šalys kartu efektyviai spręstų dėl Rusijos karo Ukrainoje kylančius iššūkius.

„Lenkija visada buvo ir bus svarbi mūsų prekybos partnerė.  Tokie susitikimai suteikia dar didesnį postūmį abipusiai naudingam bendravimui, ypatingai sprendžiant šiandien mūsų ekonomikoms kylančius iššūkius,“ – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.   

Pasak ministrės, Lietuva ir Lenkija turėtų glaudžiai bendradarbiauti Europos Sąjungos teisėkūros veikloje ir kartu siekti, kad ES teisės aktai prisidėtų prie ES priklausomybės nuo trečiųjų šalių mažinimo bei padėtų būti atsparesniems.  

A.Armonaitė kolegai iš Lenkijos pristatė kartu su Finansų ministerija ruošiamą mokesčių atidėjimą Lietuvos įmonėmis, kurios yra energetiškai intensyvios ir daugiau nei 10 proc. jų kaštų sudaro išlaidos energetikai.   

Ministrė pabrėžia, kad stiprėja Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas karinėje srityje. Mūsų šalies įmonės siekia dar geriau susipažinti su Lenkijos gynybos sektoriaus poreikiais, identifikuoti bendradarbiavimo galimybes bei dalyvauti bendruose ES lėšomis finansuojamuose projektuose kuriant inovatyvias gynybos sektoriaus technologijas.  

Dvišalė Lietuvos ir Lenkijos prekybos apyvarta pernai siekė 7,3 mlrd.  eurų, tiesioginės Lenkijos investicijos mūsų šalyje siekia 1,2 mlrd. eurų ir pagal šį rodiklį Lenkija yra 7 didžiausia investuotoja Lietuvoje.   

Pirmąjį šių metų pusmetį Lenkija užėmė 1 vietą pagal prekybos prekėmis apyvartą, 2 – pagal eksportą ir lietuviškos kilmės prekių eksportą ir 1 – pagal importą.