BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Priklausomybė nuo importo iš trečiųjų šalių yra prabanga, kurios negalime sau leisti“

Data

2022 02 01

Įvertinimas
0
container-4203677_1280.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Prancūzijoje antradienį dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje, kuriame daugiausia dėmesio buvo skiriama ES strateginės priklausomybės nuo Kinijos ir kitų trečiųjų šalių pramonės srityje mažinimui.   

„Pastarieji metai aiškiai parodė, kad pernelyg didelė priklausomybė nuo importo iš trečiųjų šalių yra prabanga, kurios negalime sau leisti.  Europos pramonės suverenumas yra gyvybiškai svarbus, tai įrodė ir pastaruoju metu prieš Lietuvą Kinijos naudojamos tarptautinės prekybos ribojimo priemonės.  Todėl visa Europa pirmiausia turi sutelkti dėmesį į vietos gamybos pajėgumus, diversifikuoti rinkas ir  plėsti ekonominių partnerių ratą“, – sako A. Armonaitė.  

Ministrė pabrėžia, kad Europos gamybos potencialas nėra išnaudotas, o tai padaryti leistų investicijos į pažangias technologijas ir inovacijas, taip pat atsinaujinančių energijos šaltinių skatinimas. Pasak jos, gamybos perkėlimas į Europą iš trečiųjų šalių sumažintų priklausomybę nuo kitų valstybių, sustiprintų ES vidaus rinką, paskatintų ekonomikos augimą.

Pasak A. Armonaitės, taip pat kartu būtina  ieškoti sprendimų, kuo pakeisti šiuo metu naudojamas pagrindines žaliavas. Be to, neutrali klimatui ir žiedinė ekonomika yra tie ateities ekonomikos modeliai, kurie galėtų išspręsti priklausomybės nuo importuojamų žaliavų klausimą.

Ministrė remia ES siekį diversifikuoti importo rinkas, geriau išnaudoti strateginę partnerystę su Kanada ir Ukraina ir apsvarstyti naujas ekonominio bendradarbiavimo galimybes su Afrikos, Indijos, Indonezijos ir Australijos šalimis, kad būtų užtikrintas sklandus svarbiausių žaliavų tiekimas.