BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A.Armonaitė: „Ruošiame naujas pagalbos priemones Ukrainai ir jos gyventojams“

Data

2022 03 17

Įvertinimas
1
ukraine-gb3fa9b71a_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, susitikusi su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Petro Bešta, padėkojo Ukrainos žmonėms už jų ryžtą ginant demokratiją ir laisvę nuo Rusijos agresijos. Susitikimo metu aptarta mūsų šalies teikiama ekonominė pagalba karo niokojamai Ukrainai bei pagalbos priemonės, lengvinančios šios šalies žmonių įsikūrimą ir darbo paiešką Lietuvoje.  

„Tęsime jau pradėtą tiesioginę ir netiesioginę paramą, skirtą kovojantiems mūšio lauke ir tiems, kurie bėgdami nuo karo žiaurumų atvyko į mūsų šalį. Ėmėmės veiksmų, kurie padės ukrainiečiams lengviau įsikurti ir rasti darbą Lietuvoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Ministerija aktyviai dalyvauja kuriant palankesnes sąlygas karo pabėgėliams susirasti darbą Lietuvoje, naikinant įvairius ribojimus, kurie anksčiau buvo taikomi ne Europos Sąjungos šalių piliečiams. 

Viena naujausių iniciatyvų – su Finansų ministerija derinama galimybė Ukrainos piliečiams dirbti nuotoliniu būdu iš Lietuvos, jei tik yra tokia galimybė, ir toliau mokėti mokesčius savo tėvynėje.   

Seimas artimiausiu metu taip pat svarstys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą pasiūlymą kompensuoti trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų persikėlimo į Lietuvą išlaidas. Šia galimybe galėtų naudotis ir Ukrainos piliečiai.  

Vienkartinė kompensacija atvykstančiam darbuotojui sudarytų apie 3 tūkst. eurų, o įmonėms būtų padengiamos darbuotojų paieškos užsienyje išlaidos – iki 5,2 tūkst. eurų.  

Anot ministrės, labai svarbu tai, kad grėsmės akivaizdoje visos valdžios institucijos ėmėsi skubių ir realių veiksmų siekdamos palengvinti nuo karo bėgančių žmonių dalią. Tai leido operatyviai supaprastinti Ukrainos piliečių atvykimo, įsikūrimo bei įsidarbinimo procedūras.