BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė Šiauliuose pristatys paramos priemones verslams skatinti

Data

2023 01 05

Įvertinimas
1
saulio-paminklas-5176b555370d1.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį lankysis Šiauliuose, kur verslininkams pristatys verslo skatinimo priemones, susitiks su šio miesto prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovais, aplankys keletą įmonių.  

„Naujas Lietuvos ekonomikos raidos etapas yra paremtas kur kas didesniu aukštos vertės produktų eksportu, inovacijų plėtra, aktyvesniu mokslo ir verslo bendradarbiavimu, verslo skaitmeninimu. Norime sukurti naują, dar didesnį impulsą ekonomikos augimui ir tam parengėme naujų efektyvių priemonių. Norime, kad regionų verslai jomis aktyviai naudotųsi“, – sako A. Armonaitė. 

Ministerija praėjusių metų rugsėjį paskelbė apie 1 mlrd. eurų investicijų planą, skirtą Lietuvos ekonomikos augimui skatinti. Iš 1 mlrd. eurų iki 2023 m. pabaigos bus paskelbta kvietimų už 365 mln. eurų verslo inovacijoms ir investicijoms, už 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmeninimui, už 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai. 

„Norime paraginti Šiaulių verslo atstovus susipažinti su šiuo planu ir naudotis jame numatytomis investicijomis. Jos skirtos verslo ilgaamžiškumui ir ekonominiam stabilumui užtikrinti“, – sako ministrė. 

Vizito metu ministrė apsilankys ir Šiaulių bendrovėje „Kalvis“, kurios darbuotojai iš senų automobilių ratlankių neatlygintinai gamina krosneles karo siaubus išgyvenantiems ukrainiečiams, kurie dėl Rusijos atakų žiemą priversti gyventi be elektros ir šildymo. 

Taip pat numatytas vizitas bendrovėje „Doloop“, kuri beveik 30 metų gėrimų ir maisto gamintojams teikia jiems inovatyvius PET pakuočių sprendimus. 

A. Armonaitė lankysis ir ministerijai pavaldžioje pavojingų atliekų perdirbimo bendrovėje „Toksika“, kuri neseniai paminėjo savo veiklos trisdešimtmetį. 

„Toksikos“ rezultatai pastaruoju metu stabiliai gerėja: pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje pernai buvo sudeginta 10 508 tonų atliekų – tai 11 proc. daugiau nei 2020 metais ir daugiausiai per visą bendrovės veiklos istoriją. Bendrovė 2021 m. gavo 7,85 mln. eurų pardavimo pajamų, uždirbo 1,26 mln. eurų grynojo pelno.