BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė Stokholme aptars karo Ukrainoje iššūkius ES ekonomikai

Data

2023 02 06

Įvertinimas
1
flag-2608475_960_720.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė lankosi Stokholme, kur kartu su kitų Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais aptars žaliosios ir skaitmeninės ekonomikos bei konkurencingumo klausimus. Lietuva siekia užsitikrinti finansavimą prioritetiniams ir didžiausią pridėtinę vertę kuriantiems Lietuvos ekonomikos sektoriams.

„Visa ES rinka susiduria su konkurencingumo iššūkiais, kuriuos sukėlė Rusijos pradėtas karas Ukrainoje ir auganti infliacija. Ypač svarbus visų valstybės narių vaidmuo, kad būtų užtikrintas sklandus pagalbos priemonių verslui įgyvendinimas. ES siūlomos finansinės pagalbos priemonės naudingos, tačiau jos turi būti skirtos ne tik verslo likvidumui užtikrinti, bet ir inovatyvioms technologijoms, tokioms kaip biotechnologijos, švarios technologijos ir puslaidininkiai, stiprinti“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Minėti iššūkiai ir ES priemonės bus aptariami neformalios ES Konkurencingumo tarybos plenarinėje sesijoje. Joje bus akcentuojamas Europos Komisijos vaidmuo ir ES valstybių narių indėlis užtikrinant sklandų šių priemonių įgyvendinimą.

Daug dėmesio bus skiriama ir strateginei partnerystei su trečiosiomis šalimis stiprinti. Lietuvos siekis – laisvoji prekyba ir skaitmeninis bendradarbiavimas su prioritetinėmis šalimis ir regionais.

„Pietryčių Azijos regione giliname bendradarbiavimą didelės pridėtinės vertės sektoriuose, tokiuose kaip elektronika, biotechnologijos, lazeriai ir atsinaujinanti energija. Jau įkūrėme prekybos atstovybę Taipėjuje ir šiame regione išplėtėme komercijos atašė tinklą. Tai rodo, kad Lietuvos siekis diversifikuoti rinkas pasiteisino: prekyba tarp Lietuvos ir Pietryčių Azijos šalių išaugo 60 procentų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Neformalioje ES Konkurencingumo taryboje ministrė A. Armonaitė taip pat dalyvaus teminėje diskusijoje, kurioje bus sprendžiami žaliosios ir skaitmeninės transformacijos klausimai.

Neformali ES Konkurencingumo taryba vyksta Stokholme, nes nuo šių metų pradžios Švedija pradėjo pirmininkauti ES Tarybai. Švedija pirmininkavimo metu akcentuoja Lietuvai svarbius pagalbos Ukrainai, ES energetinio saugumo ir nepriklausomybės užtikrinimo, klimato tikslų įgyvendinimo, ES konkurencingumo stiprinimo bei demokratinių vertybių puoselėjimo klausimus. Todėl glaudus Lietuvos bendradarbiavimas su Švedija padėtų mūsų šaliai lengviau įgyvendinti politiką šiose srityse.

Vizito į Stokholmą metu ministrė susitiko su Švedijos lietuvių bendruomenės ir Lietuvos profesionalų Stokholme klubo atstovais, taip pat sakys kalbą Ukrainai palaikyti skirtame mitinge, susitiks su „Swedbank“ vadovybe.