BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė su Lenkijos ministru aptarė transporto tranzito per Lenkiją užtikrinimo svarbą

Data

2020 12 21

Įvertinimas
0
production-4408573_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šiandien telefonu kalbėjosi su Lenkijos ministro pirmininko pavaduotoju bei plėtros, darbo ir technologijų ministru Jarosławu Gowinu. Pokalbio metu aptarta, kaip esant sudėtingai situacijai dėl koronaviruso Lenkija užtikrintų transporto koridorių – tai yra, kad per Lenkiją galėtų judėti prekės, kurios pasiektų ne tik Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis. 

A. Armonaitė pabrėžė, kad ypač svarbu, jog visi regiono sektoriai ir verslas dabartinėmis aplinkybėmis galėtų kuo sklandžiau tęsti savo veiklą. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė taip pat pristatė Lietuvos įvestus sugriežtintus verslo apribojimus ir planuojamas pagalbos verslui priemones. Lietuva yra suplanavusi du etapus, kurie padėtų sušvelninti antrosios COVID-19 bangos poveikį ekonomikai. Pirmajame etape numatyta skirti 150 mln. eurų subsidijoms, 30 mln. eurų paskoloms, 33,1 mln. eurų verslo paramos priemonėms ir 16,9 mln. eurų įsipareigojimams pagal jau pasirašytas sutartis įvykdyti. Antrasis verslo paramos etapas bus sutelktas į labiausiai nukentėjusias įmones ir tuos sektorius, kurių veikla buvo labiausiai apribota.   

Lenkijos plėtros, darbo ir technologijų ministras informavo, kad Lenkija nuo gruodžio 22 dienos 00 valandos sustabdys skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Susitarta, kad Lenkija ir Lietuva palaikys nuolatinį ryšį. 

A. Armonaitė su Lenkijos kolega taip pat aptarė ateities bendradarbiavimo planus ir susitarė jau metų pradžioje aptarti bendrus Lietuvos ir Lenkijos projektus. 

2019 m. Lenkija buvo trečia didžiausia Lietuvos prekių eksporto rinka, kuriai teko 7,9 proc. (2,33 mlrd. eurų) viso Lietuvos prekių eksporto. Du trečdalius Lietuvos prekių eksporto į Lenkiją 2019 m. sudarė lietuviškos kilmės prekių eksportas, o vieną trečdalį – reeksportas. 2019 m. Lenkija buvo antra didžiausia Lietuvos importo rinka – jai teko 11,9 proc. (3,77 mlrd. eurų) viso Lietuvos prekių importo.