BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė su Sakartvelo vicepremjeru aptars dvišalės prekybos, integracijos į ES klausimus

Data

2023 02 01

Įvertinimas
0
georgia-gd517698b2_1280.png

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su į Lietuvą atvyksiančiu Sakartvelo ekonomikos ir darnios plėtros ministru, vicepremjeru Levanu Davitašvili aptars spartesnės šios šalies integracijos į Europos Sąjungą klausimus bei sritis, kuriose numatoma plėsti dvišalius santykius.  

Ketvirtadienį vakare į Vilnių atskrenda L. Davitašvili vadovaujama delegacija, kuri penktadienį dalyvaus trečiajame Lietuvos ir Sakartvelo tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdyje.  

„Mūsų interesas išlieka toliau aktyviai plėtoti dvišalius ekonominius ryšius. Siekiame, kad Sakartvelas, įtvirtinęs savo kaip suverenios, demokratiškos, atsparios išorės grėsmėms ir vidaus destabilizacijai šalies įvaizdį, kuo greičiau prisijungtų prie Europos Sąjungos bendrijos. Esame pasirengę pasidalinti savo patirtimi –  kaip Lietuvai narystės ES perspektyva tapo papildoma paskata tęsti pradėtas reformas ir padėjo konsoliduoti pastangas siekiant europinės integracijos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Pasak A. Armonaitės, taip pat turėtume didinti informuotumą apie mūsų šalių potencialą rengdami dvišales prekybos misijas, verslo forumus ir susitikimus, taip pat dalyvaudami specializuotose parodose ir mugėse, dalindamiesi patirtimi ir informacija prekybos bei verslumo srityje.

Esamą prekybos apimtį galėtų padidinti ir prekių, kuriomis prekiaujama tarp dviejų šalių, pasiūlos išplėtimas. Pavyzdžiui, Lietuva yra pasirengusi pasiūlyti Sakartvelo rinkai platų lietuviškų produktų asortimentą: mėsos ir pieno gaminius, konditerijos, grūdų gaminius, alų, gyvulių pašarams naudojamus preparatus ir kitus žemės ūkio produktus.

2022 m. sausio–lapkričio mėn., palyginti su 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu, dvišalės prekybos apyvarta su Sakartvelu išaugo beveik 49 proc. ir sudarė apie 116 mln. eurų.