BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Taivano patirtis padės Lietuvai realizuoti ambicingus tikslus puslaidininkių sektoriuje“

Data

2022 03 21

Įvertinimas
1
image00005.jpeg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, susitikusi su Lietuvoje viešinčia Taivano delegacija, pasiūlė svarstyti galimybę steigti bendrą Lietuvos ir Taivano puslaidininkių gamybos centrą bei aptarė kitus bendradarbiavimo klausimus.

„Lietuva turi reikiamas žinias ir specialistus, kad galėtų tapti viena iš lyderiaujančių šalių puslaidininkių sektoriuje. Taivano žinios ir patirtis šioje srityje kaip niekad svarbios ir naudingos. Jau vasarį Lietuvoje buvo atidarytas puslaidininkių ir jų medžiagų mokslo centras. Kitas žingsnis galėtų būti gamybos centro steigimas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė

Pasak ministrės, galėtų būti svarstoma galimybė Taivano korporacijoms, tokioms kaip „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“, „United Microelectronics Corporation“ ir kitoms, investuoti į gamybos centro steigimą Lietuvoje. O plėtojamas abipusis mokslinis bendradarbiavimas užtikrintų aukštą tyrimų ir jų rezultatų komercinimo lygį bendroms Taivano ir Lietuvos įmonėms.

Šių metų pradžioje Taivanas paskelbė apie 1 mlrd. JAV dolerių dydžio paskolų fondo bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams atidarymą. Paskolų fondas galėtų apimti įmones, veikiančias puslaidininkių, biotechnologijų, kosmoso technologijų srityse. Taip pat kiek anksčiau Taivanas įsteigė 200 mln. JAV dolerių fondą, skirtą investicijoms į Lietuvos ir kitų Centrinės Europos pramonę, o lygiai prieš mėnesį Lietuvoje buvo atidarytas Taivano ir Lietuvos puslaidininkių ir jų medžiagų mokslo centras.

Nuo kovo 15 d. Taivane pradėjo veikti išorinio paslaugos teikėjo paslauga ir taivaniečiai jau gali pateikti biometrinius duomenis e. rezidento kortelei gauti. 

Ministrė pasidžiaugė, kad Lietuvoje viešinti Taivano delegacija turės galimybę tiesiogiai susipažinti su Lietuvos mokslo ir verslo potencialu ir spręsti konkrečius klausimus.

Beveik 30 žmonių delegacija, kurioje yra Taivano Užsienio, Ekonomikos, Mokslo ir technologijų bei Švietimo ministerijų pareigūnų bei mokslininkų ir verslininkų, susitiks su Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC), universitetų atstovais, asociacijos „Santakos slėnis“ atstovais, lankysis didžiosiose lazerių, daiktų interneto sprendimų bendrovėse, klasteriuose, inžinerinės pramonės asociacijose ir Seime.