BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė: „Ukrainiečiai galės lengviau susirasti darbą Lietuvoje“

Data

2022 03 01

Įvertinimas
0
ukraine-gc7c2e362c_640.png

Lietuva supaprastino į šalį atvykstančių pabėgėlių iš Ukrainos įsidarbinimo tvarką. Be to, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva pagrindiniai Lietuvos darbo paieškos portalai savo darbo skelbimus nuo šiol filtruos ir pagal tai, ar siūlomas darbas yra tinkamas Lietuvoje apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Reaguodama į karą Ukrainoje ir galimą didelį pabėgėlių skaičių, Lietuva skubiai supaprastino imigracijos į šalį, prieglobsčio prašymo, leidimo gyventi suteikimo ir įsidarbinimo taisykles Ukrainos piliečiams. Iš karto dirbti galės visi asmenys, kurie naudojasi beviziu režimu ar turi vizą, leidimą gyventi arba bus pateikę prašymą gauti prieglobstį Lietuvoje. Daugumą atvykusiųjų į Lietuvą sudaro moterys ir jų vaikai, nes vyrai liko kariauti.

„Dėkoju visiems darbo paieškos portalams, kurie labai greitai atsiliepė į mūsų kvietimą  padėti į Lietuvą atvykusiems žmonėms iš Ukrainos kuo paprasčiau susirasti darbą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Funkcinius pakeitimus jau diegia didžiausi šalies darbo skelbimų portalai „CVonline“, „CVmarket“ ir „CVbankas“, taip pat portalas „Work in Lithuania“, paslaugų centras „International House Vilnius“. Ukrainiečiams skirtus darbo skelbimus taip pat galima rasti Užimtumo tarnybos puslapyje.

Svarbiausią informaciją iš karo zonos atvykstantiems ir darbo ieškantiems ukrainiečiams taip pat galima rasti „International House Vilnius“ interneto puslapyje https://ihvilnius.lt/.