BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitė vizito Izraelyje metu dėmesį skirs investicijoms, inovacijoms ir turizmui

Data

2022 03 28

Įvertinimas
0
international-gcb56c0f73_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį prasidėjusio vizito į Izraelį metu susitikimuose su verslo atstovais ir potencialiais investuotojais daugiausiai dėmesio skirs inovacijų, investicijų pritraukimo ir turizmo projektų vystymui, taip pat domėsis startuolių ekosistemos plėtros, gynybos pramonės ir kitais Lietuvos ekonomikai aktualiais klausimais.

Planuojama, kad A. Armonaitė susitiks su Izraelio ekonomikos ir pramonės ministre Orna Barbivai, Izraelio inovacijų agentūros valdybos pirmininku, apsilankys viename didžiausių startuolių centre, tarptautinėje turizmo parodoje IMTM 2022, keliose įmonėse, kurias pakvies investuoti Lietuvoje. A. Armonaitė su Izraelio turizmo ministru Yoeliu Razvozovu pasirašys bendrą susitarimą dėl aktyvesnio bendradarbiavimo turizmo srityje skatinant abipusio turizmo atsigavimą ir aptars tiesioginių skrydžių tarp mūsų šalių galimybę.

„Izraelis yra svarbus Lietuvos partneris regione, iš kurio turime ko pasimokyti startuolių ekosistemos plėtros, gynybos pramonės, mokslo ir kitose srityse. Turėtume ir toliau aktyvinti dvišalius santykius gyvybės mokslų, kibernetinio saugumo ir kitose aukštųjų technologijų srityse. Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje ypatingą svarbą įgyja Izraelio patirtis sėkmingai įgyvendinant bendrus mokslo ir gynybos pramonės projektus. Todėl matome dar daug erdvės abipusių santykių plėtrai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ministrė pabrėžia, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įgyvendindama inovacijų reformą ir steigdama Inovacijų agentūrą, naudojosi Izraelio inovacijų agentūros rekomendacijomis ir patirtimi.

A. Armonaitė taip pat siūlo ieškoti galimybių pradėti bendrą Izraelio ir Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) programą, kuri abiem šalims būtų naudinga dvišaliu ir tarptautiniu lygiu – pavyzdžiui, padidintų dalyvavimą tokiose programose kaip „Europos horizontas“.

Vizito metu pabrėžiama turizmo svarba. Didžioji dalis Izraelio turistų Lietuvą laiko patrauklia atostogų kryptimi dėl  Lietuvos gamtos ir gerai vertinamų SPA kurortų bei medicininės reabilitacijos įstaigų, taip pat jaučia litvakų nostalgiją ir sentimentus mūsų kraštui. Izraelio gyventojai yra vieni daugiausiai laiko Lietuvoje praleidžiančių turistų: pernai vienas užsienio turistas mūsų šalyje vidutiniškai buvo apsistojęs 2,34 nakvynės, o Izraelio turistas – net 3,8 nakvynės.

Dvišalė Lietuvos ir Izraelio prekyba praėjusiais metais sudarė 101 mln. eurų – eksportas 75 mln. eurų, importas 27 mln. eurų. Tiesioginės Izraelio investicijos Lietuvoje siekia beveik 60 mln. eurų.