BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitės dėmesys Klaipėdoje – ateities verslo perspektyvoms

Data

2022 08 09

Įvertinimas
1
klaipeda-4810375_1280.jpg

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Klaipėdoje susitinka su vietos verslininkais ir valdžios atstovais aptarti uostamiesčio verslo ateities krypčių ir perspektyvų.

„Klaipėdoje veikia stipri pramonė, matome daugybę sėkmingo verslo pavyzdžių, tačiau miestas turi didžiulę erdvę augti. Tam reikia produktyviau išnaudoti geografinę padėtį, kurti stipresnę verslo infrastruktūrą, auginti inovatyvias įmones, pritraukti naujų investicijų ir kurti darbo vietas. Turime rasti būdų pokyčiams, kurie gali lemti naujų verslo krypčių kūrimą ar stiprėjimą, kad Klaipėda taptų modernaus ir inovatyvaus verslo miestu“, – sako A. Armonaitė.

Pasak ministrės, Klaipėda taip pat turi galimybes stiprinti savo pozicijas verslo aptarnavimo paslaugų sektoriuje ir turizmo bei žmonių poilsio srityje. Tai leistų mieste atsirasti daugiau gyvybės, smulkiųjų verslų ir paslaugų. 

Klaipėdoje ministrė dalyvaus diskusijoje „Baltijos jūra įkvepia: kokius verslus auginame Klaipėdoje?“. Čia bus kalbama apie verslo galimybes Klaipėdoje, talentų pritraukimą, inovacijų svarbą.

Ministrė taip pat susitiks su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku, Vakarų laivų gamyklos vadovybe, lankysis Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute, skaitmeninių inovacijų centre.  

Pastaruoju metu uostamiestyje įsikūrė tokios bendradarbystės erdvės, kaip „Lighthouse“, „TechZity“, planuojama tolesnė jų plėtra, kuri turėtų paskatinti startuolių ekosistemos kūrimąsi Klaipėdoje ir  IT bendruomenės augimą.  

Klaipėda vienam gyventojui tenkančiomis tiesioginėmis užsienio investicijomis šiuo metu nežymiai lenkia Kauną, Šiaulius ir Panevėžį.

Klaipėdos apskrityje šių metų pradžioje veikė  daugiau kaip 12,7  tūkst. įmonių – 3,8 proc. daugiau nei 2021 m. Palaipsniui vis daugėja įmonių, registruotų Vilniuje, tačiau Klaipėdoje kuriančių savo padalinius.