BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A. Armonaitės netenkina paramos skirstymo tempai

Data

2021 03 12

Įvertinimas
0
money-2991837_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene. Ministrė pabrėžė, kad nuo pandemijos nukentėjusio verslo netenkina paramos teikimo tempai, susitikimo metu numatyti konkretūs žingsniai, kaip paspartinti paramos teikimą verslui ir mažinti biurokratines kliūtis.  

„Nors verslui jau paskirstyta beveik 25 mln. eurų subsidijų, tačiau mūsų netenkina paramos skirstymo tempai. Su parama verslui susijusios institucijos turi suprasti, kad dabar nėra eilinė pavasario diena, esame sudėtingoje padėtyje, todėl jos turi veikti proaktyviai, rodyti iniciatyvą, ieškoti ir siūlyti geriausius sprendimus. Sprendimai dėl paramos turi būti priimami kas savaitę, mažinamos biurokratinės kliūtys ir formalumai, o įmonėms, kurių veikla karantino metu buvo ribojama, joms priklausančios 500 eurų subsidijos išmokamos nedelsiant“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Taip pat akcentuota, kad būtinas didesnis bendradarbiavimas tarp institucijų –  problemos turi būti identifikuojamos iš anksto, o nepavykstant jų išspręsti savarankiškai, nedelsiant informuojama ministerija, kuri pasiruošusi operatyviai padėti pašalinti iškylančius trikdžius.  

Susitikimo metu suformuota užduotis, kad santykinai paprastesnės pagalbos priemonės – turgavietės mokesčio kompensavimas ir subsidijos individualiai dirbantiesiems – būtų įgyvendamos didesniu tempu. Turgaviečių prekeiviai dėl kompensavimo jau gali kreiptis nuo kovo 8 dienos, o savarankiškai dirbantys tai galės pradėti daryti mėnesio pabaigoje. A.Armonaitė jau nuo šiandien prašo imtis atsakingo pasirengimo Antrojo paramos paketo priemonėms, kurios nukreiptos labiausiai nukentėjusioms įmonėms, kurių apyvarta karantino metu krito 60 proc. ir daugiau: priemonės aprašo projektas išsiųstas derinti Europos Komisijai, tai galima iš anksto ruoštis 70 mln. eurų subsidijų skyrimui.  

VMI ir LVPA atstovai teigė, kad paramos skirstymo tempus labiausiai stabdo apyvartos kritimo skaičiavimo algoritmas, klaidos pildant paraiškas ir nurodant sąskaitas bei įmonių tikrinimas – kai kurių jų apyvarta karantino metu ne krito, bet augo ir todėl parama joms nepriklauso. 

Paraiškas gauti subsidiją verslo atstovai gali teikti Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje „Mano VMI“, jas vertina LVPA. Ekonomikos ir inovacijų ministerija akcentuoja, kad subsidijos įmones turi pasiekti maždaug per 2 savaites nuo paraiškos pateikimo, o greičiausiai – per savaitę – paramą turi gauti įmones, kurios pateikė visus reikiamus ir tinkamai užpildytus dokumentus. Jeigu nesilaikoma šių sutartų terminų, įmonės turi būti informuojamos, kodėl pinigų skyrimas užtrunka.  

Maksimalus paraiškos nagrinėjimo terminas yra 38 dienos, bet jis taikomas tik tada, jeigu kyla klausimų dėl paraiškos teikėjo duomenų.