BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Administracinė našta verslui sumažinta 1,3 mln. eurų

Data

2017 08 23

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

2017 m. pirmą pusmetį administracinę naštą verslui pavyko sumažinti 1,3 mln. eurų. Labiausiai administracinę naštą sumažino Ūkio ministerija, parengusi teisės aktų pakeitimus ir taip supaprastinusi verslui viešųjų pirkimų procesus, taip pat reikšmingai prie administracinės naštos mažinimo prisidėjo Statistikos departamentas ir Muitinės departamentas.

Administracinę naštą verslui svarbu mažinti tam, kad verslas daugiau išteklių galėtų skirti savo tiesioginei veiklai, o ne biurokratiniams įsipareigojimams vykdyti. Be to, mažesnė administracinė našta – patrauklesnė verslo ir investicinė aplinka.

Administracinę naštą verslui labiausiai padidino Žemės ūkio ministerija Ūkininko ūkio įstatymo pakeitimu – dėl šio įstatymo nuostatų administracinė našta verslui padidėjo 0,5 mln. eurų atsiradus naujų reikalavimų ūkininkams teikiant informaciją ir atnaujinant duomenis Ūkininkų ūkių registre. Taip pat administracinę naštą smarkiai padidino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Aplinkos ministerija.

Ūkio ministerija, išsikeldama ambicingą siekį ir toliau mažinti administracinės naštos verslui lygį, siūlo Vyriausybei priimti sprendimus, kurie padėtų ministerijoms ir kitoms institucijoms dar labiau gerinti verslo aplinką, kad užtikrintų parengtų ar priimamų teisės aktų išsamų bei objektyvų vertinimą ir pagerintų ministerijų ir kitų institucijų bendradarbiavimą administracinės naštos mažinimo klausimais.