BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Apdovanotos 5 jaunos technologinės įmonės vyks į užsienio akceleratorius

Data

2014 09 19

Įvertinimas
0
Vilniaus_INOVEKS_partneriai_.jpg

Šiandien, Ūkio ministerijoje vykusio startuolių renginio „Inovatyvių verslų startas“ metu apdovanotos 5 jaunos technologinės įmonės, kurios susikūrė  „Inoveks“ ir „Technostartas“ projektų rezultate. Konkurso nugalėtojomis tapo UAB „Mobili karta“, UAB „Pažangūs pozicionavimo sprendimai“, UAB „Biomė“, UAB „Beiratė“ ir MB „Rastas poreikis“. Šios įmonės už perspektyvias technologinio verslo idėjas apdovanotos  galimybe išvykti į garsiausius pasaulyje akceleratorius.

Į JAV Akrone esantį akceleratorių „Acron Development Corporation“ išvyksta UAB „Pažangūs pozicionavimo sprendimai“ ir UAB „Biomė“, į JAV Silicio slėnyje įsikūrusį akceleratorių „Rocket Space“ - UAB „Beiratė“ ir MB „Rastas poreikis“, o į  Suomijos akceleratorių „Startup Sauna“ - UAB „Mobili karta“.

„Tikimės, kad įsigilinę į geriausią verslo vystymo praktiką ir konsultuojami pasaulinio lygio entreprenerių, Lietuvos startuoliai galės greičiau plėsti savo verslą į užsienio rinkas ir išnaudoti savo didžiulį augimo potencialą“,- teigia ūkio viceministras Marius Skarupskas.

„Mūsų agentūra kartu su Ūkio ministerija skatina naujų technologinių verslų kūrimąsi visoje Lietuvoje. Vien per 2014 metus projektuose INOVEKS ir TECHNOSTARTAS įsteigta 117 naujų įmonių. Tai ir naujos darbo vietos, ir naujų produktų, inovacijų kūrimas“, - kalbėjo renginyje MITA direktorius Arūnas Karlonas.

UAB „Pažangūs pozicionavimo sprendimai“ sukūrė specialų įrenginį ir planšetinių kompiuterių programinę įrangą, kuri grafinę informaciją paverčia ir perduoda virpesiais į žmogaus pirštą. Unikali sistema, kuri susieja spalvas ir skirtingus virpesius, gali būti pritaikyta judėjimo orientavimui neregiams.

UAB „Biomė“ sukūrė sintetinio kaulo pakaitalą, kuris gali būti naudojamas odontologijoje kaulo audinio regeneracijai. Prototipas sukurtas bendradarbiaujant su Kauno technologijos universiteto mokslininkais.

UAB „Beiratė“ kuriamas produktas - unikali sistema grįžtamajam ryšiui gauti. Įmonė sukūrė intuityvią anoniminę vertinimo sistemą, kuri leidžia vienu paspaudimu įvertinti  aptarnavimą  kainos ir kokybės santykį ir kt. Sistema skirta naudotis  išmaniaisiais telefonais ir pasitelkiant QR kodą.

MB „Rastas poreikis“ kuriamas produktas - mobili aplikacija „Sku4You“, kuri skirta palengvinti apsipirkimo procesą ir sutrumpinti tam skirtą  laiką.

UAB „Mobili karta“ kuria klientų lojalumo valdymo programinę įrangą „DCITY“. Tai nuolaidų, lojalumo ir mobilaus marketingo valdymo sistema, integruojanti moderniausius komunikacijos su pirkėjais instrumentus.

APIE PROJEKTUS

Šiuo metu MITA įgyvendina dvi verslumo iniciatyvas: „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) ir „Naujų technologinių įmonių inkubavimas“ (TECHNOSTARTAS). INOVEKS - tai didžiausias Lietuvoje universitetų bei mokslo ir technologijų parkų verslumo bendradarbiavimo tinklas, skatinantis perspektyvių idėjų generavimą ir vystymą iki įmonės sukūrimo, . TECHNOSTARTAS skirtas ne tik studentams, bet  visiems – mokslininkams, tyrėjams, jaunimui turintiems technologinio verslo idėjų, ir norintiems  kurti mokslo rezultatams imlias įmones.

MITA verslumo iniciatyvos padeda sumažinti pradedančiojo verslo įsikūrimo kaštus, pavyzdžiui, pagal projektą TECHNOSTARTAS pirmus darbo metus įmonei suteikiamos nemokamos patalpos, priskiriamas buhalteris ir administratorius, o pagal INOVEKS projektą įmonėms suteikiamos nemokamos patalpos, mentorių konsultacijos net 16 mėnesių. Tokiu būdu naujai įsisteigusi įmonė gali daugiau laiko skirti inovatyvių produktų ar paslaugų plėtrai.

MITA taip pat suteikia galimybę startuoliams gauti nemokamas konsultacijas, kurias teikia savo sričių profesionalai, turintys patirties vystant technologinius verslus informacinių ir ryšių technologijų, lazerių, biotechnologijos, energetikos ir kitose srityse. Konsultacijos teikiamos verslo strategijų, žmogiškųjų išteklių valdymo, intelektinės nuosavybės, inovacijų plėtros, investicijų pritraukimo ir kitais aktualiais naujai įmonei klausimais.